Asystent AI
Miernik COP na ESP8...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Tasmota Miernik COP na ESP8266

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Reactions
2,508 Wyświetleń
(@amper)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2669]

Witam mam do was pytanie/prośbę jak ugryźć temat w tasmocie.

Ale to rzeczy mam dwa czujniki temperatury, jeden przepływomierz(impulsowy) i miernik energii elektrycznej. 

I nie wiem jak wykonać działanie matematyczne na tych zmiennych jak to ogarnąć ? 

Potrzebuje wykonać takie działanie:

Z dwóch czujników temp. Obliczyć różnice temp. Między wejściem a wyjściem. A także:

Wartośćprzepływ/3600*4,19*994*wartośćRożnica = P później już tylko:

(P-wartośćLicznik)>=3 to i dalsze instrukcje…

Po prostu jak wykonuje się działania na zmiennych proszę o pomoc albo namiar na materiały.


 
Dodane : 19/12/2021 10:53 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1476
Guru Moderator
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
Dodane przez: @amper

Witam mam do was pytanie/prośbę jak ugryźć temat w tasmocie.

Ale to rzeczy mam dwa czujniki temperatury, jeden przepływomierz(impulsowy) i miernik energii elektrycznej. 

I nie wiem jak wykonać działanie matematyczne na tych zmiennych jak to ogarnąć ? 

Potrzebuje wykonać takie działanie:

Z dwóch czujników temp. Obliczyć różnice temp. Między wejściem a wyjściem. A także:

Wartośćprzepływ/3600*4,19*994*wartośćRożnica = P później już tylko:

(P-wartośćLicznik)>=3 to i dalsze instrukcje…

Po prostu jak wykonuje się działania na zmiennych proszę o pomoc albo namiar na materiały.

może w espeasy to zrobić?


 
Dodane : 20/12/2021 12:07 pm
(@amper)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@pawell32 

Jak najbardziej tak. Własnie uczę sie języka LUA. Uznałem że tasmota będzie mi na przyszłość gdybym chciał rozwijać temat, będzie stwarzała problemy. A espeasy jest bez problemowe a w razie rozbudowy o forme graficzną np. domoticz to nie ma problemu.

Jak będę potrzebował pomocy co do kodu to się odezwę. Pozdrawiam serdecznie.


 
Dodane : 20/12/2021 6:27 pm
Udostępnij: