Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Hydrostatyczny pomiar cieczy

8 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
2,756 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@fb_-mariusznaroznicki jeżeli poznasz zakres napięć dla minimum i max to wystarczy wgrać do np wemosa soft do którego link podał @adrian , akurat tak się składa że współpracuje z domoticzem i ma obsługę wartości w % . jak dobierzesz do tego dzielnik nawet eksperymentalnie to masz gotowy czujnik w domoticzu . Może tak się zdarzyć że dzielnik będzie zbędny jeżeli max wskazanie nie przekroczy 3,3V . Jak nie będziesz dawał sobie rady z dobraniem dzielnika to daj znać jaki jest zakres napięć to pomogę.

Odpowiedz
Wpisów: 3
Autor tematu
(@fb_-mariusznaroznicki)
Bywalec
Dołączył: 5 lat temu

Z dzielnikiem rezydencyjnym raczej nie będę miał problemu, jetem raczej z tych elektroników co bardziej dłubią w elektronice niż w sofcie 😉 co do waszej rozmowy w temacie odnośnie pomiaru na wejsciu analogowym przekonaliście mnie by użyć do tego celu właśnie Wemosa a nie sonoffa. Raczej nie chciałbym sie bawić w lutowanie przewodów do tak malutkich pinów.

Co do domoticza niestety jeszcze nie miałem okazji pobawić sie nim, dopiero jestem w trakcie kompletowania potrzebnych urządzeń, zaraz zamówię ze dwa wemosy do testów. 

Jeśli chodzi o Domoticz, czy da się w nim np odczytaną wartość podstawić do wzoru by w widgecie wyświetlał się wynik? Np gdybym chciał wyświetlać nie tylko wartość % pojemności zbiornika, a przy okazji przybliżoną ilość litrów wody w zbiorniku?

Odpowiedz
isom
Wpisów: 5085
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Na jednym widgecie możesz wyświetlić jedną jednostkę np litry , mówimy tu o prostych odczytach , jeżeli chcesz z jednego czujnika uzyskać dwa różne widgety , to potrzebny jest skrypt który z wartości x odczytanej przekonwertuje to na dwie wartości y, z , ale będą one wyświetlane na oddzielnych widgetach . Łączenie danych w domoticz jak na razie można rezalizować przy czujnikach , które wysyłają różne dane tak jak np wilgotność i temp .

Odpowiedz
Strona 2 / 2
Udostępnij: