Sketch z Arduino Na...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sketch z Arduino Nano na ESP8266

3 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Likes
708 Wyświetleń
(@darkblizard)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Witajcie

Mam do was pytanie, bo nie mam pojęcia jak to ugryźć. Zrobiłem sobie w korytarzu oświetlenie na led-ach WS2812b. Sterowanie odbywa się przez Arduino Nano i przycisk monostabilny (dzwonkowy) na ścianie. Po naciśnięciu ledy włączają się w sposób płynny od pierwszego leda i tak kolejno do ostatniego (taki efekt węża).  Po kolejnym naciśnięciu ledy "wyłączają" się kolejno od pierwszego leda do ostatniego (tak naprawdę to mają ustawioną barwę na czarną i wcale się nie wyłączają 😀 ) Z racji tego, że zakupiłem terminal HP T630 i postawiłem na nim HA, chciałbym przerobić to oświetlenie na moduł WiFi ESP8266 NODEmcu V2 - CP2102. Chciałbym, aby efekt wizualny pozostał taki jaki jest i włącznik monostabilny nadal spełniał swoją funkcję, oprócz tego aby była możliwość sterowania ledami z HA wraz z odczytem obecnego stanu ledów (czy są właczone, czy wyłączone).

Przepraszam za terminologie, dopiero zaczynam przygodę z mikrokontrolerami i HA 🙂 

Pozdrawiam

 
Dodane : 15/09/2022 8:28 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@darkblizard wgraj do tego ESP Tasmotę , poczytaj dokumentację tej tasmoty i zrobisz sobie wszystko bez problemu 

 
Dodane : 15/09/2022 8:41 pm
(@darkblizard)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Dzięki za informacje, Tasmota to rozwiązanie idealne. Dzięki za info. Pozdrawiam 🙂

 
Dodane : 19/09/2022 8:46 pm
isom reacted
Udostępnij: