Asystent AI
Jak ograniczyć dost...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Jak ograniczyć dostęp nowej osobie

3 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Reactions
1,129 Wyświetleń
(@maniolxm)
Wpisów: 62
Kontrybutor Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#5976]

Witam . Dodałem do HA nową osobę . Chciałbym aby miała ona dostęp tylko do panelu który dla niej utworzyłem, czyli tylko przeglądanie i ewentualnie sterowanie encjami które są w tym panelu . Niestety nowa osoba ma także dostęp po zalogowaniu do HA na swoje konto do lupki w górnym prawym rogu a co za tym idzie do wyszukania wszystkich encji jakie znajdują się w systemie a także do sterowania każdą encją . Czy można to jakoś zmienić, bo to trochę bez sensu . Udostępniamy panel osobie a ma ona możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami w całym systemie . 


 
Dodane : 15/12/2024 8:17 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @maniolxm

Chciałbym aby miała ona dostęp tylko do panelu który dla niej utworzyłem, czyli tylko przeglądanie i ewentualnie sterowanie encjami które są w tym panelu

Ukrywasz górny pasek nawigacyjny używając https://github.com/maykar/kiosk-mode

Jak masz kilka widoków dla tej osoby to tworzysz przyciski nawigacyjne i po sprawie


 
Dodane : 16/12/2024 9:14 am
maniolxm zareagował
(@maniolxm)
Wpisów: 62
Kontrybutor Donator 2K20
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom Tak to chyba będzie to czego potrzebowałem . Tylko dlaczego nie można tego wykonać w konfiguracji widoku panelu . Oczywiście to pytanie nie do ciebie  tylko twórców HA . Myślę że dodając jakąś osobę to przeważnie nie po to aby dać jej dostęp do wszystkich encji a tylko do określonych . Dzięki za pomoc . Będę próbował to ogarnąć . Nawet nie sądziłem że to tak szybko pójdzie . Wystarczyły cztery linijki kodu i już ani pasek boczny ani górny nie szpecą widoku .

kiosk_mode:
  non_admin_settings:
    kiosk: true
    ignore_entity_settings: true

 
Dodane : 16/12/2024 8:24 pm
Udostępnij: