Rozbudowa systemu n...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Rozbudowa systemu na PLC - czujnik otwarcia skrzynki na listy i pomiar temperatury basenu

kamiKAC
(@kamikac)
Majster

Czołem

Ostatnio zrodziła się taka idea, żeby zainstalować czujnik otwarcia skrzynki na listy - niestety nie widzę czy coś jest w skrzynce. W tym słupku ogrodzenia nie mam okablowania, więc musi być bateria.

Naprościej byłoby zainstalować Kerui D026 (najlepiej 2, żeby było wiadomo, że wyjęto pocztę drugimi drzwiczkami) po 9$ + Sonof RF bridge, też 9$. Na Sonofie instalujemy Tasmotę i jesteśmy w domu.

Jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia, więc może warto byłoby śledzić temperaturę w basenie latem (może nawet i pH)? Sensorów bateryjnych na Zigbee trochę jest (ok .17$), wystarczy wyprowadzić czujnik temperatury i włożyć całość w wodoszczelną obudowę. Do tego Sonoff ZigBee bridge z Tasmotą (17$) i gotowe. Można też kupić dongla na CC2531 za 6$, ale zasięgi ponoć nie powalają. Na ZigbEee można też mieć inne Sonoffy, więć warto pomysleć.

Na ZigBee można też wtedy zrobic skrzynke na listy, ale wtedy czujniki są droższe.

Ktoś coś już w tematach robił i może podzielić się wiedzą / pomysłem?

 

Cytuj
Autor tematu Dodane : 20/01/2021 4:01 pm
maras
(@maras)
Majster Donator 2019

Mam u siebie czujnik zigbee i polecam. Bałem się o baterie ale drugi rok leci i spadło do 75%, a na początku kombinowałem modułi wifi solary - wszystko okazało się bez sensu. Za duże działa wytoczyłem na tak błahy problem.

Zasięg CC2531 to nie problem kupujesz dwa z anteną (drugi z softem router) i wszystko działa. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 20/01/2021 4:18 pm
Alien
(@alien)
Majster

Sonof RF bridge mam mieszane uczucia, działało przez chwile potem po update orginalnego softu przestało działac RF nie można było nic zaprogramować wymieniłem soft na tasmote plus nowy do atmega i dalej to samo na ich forum ITEAD jest peło wątków o tym ale zero rozwiązania samo ITEAD też milczy ogólnie maja bardzo olewczy stosunek do ludzi. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 20/01/2021 6:05 pm
kamiKAC
(@kamikac)
Majster

@alien Że ITEAD milczy na temat problemów z obsługą innych urządzeń, niż produkuje ITEAD to akurat nic dziwnego. Czy problem z RFem pozostał po wgraniu Tasmoty?

OdpowiedzCytuj
Autor tematu Dodane : 20/01/2021 6:34 pm
Alien
(@alien)
Majster

@kamikac
Tak, co prawda męczyłem to jakieś pół roku temu, spróbuję jutro wgrać nowy soft. 

OdpowiedzCytuj
Dodane : 20/01/2021 8:58 pm
Udostępnij: