Rule na ESP8266 + T...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Rule na ESP8266 + Tasmota

4 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
332 Wyświetleń
(@adamadamowski)
Wpisów: 37
Kontrybutor
Autor tematu
 

Witam wszystkich.

Podłączyłem diodę pod GPIO15 D8 w D1 MINI, skonfigurowałem wyjście jako Relay. Napisałem w ten sposób

Rule1 ON Time#Minute=524 DO POWER15 1 ENDON
Rule1 1

Sprawdziłem strefę czasową jaka jest ustawiona w ESP oczywiście +1 godzina i ustawianie stanu wysokiego na tym wyjściu nie działa.

Co robię źle?

 
Dodane : 05/08/2023 9:03 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@adamadamowski reguła włącza piętnasty przekaźnik , jak tyle masz to powinno działać , jeśli jest tylko jeden to wywal to 15 i zostaw samo POWER

Dodane przez: @adamadamowski

Rule1 ON Time#Minute=524 DO POWER 1 ENDON

Swoją drogą wybór D8 to chyba najgorszy z możliwych, poczytaj o GPIO w ESP8266

Pamiętaj że takie wykorzystanie czasu załączania nie jest precyzyjne i nie gwarantuje poprawnego załączenia, lepiej użyć harmonogramu czasowego 

 
Dodane : 05/08/2023 10:50 am
(@adamadamowski)
Wpisów: 37
Kontrybutor
Autor tematu
 

Ogarnąłem to właśnie. Oczywiście nie GPIO15 to nie POWER15 to pierwszy błąd jaki popełniłem, drugi mój błąd to nie sprawdziłem strefy czasowej kiedyś miałem ustawione Timezone99 ale pewnie w między czasie zmieniłem i było UTC.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak napisać rolę która przed 2h powiedzmy od 13:00 do 15:00 będzie zwiększała PWM od 0 do 1023(bo chyba taka jest maksymalna wartość o ile nie kłamali w necie), następnie przesz kilka godzin jeszcze nie wiem ile PWM będzie miało maksymalną wartość i w końcu po tych kilku godzinach zacznie się zmniejszać PWM do 0 również w ciągu 2h załóżmy że od 18:00 do 20:00. I czy jest jakiś przyaźniejszy sposób sposób podawania czasu w trigger na przykład 13:00 a nie ilość minut jaka upłynęła od północy?

Co do precyzji podawania czasu, zauważyłem że nie jest idealnie, ale dla mojego włączania i wyłączania w tym co teraz chcę zrobić różnica kilkudziesięciu sekund, a nawet kilka minut to żaden problem.

Niemniej dziękuję za uwagę.

 
Dodane : 05/08/2023 1:54 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5085
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

W podstawowej wersji tasmoty nie ma możliwości użycia nawet prostej matematyki w regułach, więc zostaje stopniowe zmniejszanie w x krokach np co 50. Timer 1 startuje regułę 1, ustawia pwm na 10 i uruchamia ruletimer na powiedzmy 5min, koniec ruletimer ustawia pwm na 20 i ponownie włącza ruletimer. To tak w dużym zarysie.

Jak ma być płynnie to trzeba dostosować tasmotę ( własna kompilacja) i wtedy dodawać do PWM wartość zmiennej zapisanej przy starcie.

 
Dodane : 05/08/2023 6:49 pm
Udostępnij: