Asystent AI
Problem z przełączn...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Problem z przełącznikiem Philio PAN06

11 Wpisów
2 Użytkownicy
2 Reactions
2,467 Wyświetleń
(@fb_-grzegorzsolecki)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2]

Cześć. Mam z tym przełącznikiem problem.
Z aplikacji Vera mogę sterować oboma światłami. Ale z kontaktu tylko 1. Czy coś trzeba przestawić?
Jak tak to co? Jestem nowy w temacie automatyki.
Pozdrawiam.


 
Dodane : 31/07/2016 4:15 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Hey, w przełączniku nic się nie przestawia. Jeśli przełącznik w ścianie steruje tylko jednym światłem, to masz coś nie tak w instalacji wg mnie. Z przełącznika w ścianie wychodzą dwa kable – zakładam, że masz przełącznik do sterowania dwoma obwodami. Z jednego przycisku przełącznika kabel powinien pójść do S1 w PAN06, a drugi do S2. Z przełącznika w ścianie powinna wychodzić faza (L) na każdy obwód. Czasami w instalacjach elektrycznych do przełącznika może pójść kabel neutralny (N) – wtedy musisz odpowiednio zmodyfikować, gdzie idze L gdzie N.

Pewnie masz instrukcję podłączenia, w razie czego pod tym linkiem schemat Figure 1 dość dobrze opisuje całe podłączenie. https://www.smartnydom.pl/wp-content/uploads/2014/06/PAN06-1-2-3-In-Wall-Dual-relay1-way-switch-module.pdf

Jakbyś dalej miał problem, musiałbyś mi rozrysować jak idą kable, z zaznaczeniem po którym kablu idzie faza (L) a na który masz neutralny (N)

Powodzenia,


 
Dodane : 31/07/2016 8:44 pm
(@fb_-grzegorzsolecki)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Problem w tym, że mam podłączone jak na schemacie. Sprawdzałem 666 razy, 2 razy wszytko odłączyłem i podłączyłem na nowo. I nic.


 
Dodane : 02/08/2016 1:51 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

A jak kable ktore ida do S1 i S2 zamienisz miejscami, to gdy z przełącznika (kontaktu) w ścianie załączasz światło to odpala się to drugie światło? Wg mnie jeśli odpali się drugie światło to jest prawdopodobieństwo, że masz coś nie tak w przełączniku PAN (ale niekoniecznie), jeśli nie odpali się drugie światło to coś mimo wszystko jest nie tak z instalacją / podłączeniem PAN06. Daj znać.


 
Dodane : 02/08/2016 4:39 pm
(@fb_-grzegorzsolecki)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Tak jest. Wtedy mogę sterować dolnym światłem.


 
Dodane : 02/08/2016 4:52 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Móglbyś sprawdzić, czy jak załączasz kontaktem oba światła to czy na te S1 i S2 idzie faza? Jeśli na jeden z nich nie idzie faza – problem z instalacją. Jeśli idzie to jeszcze ostatni test żeby sprawdzić czy przełącznik PAN jest walniety. Zapamiętaj który przycisk w kontakcie działa i która żarówka zapala się. Zamień S1/S2 miejscami i NO1/NO2 również. Teraz tak

– jesli uzywajac tego przycisku w kontakcie, które zapamietałes wyżej zaświeca drugą zarówke to masz instalację elektryczną okay.

– jeśli teraz wciskasz drugi przycisk i nie zapala się pierwsza żarówka to masz walnięty wg mnie przełącznik PAN i to nawet nie przekaźnik w srodku a są tam 2 odpowiedzialne za każdy układ, a coś innego, ja reklamowałbym. Daj znać jaki rezultat


 
Dodane : 02/08/2016 5:53 pm
(@fb_-grzegorzsolecki)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Zamiana przewodów powoduje starowanie drugim światłem. Oczywiście, połączone. A czy nie jest tak, że w zależności od ustawień włącznika w momencie podłączenia przełącznika on się programuje?


 
Dodane : 03/08/2016 10:21 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Jeśli chodzi o „programowanie” w zasadzie konfiguracje:

– W tym przełączniku Ty masz możliwości przypisania każdego obwodu do tzw grupy. W grupę możesz łaczyć różne urządzenia z-wave. Wykorzystuje się do robienia elementów automatyki bez żadnego dodatkowego oprogramowania jak vera. Przykład: jeśli czujnik ruchu z-wave wykryje ruch wysyła sygnał do wszystkich przełączników z-wave w grupie powodując np. włączanie świateł, bądź alarmu.

– Drugą opcją do konfiguracji masz związaną z włącznikiem w ścianie: czy masz włącznik bistabilny, czy „zwykły” – tutaj mógłbyś spróbować popróbować każdą z opcji. Przy czym to ustawienia jest na caly włącznik, nie jeden obwód. Więc jeśli działa u Ciebie jeden obwód, to raczej to nie ma wpływu. Ja chyba nic nie ustawiałem tutaj, ale przy typowym włączniku powinieneś mieć tryb: pulse mode, który nie jest domyślnym ustawieniem. Domyślne ustawienie też powinno działać, ale możesz mieć efekt konieczności przełączenia włącznika 2x (wył-wł-wył)

– Od strony przełącznika, masz / musisz połaczyć go z-wave stick’iem – to zrobiłeś skoro sterujesz z very

Sam przełącznik ma prostą ideę działania:

  • bezprzewodowo po sieci z-wave wysyłany jest sygnał włącz/wyłacz, który powoduje wysłanie sygnał na przekaźnik i otwarcie/zamknięcie układu. Teraz mechaniczne sterowanie włącznikiem w ścianie ma cel taki, żeby podając / zabierając 220V na S1 i S2, daje impuls do przekaźnika zmień stan na odwrotny -> więc włącz, badź wyłącz.

Skoro na S1 i S2 podajesz 220V, gdy przełączasz włącznik w ścianie to jest jakiś problem, że PAN dla jednego układ tego 220V nie wykrywa jako implus do zmiany stanu przekaźnika. Sorry brakuje mi koncepcji, co mógłbyś jeszcze zrobić. Jeśli jesteś z okolicy Wawy to możemy go wziąc u mnie na „warsztat” i popróbować.


 
Dodane : 03/08/2016 1:56 pm
(@fb_-grzegorzsolecki)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Próbowałem zmieniać jego parametry, ale nie wiem jak go wzbudzić, aby je zmienić. W Foibaro 3x klik i się zapisują. Tu nie chce ich przyjąć. Nie wiesz jak go wybudzić przyciskiem?


 
Dodane : 03/08/2016 2:12 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

NIe wydaje mi sie, że przełączniki Philio wchodzą w tryb uśpienia. W czujnikach to sie spotyka, szczególnie tych bateryjnych. Z tego co pamiętam przełącznik są aktywne cały czas. Sprawdzę. A Fibaro przełączniki masz takie, że zasypiają? Nawet jeśli zasypiają to powinny mieć jakiś interwał czasowy, że sa w trybie aktywnym i z opóźnieniem powinny dostać nową konfigurację.


 
Dodane : 03/08/2016 4:57 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

PAN06 nie ma trybu sleep, nie trzeba go wybudzać. Wysyłanie komend konfiguracyjnych odbywa sie prawie (1-3s) natychmiastowo


 
Dodane : 04/08/2016 10:57 am
Udostępnij: