Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Możliwośc wyboru 802.11b/g/n

11 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
703 Wyświetleń
Wpisów: 16
Autor tematu
(@fliptim)
Praktykant
Dołączył: 3 lata temu

Zgodnie z dokumentacją https://espressif.com/sites/default/files/documentation/0a-esp8266ex_datasheet_en.pdf

ESP ma największą moc przy 802.11b co powinno zwiększyć zasięg Wi-Fi.

Fajnie by było mieć możliwość wyłączenia 802.11g i 802.11n

 

10 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 3973
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 10 lat temu
Odpowiedz
5 Odpowiedzi
(@fliptim)
Dołączył: 3 lata temu

Praktykant
Wpisów: 16

@adrian Dziękuję. 😀 

Jaki jest przewidywany czas realizacji zamówienia ? 😉 

Na drodze do szczęścia stoi mi powietrze, dachówka, deskowania, wata, powietrze, płyta osb , wata i płyta GK. razem jakieś 8 metrów w linii prostej do AP. Sygnał z pogodówki w AP mam na poziomie max 31 db a prędkość 54Mb/s co przy obciążeniu na poziomie 1 Kb/s jest przesadą i liczę, że po przejściu na 802.11b i dodaniu prawie 50% mocy ( z 14dbm na 20dbm ) nie będę musiał kombinować z przenoszeniem AP.

Odpowiedz
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

@fliptim troszkę wątpię, ale spróbować można - ja w takich trudnych sytuacjach stosuje ESP z zewnętrzną anteną.

Jaki masz system do automatyki - to spróbuje robić szybko jedną wersję na sztywno z ustawionym B 

Odpowiedz
pawell32
(@pawell32)
Dołączył: 4 lata temu

Guru
Wpisów: 1179

dokładnie, ja do takich zastosowań używam Wemos pro z zewnętrzną anteną.

Odpowiedz
(@fliptim)
Dołączył: 3 lata temu

Praktykant
Wpisów: 16
Dodane przez: @adrian

@fliptim troszkę wątpię, ale spróbować można - ja w takich trudnych sytuacjach stosuje ESP z zewnętrzną anteną.

Jaki masz system do automatyki - to spróbuje robić szybko jedną wersję na sztywno z ustawionym B 

z antena sprawdzę - tylko muszę ja kupić

ściągam dane po http

Thanks from the mountain 😀 

 

Odpowiedz
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

@fliptim tutaj jest wersja AFE T0 3.3.4.B1 EN z na sztywno ustawiony radio na B z mocą też na sztywno ustawioną na 20.5 dBm

Jeśli Twój router nie będzie obsługiwał B to urządzenie nie podłączy się do routera - urządzenie nie przełączy się na inne radio np.G lub N

Odpowiedz
Wpisów: 16
Autor tematu
(@fliptim)
Praktykant
Dołączył: 3 lata temu

Ściągnąłem , wgrałem, połączyło się z Wifi i ..... z stacji pogodowej zrobił mi się wyłącznik 😀 😀 😀 

Poproszę o to samo dla stacji pogodowej.

Odpowiedz
1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3973

@fliptim oki dzięki za sprawdzenie.

Stacje pogodową nie mogę tak szybko zmienić, bo mam ją totalnie rozgrzebaną w tym momencie. Wrzucę to WiFi radio wybór w ramach nowej wersji, ale przewiduję pierwsza beta wersję za jakieś 3 tyg 

Tutaj jest nad czym siedzę.

pzdr.a

Odpowiedz
Wpisów: 16
Autor tematu
(@fliptim)
Praktykant
Dołączył: 3 lata temu

ok, rozumiem.

Na razie mam problem bo po nabiciu stacją pogodową nie chce wstać. Mam ESP od Łukasza - miga dwa razy na niebiesko, widać hotspota , ale podsieć z DHCP jest 192.168.4.x i nic nie odpowiada na 192.168.4.1. Próbowałem też przytrzymać setup przy włączaniu zasilania - dioda nie miga, ale na kompie nie pojawia się COM i nie widzę stacji więc nie mogę jej nabić przez USB. Jakieś inne pomysły ?

Odpowiedz
Wpisów: 16
Autor tematu
(@fliptim)
Praktykant
Dołączył: 3 lata temu

Problem rozwiązany - Łukasz nie wlutował CP2102 , więc nie miało prawa działać. 🙂

po nabiciu zewnętrznym programatorem wszystko ruszyło.

 

 

Odpowiedz
Udostępnij: