Asystent AI
Zigbee2mqtt błedy.
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zigbee2mqtt błedy.

12 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
1,313 Wyświetleń
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2208]

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z błędami w samym zigbee2mqtt, a mianowicie jest problem z gniazdkami blitzwolf shp13, reszta działa poprawnie.

 
Ma ktoś jakiś pomysł ? czy te gniazdka same w sobie mają problem czy za ciężkie dla bramki. Ludzie piszą że działają bez problemu, mam dwie sztuki na próbę i cały czas problemy z nimi.
Ktoś pisał na anglojęzycznym forum że umieścił  "disableResponse":true" w pliku state.json w miejscu meta, ale ja coś znaleźć tego nie mogę.
Już wariacji dostaje.
zigbee bledy
 
W konsoli zigbee2mqtt działa ale jakieś błędy wychodzą.
 
Bez tytulu
 
Generalnie cała bramka nie odpowiada. Niby działa w logu a w domoticzu nie odpowiada żadne urządzenia.
Dopiero po resecie całej maliny wszytko wraca do normy
 

 
Dodane : 06/02/2021 9:27 am
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Na dziś doszedłem do tego że błędy wyskakują, bo bramka zigbee cc2531 nie odpowiada a blockly próbuje coś tam włączyć wyłączyć.

 

 

Dziwne to jest dla mnie. w ssh widze usługę zigbee włączoną, zero błędów, a sama bramka potrafi przejść w tryb offline i informuje o tym w logu domoticza lub nie. Skutek jest taki że nie komunikuje się z niczym, gniazdka milczą, temperatura się nie zczytuje, czujki ruchu zależy jak sie złapie przed wyłączeniem zigbee, albo są wyłączone a jak był czas reakcji to zostają w domoticzu na ciągle włączone.

 

Ktoś pomoże ? ktoś miał podobny przypadek ? lub wie gdzie co sprawdzić czego szukać ?


 
Dodane : 08/02/2021 4:36 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@piotrbanasik a co masz podłączone do USB oprócz tego sniffera cc2531 ? , Może brakuje mocy :))


 
Dodane : 08/02/2021 11:08 pm
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom nic tylko bramke, a do niej 8 urządzeń, więc za wcześnie na jakieś dziwne rzeczy związane z łącznością.

i jescze takie coś przez chwilkę było.

Zigbee2MQTT:error 2021-02-09 15:03:05: Failed to call 'BridgeLegacy' 'onMQTTMessage' (Error: SREQ '--> AF - dataRequestExt - {"dstad
lut 09 15:03:05 Domoticz npm[3060]: at Znp.<anonymous> (/opt/zigbee2mqtt/node_modules/zigbee-herdsman/dist/adapter/z-stack/znp/znp.js:291:27)
lut 09 15:03:05 Domoticz npm[3060]: at Generator.next (<anonymous>)
lut 09 15:03:05 Domoticz npm[3060]: at fulfilled (/opt/zigbee2mqtt/node_modules/zigbee-herdsman/dist/adapter/z-stack/znp/znp.js:24:58))


 
Dodane : 09/02/2021 4:20 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@piotrbanasik ja bym włączył debug wtyczki , wywalił wszystkie urządzenia zigbee i dodawał po jednym sprawdzając logi po każdym dodanym jak przy pierwszym będzie problem to świeży flash cc2531 . Jak nie  wiesz jak to wyślij do mnie to Ci wgram 


 
Dodane : 09/02/2021 10:50 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ja zainstalowałem wszystko według instrukcji ale u mnie nie wtyczka nie startuje, chyba bym musiał od nowa system postawić bo już wszystko odinstalowywałem i instalowałem ale ...

● zigbee2mqtt.service - zigbee2mqtt
Loaded: loaded (/etc/systemd/system/zigbee2mqtt.service; enabled; vendor preset: enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Thu 2021-02-11 15:25:59 CET; 21s ago
Process: 1622 ExecStart=/usr/bin/npm start (code=exited, status=203/EXEC)
Main PID: 1622 (code=exited, status=203/EXEC)

lut 11 15:25:58 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: Stopped zigbee2mqtt.
lut 11 15:25:58 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: Started zigbee2mqtt.
lut 11 15:25:58 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Main process exited, code=exited, status=203/EXEC
lut 11 15:25:58 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Failed with result 'exit-code'.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Service hold-off time over, scheduling restart.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Scheduled restart job, restart counter is at 5.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: Stopped zigbee2mqtt.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Start request repeated too quickly.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: zigbee2mqtt.service: Failed with result 'exit-code'.
lut 11 15:25:59 Domoticz-Ubuntu systemd[1]: Failed to start zigbee2mqtt.


 
Dodane : 11/02/2021 4:29 pm
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom on ma dopiero 3 miesiące, wieć wrazie czego odeślę do sprzedającego. 

Na dziś chodzi zigbee jak chce, czasem wszystko działa, czasem działa tylko część urządzeń. Nie mam kiedy siąść do tego. 

A możesz podpowiedzieć jak włączyć debug i logi ogarnąć ?


 
Dodane : 11/02/2021 4:50 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ja u siebie teraz po długim czasie uruchomiłem bramkę (tak mi się wydaje) ale nie uruchamia się automatycznie po restarcie.  Jak wklepie przez ssh to się uruchamia, po restarcie znów cisza...

cd /opt/zigbee2mqtt
npm start

 
Dodane : 11/02/2021 7:15 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@piotrbanasik każda wtyczka ma opcję debugowania w ustawieniach , czyli "Sprzęt" - wybierasz wtyczkę i w ustawieniach na samym dole masz debug - i wybór false albo true .

Tylko z tego co piszesz to albo ten jeden sniffer ma za słaby zasięg , albo się krzaczy, bo skoro raz działają urządzenia , raz nie to warto sprawdzić poziomy sygnału nawet na mapie urządzeń . Może dołożenie routera , lub anteny zewnętrznej do sniffera załatwi sprawę.

 


 
Dodane : 11/02/2021 7:55 pm
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@isom

antene mam z bramką, gniazdka robią dodatkowo za wzmocnienie sygnału. Podłączyłem inny zasilacz 5v i 5A na wyjściu usb mam 5,4 V więc zobaczymy, może stary zasilacz tracił parametry i dlatego krzak. narazie stoi wszystko dołogiem, dziś wszystko działa od rana zobaczymy jak będzie w kolejne dni. włącze debug i sie zobaczy


 
Dodane : 11/02/2021 8:34 pm
wojtek_gtx
(@wojtek_gtx)
Wpisów: 542
Ekspert Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K22, Donator 2K24, Donator 2K25
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Też mi się udało 

Musiałem w skrypcie startowym zmienić pozycię ExecStart na:

ExecStart=/root/.nvm/versions/node/v14.15.5/bin/node index.js

Ja co prawda jeszcze nie mam żadnego urządzenia bo czekam aż dojdą ale bramka zadziałała, pokazało się jedno "Coordinator"


 
Dodane : 11/02/2021 10:05 pm
(@piotrbanasik)
Wpisów: 25
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Odpisuje dla potomnych.

Oddałem bramkę zigbee na reklamacje, temat ustąpił. Druga doba i zero błędów.

Bramka wróciła z serwisu nowa z najnowszym softem.

Temat do zamknięcia.


 
Dodane : 20/02/2021 7:25 pm
Udostępnij: