Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Na zmianę - miga (szybko) albo ciągle się świeci - Sonoff Basic i T1

11 Wpisów
2 Użytkownicy
1 Reactions
8,257 Wyświetleń
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 8 lat temu
[#294]

Wczoraj dopadła mnie ciekawa przypadłość. Poprawnie działający Sonoff nagle odmówił posłuszeństwa i przestał słuchać. Na zmianę świeci ciągle potem zaczyna szybko migać. Na chwilę gaśnie i znowu zaczyna od nowa - świeci a potem miga. Dodatkowo w sieci co chwile pojawia się AFE-Device, ale nie da się z nim połączyć. Po chwili AFE-Device znika. 

Kilka obserwacji:

- nie reaguje na przypisanym IP,
- nie reaguj na 192.168.5.1,
- nie reaguje na włącznik zewnętrzny, 
- odłączenia zasilania i jego przywrócenie nic nie zmienia, 
- nie reaguje na MQTT, 
- czasem użycie zewnętrznego przełącznika powoduje zmianę trybu pracy diody (zaczyna ciągle świecić). 

Problem pojawi się sam od tak. Trwa jeszcze remont i mocno się kurzy. Jednak zakładam, że to nie będzie mieć znaczenia. 

PS
Jak Sonoffa z AFE przywrócić do ustawień fabrycznych bez flashowania i dostępu do panelu konfiguracyjnego... Przeglądałem dokumentację ale nie znalazłem tam odpowiedzi na to pytanie... 

 


10 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

hm...... po tym co napisałeś to wszedł w jakąś pętlę wchodzenia w tryb konfiguracyjny z robieniem HotSpot

Mruganie co sekunde to robienie hot-spota, miganie szybko tryb konfiguracyjny

Ale slysząc to co napisałeś to po wejściu w tryb konfiguracyjny, to z niego wychodzi i rozpoczyna od początku tę samą procedurę.

Jaka jest wersja tego firmware -  T1 ..... ? Nie jest może wciśnięty przycisk? Czy ten przycisk ścienny nie jest ustawiony np. jak systemowy przycisk i monostabilny? teraz już pewnie nie spawdzisz bo nie wchodzi w konfigurację. 

Nic w nim nie zmieniałeś? ot tak przestał działać? nic w routerze WiFi konfiguracji, MQTT Brokerze nie zmieniałeś?


Odpowiedz
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 8 lat temu

Nic nie zmieniałem. Dwa dni temu skorygowałem tylko zmianę stanu przełącznika wg. tego co omawialiśmy w innym wątku. Zrobiłem to dla dwóch różnych przełączników. Działało OK i na tym drugim działa nadal. Innych zmian nie było. 

Co do wersji T1 to plik pobierałem ze dwa tygodnie temu. Na dysku mam 1.0.2 więc na 99% to ta wersja jest wgrana do Sonoffa.

Zaprogramowałem nowego Sonoffa i wymienię go jak tylko pójdzie ekipa. Ten felerny wyjmę na stół i będę mu się przyglądać. 

PS

adrian a da się jakoś resetować sonoffa do ustawień fabrycznych z AFE bez dostępu do panelu? 


Odpowiedz
1 odpowiedź
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 12 lat temu

Szefu
Wpisów: 4083
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

Tylko z panelu się da niestety - ale pewnie dobrze byłoby coś takiego zrobić - np. nacisnąć przycisk na 30sek

wydaje mi się ze jest bug w AFE z wykorzystaniem konfiguracji w trybie HotSpot. Doświadczyłem tego robią wersję 1.1.0. Wydaje mi sie że wyeliminowałem go w T1 1.1.0 - ale muszę sprawdzić.

Nie mam pojęcia jak wszedł Ci w ten tryb samoistnie.

To co spróbowałbym zrobić to wcisnąć przycisk gdy szybko mruga - na 7sek - teoretycznie o ile dobrze pamiętam powinien wyjśc z trybu konfiguracji

Jeśli powyższe nie pójdzie to obawiam się, że trzeba będzie wgrać firmware jeszcze raz. W domu dzisiaj sprawdzęm, czy sa problemy z trybem HotSpot w wersji 1.0.2 i 1.1.0 w T1 


Odpowiedz
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

spędziłem ostatnie 45min eksperymentując i nie wiem, jak zreplikować Twój problem.

 


Odpowiedz
Wpisów: 52
Donator 2K18
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@eathan)
Kontrybutor
Dołączył: 8 lat temu

Zastanawiam się czy jakieś urządzenie elektryczne może siać i powodować taki problem. Podejrzewam suszarkę do włosów. Jak żona suszyła włosy to wtedy pojawił się ten objaw. Zauważyłem bo telefon automatycznie chciał się łączyć z AFE-Device.


Odpowiedz
1 odpowiedź
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 12 lat temu

Szefu
Wpisów: 4083
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian

nie, no chyba, nie - taka suszarka to mogłaby spowodować jakieś chwilowe wahania napięcia tylko, ale nie powinna mieć wpływu na soft.

Masz do niego podłączony czujnik ds18b20 lub w konfiguracji włączony, a fizycznie nie podpięty?


Odpowiedz
Strona 1 / 2
Udostępnij: