Jaki system wybrać ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Pytanie Jaki system wybrać PLC wago - aplikacja na androida z widgetem lub skrótami

Darek
(@dar3k)
Nowy

Jest to mój pierwszy post na tym forum także chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.

Posiadam Sterownik WAGO 750-881, z programem napisanym samodzielnie (nie jestem automatykiem ani programistą więc jest to program amatorski ale wszystko działa super i spełnia swoje zadanie lecz wizualizacja jest irytująco wolna).

Poszukuję systemu, dzięki któremu mógłbym zarządzać w/w sterownikiem - przy pomocy opisu z: https://www.edom-plc.pl/forum/index.php?topic=488.0 udało mi się skomunikować ze sterownikiem przy pomocy serwera http postawionym na RPi -działa to ekstremalnie szybko - otworzenie odpowiedniej strony wydającej komendę np. załączenie światła, powoduje załączenie w mniej niż 1s. Jest to naprawdę super, mógłbym poświęcić czas i napisać stronę w php (którego nie znam, więc dużo czasu, bo z pomocą opisów w Internecie jak programować w php) i odpalać wszystko z wizualizacji umieszczonej na serwerze www - dość fajne rozwiązanie bo łatwy dostęp z każdego urządzenia, ale brak opcji wyciągnięcia skrótów na ekran dla najczęściej używanych funkcji - szukam jakieś aplikacji co pozwoliłaby na utworzenie skrótu na ekran do wybranych przycisków np. otwórz furtkę, otwórz bramę itp. 

Testowo postawiłem sobie OpenHab v3, system fajny mega rozbudowany ale aplikacja na telefon porażka jakby stworzona dla starszej wersji i aby połączyć się z v3 należy zrobić to trochę w koło - rozwinąć menu i wybrać OpenHabUI3 (lub ja nie wiem jak inaczej). 

Czy zna ktoś jakąś fajną aplikację ? Zależy mi na tym sposobie komunikacji ze sterownikiem bo jest prosty, próbowałem modbus ale nie chce mi to działać i nie mogę dojść dlaczego.

Cytuj
Autor tematu Dodane : 02/05/2021 9:28 pm
kamiKAC
(@kamikac)
Majster

Cześć

Ja mam od 7 lat 750-880 wg pomysłu z edom-plc.pl i w zeszłym roku wszedłem w OH. Najpierw 2.5, a potem 3.0. Uważam, że była to dobra decyzja. Co do wejścia w interfejs OH3 w aplikacji na andku to można utworzyć sobie skrót na pulpicie prosto do OH3. Chyba da się to ogarnąć inaczej, ale nie miałem na to parcia.

Co do integracji po MODBUS to proponuję zacząć od wątków na forum:

https://www.smartnydom.pl/forum/openhab/brak-odczytu-zmiennych-modbusowych-coils/

https://www.smartnydom.pl/forum/openhab/fatek-modbus-openhabv3/#post-18012

https://www.smartnydom.pl/forum/openhab/volcano-ec-vts-z-wyjsciem-rs485-modbus-rtu-jakis-pomysl-na-podlaczone-do-oh/paged/7/#post-18040

 

A jak już coś dłubałeś, to pokaż, co nadłubałeś i logi 🙂

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 07/05/2021 12:44 am
Udostępnij: