Sterowanie ogrzewan...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sterowanie ogrzewaniem w domu

Jamie JJZ
(@jamiejjz)
Nowy I C U

Cześć. Planujemy modernizację ogrzewania (montaż pomp ciepła). Jaki polecacie kompleksowy system do zarządzania ogrzewaniem (oczywiście koniecznie do podpięcia pod HA ) - oczywiście idealnie by było, gdyby to również działało gdy nie ma internetu. Nie muszą to być najtańsze rozwiązania. Może ma ktoś sprawdzone sposoby? Zamówiłem do testów 2 głowice Moes które Grzegorz testował, ale już czytałem u kogoś z Was w komentarzu że te nie przekazują statusu grzania, a koniecznie chcę żeby głowica na grzejniku w połączeniu z "czymś" włączała pompę ciepła. System ma pracować w układzie pompa ciepła, grzejniki + klimatokonwektory (grzanie/chłodzenie).

Cytuj
Autor tematu Dodane : 16/06/2022 11:00 am
MiG41
(@marcingajda)
Ekspert

A zastanawiałeś się , co się stanie , jak  takie sterowanie włączy jeden grzejnik w jednym pokoju ?  

Będziesz miał jakiś bufor ( i nie garnek do zupy 50l ,tylko z 10x większy) ,żeby temu zapobiec ? 

 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 16/06/2022 8:53 pm
Berenika Wiśniewska
(@berenikawisniewska)
Nowy I C U

Nie jest to prawda, możesz wyjąć procent otwarcia zaworu.
Jeżeli potrzebujesz systemu niezależnego honeywell evohome i homematic ip. Salus widzę, że też już pracują nad integracja.

Nie wiem czy już poza tym kupiłeś pompę ciepła czy jeszcze jesteś na etapie planowania inwestycji, ale polecam nie czekać do jesieni czy tym bardziej zimy. Sam obecnie jestem na tym etapie oraz przeglądałem sobie pompy ciepła w poszczególnych hurtowniach, z dostępnośćią bywa problem. Coraz więcej osób decyduje się na montaz z uwagi na odmowy przyłaczy gazowych. Jak również wysokie ceny węgla oraz pelletu (aktualnie te dwa rodzaje ogrzewania nie opłacają się zupełnie).

Przeglądałem sobie pompy ciepła w Leroy Merlin. I najprawdopodobniej złożę zamówienie właśnie w tym sklepie.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 17/06/2022 1:28 pm
Udostępnij: