Nie mogę dodać czuj...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Nie mogę dodać czujnika Bmp180

6 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,885 Wyświetleń
(@skalarro)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

Witam Panowie (i Panie? ).

Zainstalowałem imperihome do domoticz. Wszystko pięknie śmiga poza jednym tematem.  Za żadne skarby nie mogę dodać czujnika Bmp180.  Właściwie mydoomoathome nie widzi żadnego dummy temp+ciśnienie.  Reszta oś razu pokazuje się w devices. Dziwne trochę,  że Internet milczy na temat takiego błędu co sugerowało by problem tylko u mnie.  Działa u was taki typ czujnika?  Please sprawdźcie.  Może ktoś  napisze mi?  Najlepiej na skalarro@g__il.com (gmail). Dzięki

 
Dodane : 06/01/2019 1:08 am
Moderator
(@moderator)
Wpisów: 8
Bywalec Admin
 
  • Proszę przeczytać zasady na forum
  • Pkt 3 - Nowy teamt, nowy watek - nie mieszamy dwóch różnych tematów w tym samym wątku
  • post rozdzielony od wątku w którym został utworzony
 
Dodane : 06/01/2019 2:03 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@skalarro  używam ImperiHome od dłuższego czasu i nie spotkałem się z czymś podobnym . jak dodaję nowy czujnik do domoticza i nie ważne czy to temp+ ciśnienie z lokalnego czujnika  , czy np z Airly, to po przeładowaniu apki ImperiHome ( Reloading data) wszystko działa.

 
Dodane : 06/01/2019 9:54 am
(@skalarro)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

No widzisz, a mi nie idzie. Wszystkie czujniki pokazują się już w momencie utworzenia ich w domoticzu jako dumy. Wsytarczy dodac, nie podpinająci ich nawet a już widzę nowe id na liście xxx.xxx.xxx.xxx:3002/devices

Działa wszystko łącznie z amplitunerem Pioneera. Ale czujników z grupy temp + ciśńienie nie pokazuje. Nie wchodzą na listę devices nawet jak dodam ich kilka, a co za tym idzie do imperiHome też nie docierają. 

Siedzę nad tym od kilku dni i doopa. Co moigę sprawdzić. ???? 

Dopisz proszę u Ciebie wirtualny czujnik Temp+Ciśn i zobacz czy wskoczy w listę w mydomoathome ok?

Wgrywałem od nowa domoticza, mydomoathome i nic nie dało.

 
Dodane : 06/01/2019 11:45 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@skalarro rzeczywiście po dodaniu Temp+Ciśn nie aktualizuje się lista devices , nie wiem czy to nie wina samego nazewnictwa ImperiHome nie toleruje polskich znaków nawet w opisach . Może gdyby było Temp+Baro nie było by problemu. To są oczywiście tylko moje przypuszczenia niczym nie potwierdzone.

 

 

 
Dodane : 06/01/2019 3:04 pm
(@skalarro)
Wpisów: 7
Bywalec
Autor tematu
 

hmmm, no dzieki. w takim razie trzeba sobie odpuscic ten czujnik i poszukac cis innego. Myślę, że to nie wina znaków, bo później w zakładce urządzenia już jest temp+baro. 

Dzięki za sprawdzenie. Już z tym nie będę walczył tylko jadę dalej z tematem. Dziwi mnie, że nikt o tym problemie nie wspomina w internecie ani polskim ani zagranicznym.

 
Dodane : 06/01/2019 3:28 pm
Udostępnij: