Notifications
Clear all

Problem po flashowaniu - TERMITE  

  RSS
maciekk
(@maciekk)
Majster

Witajcie,

Miałem jednego Sonoff Basic i postanowiłem zmienić firmware na Tasmota (mam już jedno gniazdko, więc postanowiłem pozostać na razie przy tym sofcie).

Zrobiłem flash oprogramowania (na szczęscie zrobiłem backup, zgodnie z poradnikiem ( https://www.smartnydom.pl/zgranie-i-wgranie-calej-zawartosci-pamieci-sonoff/). Potem wgrałem tasmota, oczywiście wcześniej wgrałem blank. Z komunikatu, wydaje się, że flash zakończył się pozytywnie. Odpiąłem usb od kompa i ponownie podłączyłem (już bez przyciskania przycisku)

Niemniej podłączając po sonoff po flashowaniu (migająca dioda się nie odzywa). Termite nie próbuje się połączyć z usb (zmieniłem COM oraz baud rate) . Próbowałem resetować (przytrzymując przycisk, kilkakrotnie przyciskając przycisk) - zero reakcji. WiFi nie wykrywa żadnej dodatkowej sieci.

Mam pytanie, czy powinienem jakoś zmienić ustawienie przewodów? (aby były w innej kolejności niż podczas flashowania). Czy powinienem zrobić reset w jakiś inny sposób? Czy sonoff jest "uwalony"? (i wchodzi w koszty nauki? 🙂 )

Cytuj
Dodane : 27/02/2019 8:10 pm
maciekk
(@maciekk)
Majster

Oki. Problem rozwiązany.

Musiałem jeszcze raz zrobić flash - z wykorzystaniem narzędzia ESPflasher (tam miałem problem bo nie wybierał się COM. Okazało się, że można wpisać go z ręki). Zmieniłem, pełen flash i restart i dioda pięknie świeci i sonoff przyłączony do WIFI.

OdpowiedzCytuj
Dodane : 27/02/2019 11:18 pm
Udostępnij: