Notifications
Clear all

Problem z utworzeniem przełącznika z statusem zamknięcia drzwi  

  RSS
supermichalpol
(@supermichalpol)
Nowy

Witam

Jestem początkujący z Domoticzem i mam lekki problem z wykonaniem przełącznika który tylko pokazuje status czy drzwi są otwarte czy zamknięte.

Na wstępie nwm czy to będzie istotna informacja ale system działa tak, że Domoticz komunikuje się z Satelem (bo cały smart dom jak i sterowanie jest przez Satela, a teraz zacząłem zabawę z Domoticzem i on jest jako dodatek)

Kontrakton który wskazuje czy drzwi są zamknięte czy otwarte znajduje się w sekcji "Użytkowe", niestety tam nie można zmienić ikonki trójkąta ostrzegawczego z wykrzyknikiem na coś innego to zobaczyłem, że da się utworzyć wirtualne przełączniki w sekcji "Sprzęt". No to utworzyłem, typ przełącznika to "Door Contact" i w blocly utworzyłem taki skrypt (jak w załączniku), Gdzie bloczki różowe to ten fizyczny kontraktron,a te brązowe to ten wirtualny przełącznik. No i kontrakton działa tak, że jeśli pokazuje "3" to znaczy, że drzwi są otwarte, a jeśli "1" to znaczy, że drzwi są zamknięte

Spoiler

Adnotacja-2019-09-02-200726

Nie wiem co robię źle ale status przełącznika wirtualnego nie zmienia się.

Bardzo proszę o pomoc 😀

Cytuj
Dodane : 02/09/2019 8:10 pm
isom
 isom
(@isom)
Prezes Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2019, Donator 2K20

@supermichalpol zamień Locked i Unlocked na ON /OFF i będzie działać . Dlaczego ? Bo utworzyłeś wirtulany przełącznik , który pierwotnie był ON/OFF , gdyby np plugin- satel Integra  sam utworzył urządzenie Door Contact wtedy dziłały by komendy Open / Close , Twoje komendy działają z urządzeniem Door Lock.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 02/09/2019 9:48 pm
Udostępnij: