Asystent AI
Kolejna prośba o ws...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Kolejna prośba o wsparcie przy skryptach Blockly i DzVents

25 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
3,992 Wyświetleń
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2366]

Cześć, mam prośbę o wsparcie w doprowadzeniu dwóch skryptów do oczekiwanego przeze mnie działania.

1. Sterowanie oświetleniem w wiatrołapie przez czujkę PIR i dwie zmienne:

Wiatrołap PIR

Ogólnie to działa, lecz jak światło się zapali to nie da się zgasić światła przyciskiem, gaśnie i momentalnie się zapala. Oświetlenie gaśnie samo po 60s (domyślny czas zmiany stanu czujki) + 20s jak nie wykryje ruchu. Problemu nie ma jak w warunku jest tylko jedna zmienna, obojętnie która (dla jasności Ryśka to kot 🙂 )

2. Mama taki skrypt, nie mojego autorstwa, do robienia zdjęć z kamery gdy ktoś zadzwoni do drzwi:

return {
on = {
devices = {'Dzwonek'},
},

execute = function(domoticz, device)
if(device.state == 'On') then
local teleTok = **********************
local chatId = '***************************
local snapFile = '/home/pi/domoticz/scripts/camera_'
local domoReq = 'http://******************/cgi-bin/snapshot.cgi'
local camName = 'Kamera'
os.execute('wget -O "'..snapFile..camName..'.jpg" "'..domoReq..'"')
os.execute('curl -s -X POST "https://api.telegram.org/bot'..teleTok..'/sendPhoto?chat_id='..chatId..'" -F photo="@'..snapFile..camName..'.jpg"')
os.execute("rm " ..snapFile..camName..'.jpg')

end
end
}

Chciałbym aby zdjęcie nie było robione po każdym naciśnięciu klawisza dzwonka, tylko np. z przerwą 5 s pomiędzy naciśnięciami.

 


 
Dodane : 11/05/2021 9:57 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu w skrypcie foto - telegram można zmienić

execute = function(domoticz, device)
if(device.state == 'On') then

na

execute = function(domoticz, device)
if device.state =='On' and device.lastUpdate.secondsAgo > 4 then

to spowoduje że po pierwszym naciśnięciu dzwonka zostanie wysłana fotka i następne naciśnięcia muszą być w odstępach dłuższych niż 4 sek.

Przy pierwszym nie pomogę bo nic nie wiadomo , skryptu widać kawałek , nie wiadomo po co są zmienne , szczególnie ta z kotem i nie widzę powodu żeby oświetlenie dało się wyłączyć przyciskiem skoro jest aktywowane czujnikiem a przycisk nie występuje w skrypcie 

 


 
Dodane : 11/05/2021 12:06 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzięki za skrypt do foto, co do światła w wiatrołapie to działa to tak. Włącznik na ścianie jest podpięty pod arduino i przez MySensors jest widoczny w Domoticzu. W skrypcie ten włącznik to "Ośw. wiatrołap".  Zmienna Dzień ustawiana jest na 1 pomiędzy wschodem i zachodem słońca, a RyśkaNaWyganiu ustawiana jest na 1 gdy kot nocuje w wiatrołapie. Czujka PIR ma zapalać światło gdy Dzień = 0 i  RyśkaNaWyganiu = 0 (żeby kot nie zapalał światła jak jest w wiatrołapie). Wcześniej wkleiłem tylko fragment bo w jednym skrypcie w kolejnych "else if" mam następne czujki PIR obsłużone. Przeniosłem obsługę czujki PIR w wiatrołapie do osobnego skryptu dla przejrzystości. Cały skrypt wygląda tak:

wiatrołap 2

i jak czujka PIR zaświeci światło i gasi, lecz niemożliwe jest zgaszenie przyciskiem. Jak usunę zmienne to skrypt wygląda tak :

wiatrołap 3

i czujka ładnie zapala światło i gasi. Możliwe jest też gaszenie przyciskiem.

 

 

Zmieniłem w skrypcie linijkę którą wskazałeś na:

if device.state =='On' and device.lastUpdate.secondsAgo > 4 then

lecz niestety to nie działa. Zdjęcia przestały w ogóle przychodzić. Poprawiłem na :

if (device.state =='On' and device.lastUpdate.secondsAgo > 4) then

lecz też nic to nie dało.

W logu domoticza jest:

2021-05-11 14:33:18.273 (Arduino - dzwonkowe) Light/Switch (Dzwonek)
2021-05-11 14:33:18.371 Status: dzVents: Info: Handling events for: "Dzwonek", value: "Off"
2021-05-11 14:33:18.371 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Dzwonek - zdjęcie: Device: "Dzwonek (Arduino - dzwonkowe)", Index: 49
2021-05-11 14:33:18.371 Status: dzVents: Info: ------ Finished Dzwonek - zdjęcie

 
Dodane : 11/05/2021 1:40 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu dziwne to trochę, wklej taki skrypt zmieniając dane na swoje i wrzuć logi 

return {
    on = { 
       devices = {'Dzwonek'},
    },
    logging =
    {
        level = domoticz.LOG_DEBUG,
        marker = Fotka_dzwonek,
    },
    execute = function(dz, device)
        if device.state == 'On' and device.lastUpdate.secondsAgo > 4 then
            dz.log('Ktoś dzwoni do drzwi')
            local teleTok   = 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx'
            local chatId    = 'xxxxxxxxxxxxxxx'
            local snapFile  = '/home/pi/domoticz/scripts/camera_'
            local domoReq   = 'http://adres kamery'
            local camName   = 'Nazwa kamery'
            os.execute('wget -O "'..snapFile..camName..'.jpg" "'..domoReq..'"')
            os.execute('curl -s -X POST "https://api.telegram.org/bot'..teleTok..'/sendPhoto?chat_id='..chatId..'" -F photo="@'..snapFile..camName..'.jpg"')
            os.execute("rm " ..snapFile..camName..'.jpg')
            dz.log('Foto poszło ')
        end
    end
}

Co do blockly to napisz jak - czym zmieniasz tą zmienną kot , to może coś zrobię w dzVents


 
Dodane : 11/05/2021 6:32 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Uruchomiłem ten skrypt i zdjęcie nie doszło. W logach jest:

2021-05-11 21:31:20.265 (Arduino - dzwonkowe) Light/Switch (Dzwonek)
2021-05-11 21:31:20.161 Status: User: Admin initiated a switch command (49/Dzwonek/On)
2021-05-11 21:31:20.359 Status: dzVents: Info: Handling events for: "Dzwonek", value: "On"
2021-05-11 21:31:20.359 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Dzwonek 2: Device: "Dzwonek (Arduino - dzwonkowe)", Index: 49
2021-05-11 21:31:20.359 Status: dzVents: Info: ------ Finished Dzwonek 2
2021-05-11 21:31:21.399 (Arduino - dzwonkowe) Light/Switch (Dzwonek)
2021-05-11 21:31:21.544 Status: dzVents: Info: Handling events for: "Dzwonek", value: "Off"
2021-05-11 21:31:21.544 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Dzwonek 2: Device: "Dzwonek (Arduino - dzwonkowe)", Index: 49
2021-05-11 21:31:21.544 Status: dzVents: Info: ------ Finished Dzwonek 2

 

Po usunięciu fragmentu " and device.lastUpdate.secondsAgo > 4 " zdjęcia dochodzą. 

Co do zmiennej Kot, to steruje nią zwykły wirtualny przycisk i zdarzenie w blockly. Gdy ON to zmienna przyjmuje wartość 1 gdy OFF to zmienna przyjmuje wartość 0.

PS. Gdzie można znaleźć jakieś materiały do dzVents ? Jest opis struktury w domoticzu jak się dodaje nowy skrypt, i z nim się zapoznałem,  ale cała zabawa zaczyna się po poznaniu funkcji i metod. Jest gdzieś jaki ich wykaz i opis ? Nie chciałbym za każdym razem zawracać głowy jak wpadnę na kolejny pomysł automatyzacji w domu 🙂 


 
Dodane : 11/05/2021 9:36 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

To co widać u Ciebie to u mnie jest wtedy gdy aktywuję przełącznik w czasie krótszym niż 4 sek . Mam przełącznik "test" pierwsze włączenie wyzwala skrypt i wysyła fotkę , kolejne trzy włączenia w odstępach krótszych niż 4 sek daje w logu to sam co u Ciebie i oczywiście nie wysyła fotek bo tak ma być 

2021-05-12 10:08:25.849 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "On"
2021-05-12 10:08:25.849 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:25.849 Status: dzVents: Info: Ktoś dzwoni do drzwi
2021-05-12 10:08:29.876 Status: dzVents: Info: Foto poszło
2021-05-12 10:08:29.876 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:30.082 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "Off"
2021-05-12 10:08:30.082 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:30.082 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:30.219 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "On"
2021-05-12 10:08:30.219 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:30.219 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:32.120 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "Off"
2021-05-12 10:08:32.120 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:32.121 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:33.582 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "On"
2021-05-12 10:08:33.582 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:33.582 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:35.669 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "Off"
2021-05-12 10:08:35.670 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:35.670 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:36.887 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "On"
2021-05-12 10:08:36.887 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:36.887 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto
2021-05-12 10:08:38.920 Status: dzVents: Info: Handling events for: "test", value: "Off"
2021-05-12 10:08:38.920 Status: dzVents: Info: ------ Start internal script: Foto: Device: "test (Czujniki użytk)", Index: 474
2021-05-12 10:08:38.920 Status: dzVents: Info: ------ Finished Foto

Pytanie , jaką masz wersję domoticz a co za tym idzie Dzvents ? 

 


 
Dodane : 12/05/2021 10:32 am
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Domoticz jest w wersji 2020.2. Dokładnie:

Version: 2020.2
Build Hash: b63341bc0
Compile Date: 2020-04-26 13:47:55
dzVents Version: 3.0.2
Python Version: 3.7.3 (default, Jul 25 2020, 13:03:44) [GCC 8.3.0]

 

Na forum domoticza znalazłem taki wpis:

Tjalling94 wrote: Tuesday 22 September 2020 22:01I'm running some dzVents scripts that use the 'lastUpdate' from the triggeredDevice. For some months the lastUpdate is the current time (or 1-2 sec old) while expect it to be the time it was updated before this script was called. I can't figure out what's wrong.

This is a bug in latest Stable. It was fixed in build 12002


 
Dodane : 12/05/2021 11:15 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Można kombinować inną metodą zablokować wysyłanie fotek przy kolejnych szybkich wciśnięciach, ale opóźni to wysłanie fotki a nie o to tu chodzi , nie korzystam już ze starej wersji domoticz , dlatego u mnie działa bez problemu . Co powstrzymuje Cię przed aktualizacją ? Zrób kopię systemu na wszelki wypadek i wrzuć 2021.1 , ta wersja jest już od miesiąca


 
Dodane : 12/05/2021 11:39 am
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Niestety nie działa dobrze machinon theme pod nową wersją a z niego korzystam. Dokładnie nie działają wykresy.


 
Dodane : 12/05/2021 12:52 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu Jakie wykresy ? Pierwsze słyszę , że nie działają

1
2

 


 
Dodane : 12/05/2021 1:28 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

No właśnie o te wykresy temperatur chodzi. Wszystko sie ładnie otwierało tylko samego wykresu (linii) nie było. Czyściłem cały cache przeglądarki i nic to nie dało, więc wróciłem do 2020.2.  Ale widzę, że ponownie muszę zrobić update. Skoro u ciebie działa to u mnie też musi. Co ciekawe wykresy z opcji "własny wykres" rysowały się prawidłowo.


 
Dodane : 12/05/2021 1:41 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu mam  dwa serwery z machinon i na obu wykresy działają wstawiam fotki z drugiego

3
4

 


 
Dodane : 12/05/2021 2:12 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Zrobiłem ponownie aktualizację. Wyczyściłem cały cache przeglądarki i jak kliknę w jakikolwiek termometr to mam taki widok:

Zrzut ekranu 2021 05 12 190017

Na 2020.2 wykresy są widoczne.  Co w takim razie mogę robić źle ? Tak jak poprzednio wykres własny działa:

Zrzut ekranu 2021 05 12 190500

 

PS. Modyfikacja skryptu do zdjęć na nowej wersji działa. Z oświetleniem też sobie poradziłem. Wystarczyło dodać kolejną zmienną przechowującą informację o tym czy oświetlenie włączone przez PIR i jak tak, to już nie zapalać, aż do kolejnego wykrycia ruchu. Gotowy działający skrypt w blockly (może komuś się przyda):

Zrzut ekranu 2021 05 13 003923

 

Nierozwiązany zostaje tylko temat wykresów na najnowszej wersji 🙁


 
Dodane : 12/05/2021 7:02 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu przypuszczalnie masz starą wersję motywu , aktualizuj do wer 1.17.1 , albo przejdź na wersję beta . W obu przypadkach wykresy powinny działać.

Mam na głównym serwerze machinon .beta 1.17.2, a na slave wersję stable 1.17.1 


 
Dodane : 13/05/2021 9:16 am
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Mam

Machinon theme V.1.17.1

 

Jak próbuję zaktualizować (git pull) to dostaję informację "Already up to date.". Jak go podbić do 1.71.2 ?


 
Dodane : 13/05/2021 10:17 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@szmydu wersja 1.17.2 to wersja beta , więc jak chcesz to musisz zainstalować motyw w wersji beta ( mogą być dwa obok siebie )

1

 Ale w wersji 1.17.1 wykresy powinny działać , bo taką mam na jednym serwerze a fragment wykresu wstawiłem wcześniej

2

 Sprawdź , przełącz się na domyślny motyw , wyczyść cache i wróć do machinon , albo zobacz na innej przeglądarce  


 
Dodane : 13/05/2021 12:37 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dziwna sprawa bo na innych motywach wszystko jest ok. Problem dotyczy tylko machiniona. Sprawdzałem na Chrome, Firefox i Edge. Zainstalowałem też Operę i wykresów brak 🙁 więc to raczej nie cache.

 

Skąd wziąć machinion w wersji 1.17.2 ?  Tu : https://github.com/domoticz/Machinon jest tylko 1.16.2 jako najnowsza.

 

W tym poście też piszą o problemie z wykresami, lecz rozwiązania brak -> https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=24084&sid=dbd9e99193c0692ec6887f164592855d&start=640  

Machinon is not showing my electricity chart (gas is working fine)
All charts are empty.
When switching to default theme, I do have graphs.

Is this a known issue?


 
Dodane : 13/05/2021 2:13 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5319
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Doinstaluj 

cd domoticz/www/styles
git clone  https://github.com/domoticz/machinon.git  machinon-beta
cd machinon-beta
git checkout beta
sudo /etc/init.d/domoticz.sh restart

Po tym będziesz miał wybór  między beta a stable tak  jak na moim zrzucie powyżej 


 
Dodane : 13/05/2021 3:09 pm
(@szmydu)
Wpisów: 72
Pomocny
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Przejście na betę rozwiązało problem 🙂 Ciekawe, że jak usunąłem katalog machinon i pociągnąłem od nowa wersje stable, po czy zrestartowałem domoticza i wyczyściłem cały cache z przeglądarki, to i tak wykresy nie działały. Coś w tej wersji stable musi być nie tak, choć o dziwo u ciebie działa dobrze.

Kolejny raz dzięki za pomoc.


 
Dodane : 13/05/2021 5:06 pm
(@piotras78)
Wpisów: 50
Kontrybutor
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Podepnę się do tematu:

Mam stację pogodową która odczytuje mi łączne opady w ciągu dnia

Zrzut ekranu 2021 06 14 094629

Chcę odczytywać te wartości i sterować nimi przełącznik - zrobiłem to tak

Zrzut ekranu 2021 06 14 094845

Problem jest w tym że mi to nie działa - włącznik jest cały czas w stanie wł (mimo spełnienia warunków.

Grzebiąc w urządzeniach zobaczyłem że wartości jakie podaje stacja wyglądają tak:

Zrzut ekranu 2021 06 14 094756

Stąd pewnie jest problem z ich odczytaniem.

Czy jest jakiś sposób żeby zmusić domoticza do odczytywania wartości wg danych wskazywanych z pierwszego rysunku ?

 


 
Dodane : 14/06/2021 9:58 am
Strona 1 / 2
Udostępnij: