Domoticz - RFLink -...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz - RFLink - sterowanie łącznikiem 433MHz

11 Wpisów
5 Użytkownicy
1 Likes
1,351 Wyświetleń
(@gacoperz)
Wpisów: 10
Bywalec Donator 2K20
Autor tematu
 

Cześć, proszę o info czy coś źle robię (a zapewne tak jest).

Chcę sterować z domoticz i rflink łącznikiem sesoo. Mam do tego włącznika pilot działający na 433MHz.

Pilot po naciśnięciu przycisku jest wykrywany w URZĄDZENIA w Domoticz. Po naciśnięciu przycisku drugi raz wykrywa mi drugie urządzenie.

Dodaję te urządzenia zieloną strzałką i mam je w PRZEŁĄCZNIKI.

Czy teraz klikając w Domoticz na żarówkę tego urządzenia które dodałem światło powinno się włączyć?

Czy może jakoś inaczej powinienem je dodać?

 

Staram się zrozumieć jak to działa i nawet nie wiem czy poprawnie napisałem zapytanie 🙂

 1
 
Dodane : 30/09/2020 7:37 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@gacoperz w teorii tak powinno to działać, jest tylko jedno ale. Czy ten pilot pracuje na stałym kodzie ? Jeżeli za każdym razem gdy wciśniesz przycisk kod się zmienia to nie będzie tym można sterować z domoticz , bo domoticz wyśle stary już nieaktualny kod .

Sprawdz czy ten łącznik nie pracuje z dynamicznym kodem , sporo dobrego radiowego sprzętu tak działa ( kod dynamiczny )

 
Dodane : 30/09/2020 8:41 pm
(@gacoperz)
Wpisów: 10
Bywalec Donator 2K20
Autor tematu
 

@isom

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli jeszcze mógłbyś mnie nakierować na to jak sprawdzić czy kod się zmienia.

 

 
Dodane : 30/09/2020 8:43 pm
(@gacoperz)
Wpisów: 10
Bywalec Donator 2K20
Autor tematu
 

Pilota foto załączam.

 

 IMG 20200930 215720
 
Dodane : 30/09/2020 9:04 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@gacoperz Może sprawdź na jakimś sonoff z RF te na 100% mają stały kod . Nie mam RF-Linka więc trudno mi radzić, poczekaj na @krzysztofch on ma i całkiem dobrze sobie z nim poczyna 

 
Dodane : 30/09/2020 9:22 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

Rf link po przycisnieciu przycisku otworz lub wlacz zapamieta ten kod i doda go w domoticz jako ta zarowka. Drugi raz jak nacisniesz zamknij lub wylacz , domoticz zapamieta drugi stan. Nastepnie musisz to sobie w blokly rozwiazac tak. Gdy jedna zarowke wlaczysz to druga musi sie wylaczyc. Jak druga wlaczys to ta pieresza musi sie wylaczyc. Tak aby 

jak pierwsza zarowka zostanie wlaczona w domoticzu to wysle ten sygnal co pilot np wlacz w tym samym czasie domoticz musi druga zarowke ustawic w pozycji wylaczonej abys mogl ja wlaczyc i wyslac drugi sygnal wylacz  

Mysle ze mnie zrozumiales  

To sa osobne sygnaly ( kod) wysylany z danego przycisku. 

Ja tak mam podobnie rozwiazane z czujnikami otwarcia drzwi. 

To co isom podpowiada z tym nie mam doswiadczenia bo takich pilotow jeszcze nie mialem  . Zapewne ma racje tez  

 

 
Dodane : 30/09/2020 11:22 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

Jeszcze musze dodac ze moj rf link zrobilem z rok temu albo wiecej i nie wracalem do niego. Tez nie aktualizowalem i z tego co wiem dlugi nie bylo aktualizacji. Nie wiem jak teraz. Ale kupilem np taki jak na zdieciu czujnik otwarcia ktory lezy caly czas w szufladzie poniewaz rf link przechwytuje tylko jeden stan np otworz a drugi stan zamnknij juz nie. I dlatego lezy w szufladzie. Bo liczylem na aktualizacje ale jeszcze nie sprawdzalem czy jest. 

Najpewniejsze z tych co kupowalem to digoo. One choc brzydsze ale wszystko dzialalo. Nawet z czujnikiem dymu. 

 F728C52D 01C1 4722 8EF2 06FDB874FC8A
 
Dodane : 30/09/2020 11:32 pm
(@jaketherake)
Wpisów: 20
Praktykant Donator 2K24 Donator 2K22
 

Ja polecam koledze @gacoperz  instalację Node-Red.  Dodasz node'a od RFLinka, skonfigurujesz go  i będziesz widział co dokładnie odbiera (okno Debug) na częstotliwości 433MHz. Tutaj masz przykład jak to działa:

RFLink
 
Mam kilka czujników T/H na RF433, ale zgłaszają się też różne urządzenia od sąsiadów 😉 
 
Dodane : 02/10/2020 10:54 am
TomaszP reacted
(@jaketherake)
Wpisów: 20
Praktykant Donator 2K24 Donator 2K22
 

Z tego co widzę na stronie RFLinka to pilot zgodny z Eurodomest bez problemu powinien Ci działać: http://www.rflink.nl/blog2/devlist

 
Dodane : 02/10/2020 11:03 am
(@gacoperz)
Wpisów: 10
Bywalec Donator 2K20
Autor tematu
 

Żeby nie pozostawiać tematu nie wyjaśnionego chciałem wyjaśnić na czym polega mój błąd 😉

 

Mam RFLinka 868 a łącznik 433 ;-D

 
Dodane : 09/10/2020 9:38 am
pawell32
(@pawell32)
Wpisów: 1179
Guru
 

@gacoperz

🙂

to trochę oddalone częstotliwości.

 
Dodane : 09/10/2020 9:54 am
Udostępnij: