Przełączniki ścienn...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tuya Przełączniki ścienne Tuya i pilot RF433MHz

5 Wpisów
3 Użytkownicy
1 Likes
1,315 Wyświetleń
(@bartlomiej)
Wpisów: 9
Bywalec
Autor tematu
 

Hej!
Jestem tu nowy (zarówno na forum, jak i w temacie SmartDom). Kupiłem i remontowałem dom, mam poprowadzoną nową elektrykę, w puszkach wszędzie jest linia N, ale ja nie o tym.
Podłączam sobie różne sprzęty w oparciu o system TUYA i WiFi. Z obsługą przez komórkę i Google Assistant nie ma problemu.

Ostatnio kupiłem 2 przełączniki ścienne, dwu- i trzyklawiszowy, oba z obsługą przez pilota RF433MHz. Niestety, instrukcja parowania jest niejasna - w dodatku angielska i polska bardzo się różnią. Sklep zasłania się instrukcją, ale to nie działa.

  • Wg polskiej przytrzymanie klawisza sparuje z guzikiem pilota (patrz zdjęcie), ale powoduje to tylko reset połączenia z WiFi i nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych.
  • Wg angielskiej w parowaniu jest potrzebne wciśnięcie przycisku "S1" (patrz zdjęcie, znajduje się koło prawej śruby mocującej), ale nie ma potwierdzających błysków. Po za tym nie ma informacji, jak zaprogramować drugi przycisk. 

Potrzebuję 4-klawiszowym pilotem (patrz zdjęcie) obsługiwać dwuklawiszowy przełącznik (ze zdjęcia, w łazience, bo syn podczas kąpieli zapomina włączyć wentylację) i skrajne klawisze trzyklawiszowego (tej samej firmy, obsługuje światło zewnętrzne, nie sterowane czujnikiem ruchu)

Link do zdjęć: Album Google

 
Dodane : 09/02/2021 10:46 am
(@bartlomiej)
Wpisów: 9
Bywalec
Autor tematu
 

No cóż, skoro #nikogo, to pozostaje mi oddać te piloty i żyć z asystentem Google...

 
Dodane : 12/02/2021 9:41 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@bartlomiej mało kto używa w dzisiejszych czasach sterowania po RF , bo  ma za dużo wad . Nie lepiej do tej łazienki zamontować czujnik wilgotności i niech sam steruje tą wentylacją ? Po co to pamiętać o takich pierdołach jak włączanie wentylatora .

 
Dodane : 12/02/2021 10:00 am
(@bartlomiej)
Wpisów: 9
Bywalec
Autor tematu
 

@isom

OK, Łazienkę ogarnę higroskopem, ale co z oświetleniem? Potrzebuję na podwórku - mam przełącznik trzyklawiszowy Tuya w warsztacie, zapala mi światła we wnętrzu pomieszczenia, przed wejściem do niego i (czeka na podłączenie) pod dachem. Nie potrzebuję wyzwalacza automatycznego (czujki ruchu), bo mam taką podłączoną nad wejściem do domu. Potrzebuję pilotem podłączonym do kluczyków auta ogarnąć 2 klawisze z tego przełącznika, by nie otwierać warsztatu i nie musieć wyciągać komórki (mam zablokowane "OK Google", muszę nacisnąć dłużej klawisz Home). Światła te będą potrzebne od czasu do czasu (np. późny grill)...

 
Dodane : 12/02/2021 10:43 am
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Wg tego trzeba trzymać któryś z przycisków , mimo ,że chyba esp też się zrestartuje i wszystko trzeba bedzie robić od nowa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3769864.html

 

 
Dodane : 12/02/2021 4:21 pm
Bartłomiej reacted
Udostępnij: