Sonoff 4CH + domoti...
 
Notifications
Clear all

Sonoff 4CH + domoticz  

  RSS
mszady
(@mszady)
Nowy

Witam serdecznie,

Posiadam urządzenie Sonoff 4CHR2. Na urządzenie wgrałem dokładnie ten soft: https://www.smartnydom.pl/download/afe-firmware-t0-2-2-0/

Po pierwszym uruchomieniu skonfigurowałem połączenie z WIFI, następnie zalogowałem się na urządzenie. W kolejnym kroku skonfigurowałem połączenie z domoticzem.

Posługując się instrukcją: https://www.smartnydom.pl/dwukierunkowe-wsparcie-dla-domoticz-w-afe-t4/ próbowałem skonfigurować przekaźniki.

Niestety przy próbie uruchomienia przekaźnika z poziomu Domoticza urządzenie Sonoff przestawało odpowiadać z poziomu przeglądarki, chociaż pingi na adres urządzenia odpowiadały. Po wyłączeniu urządzenia z prądu i ponownym włączeniu urządzenie znów odpowiadało z poziomu przeglądarki.

Również sterowanie z poziomu fizycznych przycisków na urządzeniu nie działa.

Przywróciłem ustawienia początkowe na Sonoff i po konfiguracji WIFI i DOMOTICZ próbowałem wywołać włączenie przekaźnika bezpośrednio z przeglądarki podając taki link: http://192.168.1.161/?device=relay&name=R1&command=on&source=domoticz

To również powoduje że urządzenie z poziomu przeglądarki przestaje odpowiadać, przyciski na urządzeniu również nie reagują.

W załączniku zrzut ekranu z przycisku i przekaźnika.

Czy i co może źle konfiguruje lub co mogę sprawdzić.

Cytuj
Dodane : 25/06/2020 11:10 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@mszady podstawowe pytanie , czy po ustawieniu parametrów konfiguracyjnych , klikasz "Zakończ konfigurację"?

Czy wgrywasz do tego modułu wersję dla esp8285?

OdpowiedzCytuj
Dodane : 26/06/2020 11:24 am
mszady
(@mszady)
Nowy

@isom dziękuje za radę, dokładnie o tym samym wczoraj wieczorem gdzieś doczytałem (zatwierdzeniu konfiguracji) i jest w porządku. Niestety najprostsze rzeczy najtrudniej wychwycić.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 26/06/2020 12:18 pm
Udostępnij: