Sonoff Basic - Wifi...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sonoff Basic - Wifi działa przy 3.3V, nie działa na 230V

9 Wpisów
5 Użytkownicy
1 Likes
2,466 Wyświetleń
(@pawel77)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Witam wszystkich,

 

Mam taki problem że wifi działa pod 3.3v. Sonoff łączy się ze smartfonem po WIFI, w przeglądarce mogę wejść w konfigurację, i go włączyć i wyłączyć.

Natomiast pod 230V nie działa Wifi, ale działa przycisk fizyczny (ten mały czarny).

 

Miał ktoś tak ??

 
Dodane : 23/09/2017 4:47 pm
(@pawel77)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Testowałem ten felerny sonoff i wyszło mi ze jak leży normalnie (czyli mały czarny przycisk jest od góry) to nie działa ( nie można włączać i wyłączać), ale łączy się z siecią.

Jak sonoff leży do góry nogami (mały czarny przycisk jest pod spodem) to i działa wifi i można włączać i wyłączać go.

 

Po prostu zajefajnie. Takiego czegoś to chyba naprawdę nikt nie miał.

Jak potrząsnę nim to coś lata w środku, ale nie wiem czy to w tym dużym czarnym czymś, czy ten mały transformator.

 

Jakieś sugestie ??

 
Dodane : 24/09/2017 6:28 pm
(@booster)
Wpisów: 234
Weteran
 

Rozbierz Sonofa i sprawdź co lata, może coś nie łączy dlatego działa tylko w odpowiedniej pozycji.

 
Dodane : 24/09/2017 8:59 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

rozebrać 😉

 
Dodane : 24/09/2017 9:57 pm
(@pawel77)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Zapomniałem dodać że sonoffa testowałem na kilku softach. Tak że sonoff był rozebrany.

 

PS. Ostatnio zamówiłem 5 sztuk, z czego jedna była felerna. W ogóle nie zgłaszał się sonoff na oryginalnym sofcie.

Tak że rada do wszystkich - NAJPIERW TESTUJCIE CZY SONOFF W OGÓLE DZIAŁA !!!!!!!!!!!!!!!

 

 
Dodane : 25/09/2017 7:27 am
adrian reacted
(@roman)
Wpisów: 5
Bywalec
 

Witam , mam dokładnie taką samą sytuację z tym małym drobnym elementem że u mnie nic nie lata sonoff-y oba rozebrałem by wlutować "grabki" do połączenia przewodami . I teraz zaczyna się zabawa po wgraniu firmware AFE dioda ochoczo miga wejdę w konfigurację podłączę się do swojej sieci wyślę komendę po http - przekaźnik on / off wszystko pięknie działa ale podłączone na 3V . Po wyłączeniu urządzenia i wpięciu go na 230V sonoff milczy ... nie działa dioda nie działa jedyny przycisk ... Żeby było zabawnie po wgraniu oryginalnego oprogramowania sonoff-y działają na 230V . Taka sama sytuacja jest z supla czy z ESP easy ....  straciłem na wszelakie próby kilka dni i chyba się poddam 🙁 a zależało mi tylko na ON/OFF po http ...

 

 
Dodane : 13/10/2017 11:37 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

qrcze - jest to bardzo dziwne. Obserwuję, że coraz więcej osób ma takie problemy. Czy macie Sonoffy z jakieś świeżej produkcji? Czy jest ktoś z Was z Wawy, żebym mógł takiego problematycznego wypożyczyć? 

 
Dodane : 16/10/2017 8:32 pm
(@roman)
Wpisów: 5
Bywalec
 

ja mogę swoje dwa podesłać , właśnie zakupiłem kolejne dwa już z wgranym AFE zobaczymy jak te bedą się sprawowały .

 
Dodane : 16/10/2017 8:53 pm
(@radek)
Wpisów: 92
Pomocny
 

To ja się dopisuje do tematu. Przy 3.3v działa bez problemu, przy 230v cisza. Udało się jakoś to rozwiązać?

Edit: Oznaczenie Sonoffa to 1.1 z 5-5-2017

 
Dodane : 10/01/2018 11:40 pm
Udostępnij: