Grafana - Virtual M...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Smarticz Grafana - Virtual Memory 100%

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,445 Wyświetleń
(@laskolnyk)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Witam

Posiadam dwie osobne instancje Smarticza na dwóch RPI: "Master" na RPI 4 (4GB) i "Slave" na RPI 3B+

Jako że odczytuje dane tylko z "Mastera" plus remote server ze "Slavea" dodatki takie jak grafana na RPI 3 nie są mi potrzebne. Tym bardziej że Webmin pokazuje non stop zajętość virtual memory na 100%

Zatrzymałem na RPI 3 serwer grafany ale pozostaje influxdb która zajmuje całość pamięci - czy mogę (i jak to zrobić) zatrzymać/usunąć te bazę bez szkody dla domoticza?

Być może nie jest to konieczne ale jakoś "boli mnie" widok czerwonego wykresu w Webminie...

Dziękuję za odpowiedź

 
Dodane : 10/03/2021 1:22 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@laskolnyk skoro przeszkadza Ci większośc usług na tym "Slave" to chyba prościej wgrać czystego raspbiana i zainstalować tylko domoticz , a jeśli to tylko influxDB to wystarczy 

sudo apt-get purge --auto-remove influxdb 
sudo apt autoremove
sudo apt autoclean
 
Dodane : 10/03/2021 5:03 pm
(@laskolnyk)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

@isom Dzięki za odpowiedź.

Czysty raspbian to konieczność samodzielnego konfigurowania wszystkich dobrodziejstw jakie daje Smarticz (np mqtt czy Duplicati z których korzystam) a nie jestem na tyle zaznajomiony z linuxem by samodzielnie to ogarnąć.Choć Domoticza używam (w bardzo, bardzo małym zakresie jego funkcjonalności) od 4 lat to dopiero gdy w ręce wpadł mi Smarticz życie stało się piękne,,,

Przy okazji więc dziękuję Tobie i innym za przygotowanie tego genialnego narzędzia.

Pozdrawiam

 
Dodane : 10/03/2021 6:58 pm
Udostępnij: