Sterowanie kilkoma ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Sterowanie kilkoma modułami esp8266-01

6 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Likes
1,549 Wyświetleń
 Tom
(@tom)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Witam jestem tu nowy i potrzebuje waszej porady.

Planuje zrobić sterowanie kilkoma kinkietami, za pomocą esp8266-01 i aplikacji na androida. Jeden moduł na kinkiet. I to mam pytanie, zanim kupię esp8266-01. Jest możliwość połączyć kilka esp8266 z routerem i sterować nimi, z jednej aplikacji? Próbował już ktoś tego?

 
Dodane : 25/04/2019 10:19 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@tom oczywiście że jest taka możliwość, a nawet wiele różnych możliwości , wszystko zależny od tego co chcesz uzyskać i na ile ma to być sensowne sterowanie . Samo włącz wyłącz uzyskasz wgrywając do modułu np oprogramowanie AFE i tworząc sobie proste skróty na pulpicie za pomocą apki HTTP Request Shortcuts. Jednak takie sterowanie ma sporo wad. Jak chcesz mieć pełną kontrolę i możliwość sterowania z poza własnej sieci WIFI to pomyśl o jakimś serwerze nawet w chmurze.  

 

 
Dodane : 25/04/2019 12:25 pm
 Tom
(@tom)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Dzięki za podpowiedz, ma to być włącz/wyłącz z wykorzystaniem WIFI lub zapamiętany kod pilota IR. Szczerze powiem, że nie słyszałem o AFE miałem wykorzystać App Inventor 2.

 

 
Dodane : 25/04/2019 5:53 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@tom AFE jest bardzo fajnym softem z przyjaznym panelem konfiguracyjnym i co ważne pozwala na sterowanie za pomocą http lub mqtt , wystarczy do modułu ESP wgrać wersję T0 i ustawic sobie GPIO i możesz nawet przez dowolną przeglądarkę wpisując komendę  http://192.168.x.xxx/?device=relay&name=kinkiet&command=on włączyć sobie kinkiet  

 
Dodane : 25/04/2019 11:08 pm
 Tom
(@tom)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
 

Czy AFE ma zaimplementowaną obsługę odbiornika IR?

 

 
Dodane : 26/04/2019 11:09 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: Tom

Czy AFE ma zaimplementowaną obsługę odbiornika IR?

 

Nie obsługuje czujnika podczerwieni, chyba, że jego zadaniem jest funkcja zwarty / rozwarty - jak czujnik PIR, magnetyczny, kontaktron itp.

 
Dodane : 26/04/2019 1:46 pm
Udostępnij: