Asystent AI
OpenHAB 2.1 do Open...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

OpenHAB 2.1 do OpenHAB 2.2

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
2,152 Wyświetleń
(@tribon)
Wpisów: 222
Weteran Donator 2K17
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#199]

Krótka relacja z instalacji na openhabianie.

U mnie w przeciągu 2 miesięcy zrobiłem przejście:

2.1 Stable do 2.2 Snapshot

2.2 Snapshot do 2.2 Stable

Aktualizacja odbywa się poprzez openhabian -config

Trwa dosyć długo jako, że dużo danych pobieranych jest z sieci. Trzeba przygotować się na dłuższą sesję. Jeśli gdzieś tkwi kursor na 0% lub 90% trzeba czekać nawet 5-10min zanim ruszy ponownie. Jest no normalne i występowało u mnie przy obu okazjach.

Jeśli aktualizacja pyta czy zastąpić jakieś pliki to wybieramy zastąpienie. Tak przynajmniej wyczytałem na forum.

System po aktualizacji resetujemy i wchodzimy do Paper UI.

U mnie musiałem doinstalować bindings z marketu. Aby się to udało ponownie włączamy widoczność marketowych binding w paper ui/config. U mnie miałem z tym problem bo nie wiedziałem, że przy aktualizacji opcja się "odznaczyła".

Network Binding jest całkiem nowy (przynajmniej dla mnie) i stare ustawienia nie działają. Trzeba od nowa wszystko ustawić w things / items / sitemap. Jeszcze tego nie zrobiłem...

Sonoffy działają. Aktualizacja nie ma wpływu na MQTT.

MySQL działa normalnie.

Co zauważyłem to przed aktualizacją RPi 3 działało na 1,5% obciążenia CPU. Teraz to 6%. Nie wiem czym to jest spowodowane.


 
Dodane : 04/01/2018 12:26 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 4083
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

dzięki @tribon,

ja 2 tyg temu podnosiłem wersję z 2.1 do 2.2 

problemy miałem z wykresami w openHab i mysql, działały bardzo wolno, a po jakimś czasie w ogóle przestawały działać. W pliku z logami mnóstwo błędów "Broken pipe" trochę z tym się męczyłem i po jakimś czasie stwierdziłem - szkoda czasu.

Na razie zmieniłem bazę z mysql na influxDB - i działa lepiej, od czasu do czasu w logu sypnie jeszcze błędem Broken Pipe. Ale to co zrobił @booster z grafaną jest o wiele ciekawsze i to jest mój kierunek

U mnie mam wrażenie, że start / restart działą szybciej

Naprawiony został binding astro w stosunku do wersji z 2.1 i uzywam już tego nowego w regułąch. W 2.1 musiałem używać z wersji 1


 
Dodane : 04/01/2018 8:18 pm
(@radek)
Wpisów: 92
Pomocny
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

A mnie po aktualizacji mqtt oczywiście poleciał i oh nie czyta stanów.....

Oraz błędy jakieś lecą jak głupie.


 
Dodane : 05/01/2018 12:09 am
(@tribon)
Wpisów: 222
Weteran Donator 2K17
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodałem Network Binding w wersji 2.3.0 SNAPSHOT.

Trzeba pamiętać o doinstalowaniu arping. Na razie testuję ale działa.

sudo apt-get update

sudo apt-get install arping

 
Dodane : 11/01/2018 12:33 am
Udostępnij: