Asystent AI
Głowica termostatyc...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Pytanie Głowica termostatyczna Zigbee ze sterowaniem otwarcia zaworu

4 Wpisów
3 Użytkownicy
0 Reactions
4,119 Wyświetleń
(@krzysztofblazewicz)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2644]

Cześć wszystkim!

Mam w domu kilka sztuk głowic TuYa Zigbee. Ustawiam im kalibrację na podstawie zewnętrznych czujników temperatury przez NodRed i jakoś to działa.

Niestety wbudowany regulator ma bardzo szeroką pętlę histerezy i nie widzę opcji jej konfiguracji. Z tymi głowicami mam wahanie temperatury +/-2 °C, jak dla mnie o wiele za dużo. Najgorzej jak np. mam 21 °C, ustawiam 23, a głowica nie reaguje bo według jej sterownika jest spoko.

Chętnie użyłbym NodeRed do sterowania zaworem, niestety nie widziałem nigdzie info na temat głowic z opcją sterowania otwarcia zaworu. Wiecie, podaję 0% i zawór zamknięty, 100% w pełni otwarty i np. 30% jak chcę grzać tylko trochę. Wiecie może czy takie coś istnieje?

Zdecydowanie chciałbym pozostać przy Zigbee bo wymiana baterii raz do roku to wystarczająco często, a nie mam zamiaru ciągnąć przewodów do każdej głowicy.


 
Dodane : 05/12/2021 1:47 pm
(@krzysztofblazewicz)
Wpisów: 4
Bywalec
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok! Po napisaniu posta zacząłem szukać jeszcze raz i chyba znalazłem 🙂

https://www.houseiq.pl/pl/p/Glowica-termostatyczna-ZigBee-3.0-GTZ06-TUYA/1620

Według opisu

Głowica termostatyczna ZigBee oferuje:

* Kontrolę procentową stanu otwarcia głowicy.

Zamówiłem jedną sztukę, przetestuję, czy zadziała z zigbee2mqtt. Dajcie znać jakby ktoś był też zainteresowany.


 
Dodane : 05/12/2021 2:06 pm
(@dzejdzej007)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@krzysztofblazewicz Cześć. Daj znać jakie ma możliwości regulacji ta GTZ06. Byłbym też wdzięczny za fotki instrukcji co tam można ustawić bo jestem też nią zainteresowany.

Ja mam póki co GTZ04 i można ustawić histerezę na 0.5 stopnia ale za to nie ma możliwości sterowania zaworem. Algorytm odpowiedzialny za PID jest też słaby.

Pozdrawiam


 
Dodane : 06/12/2021 8:48 pm
(@piasek327)
Wpisów: 1
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@krzysztofblazewicz udało się obsłużyć za pomocą HA ? 

 


 
Dodane : 29/12/2021 12:26 pm
Udostępnij: