Forum Smart'ny Dom

Zigbee od Xiaomi cz...
 

Zigbee od Xiaomi czy coś innego?  

  RSS
marcinb
(@marcinb)
Młodzik

Kompletuje swój zestaw smart home, połączyłem już na Domoticzu centralkę Xiaomi z włącznikami ściennymi, czujnikami itp oraz Sonoffem, wszystko ładnie śmiga w małym mieszkaniu.

Jestem w trakcie remontu domu gdzie właśnie kładziona jest eletkryka, postanowiłem dokupić elementy systemu Xiaomi ze względu na to iż działają na protokole Zigbee, który to jest moim zdaniem jest mniej prądożerny od Wifi, nie powoduje szumu w sieci Wifi i chyba ma większy zasięg?

Czy znacie jakiś inny system niż Xiaomi pracujący na protokołach Zigbee / Z-Wave oczywiście w miarę przystępnie cenowo? Rozglądałem się za roletami i cena za jakość chyba wyjdzie Shelly 2.5, które niestety działa na Wifi, xiaomi ma swoje rozwiązania w tym temacie, ale z tego co się orientowałem nie mają tak rozbudowanych funkcji do rolet i są droższe. Minus Shelly - budynek posiada 3 kondygnacje i boje się o zasięg. Od razu zaznaczę, że teoretycznie mógłbym wszędzie pociągnąć skrętke, ale sam nie ogarnę spięcia i konfiguracji wszystkiego.

Cytuj
Dodane : 06/08/2019 9:40 am
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

@marcinb ja osobiście nie znam tanich i dobrych urządzeń Zigbee lub Z-Wave , systemy na tym oparte są drogie i wcale nie takie dużo lepsze niż wifi, przy Shelly 2,5 fakt dobrze żeby siła sygnału WIFI była duża , bo przy słabej lubi się gubić , ale funkcjonalność to rekompensuje . Skoro nie chcesz kablologii , to polecam połączone skrętką AP na każdej kondygnacji i wtedy spokojnie ogarniesz wszystko po wifi i znacznie taniej niż Z-Wave . 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/08/2019 2:41 pm
marcinb
(@marcinb)
Młodzik

Dzięki za info tak myślałem, ale chciałem się upewnić, ogarnę więc to co mogę na Xiaomi - podoba mi się design, wykonanie i długi czas zasilania na baterii. Do tego jak dojdzie jakaś promocja, elementy są dosyć przystępne cenowo.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 06/08/2019 3:12 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj