Asystent AI
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

AFE Firmware [Rozwiązany] Brak dostępu do urządzenia z AFE Firmware z IP zewnętrznego

14 Wpisów
4 Użytkownicy
2 Reactions
4,142 Wyświetleń
Wpisów: 7
Donator 2K22
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@miras)
Bywalec
Dołączył: 4 lata temu
[#2838]

Witam

Jeśli piszę w niewłaściwym miejscu to proszę o przeniesienie. Mam taki mały problem opisany poniżej:

Mam Sonoff Basic RF z AFE Firmware 3.3.3[T1] i po IP wewnętrznym bez problemu mogę się do niego dostać natomiast z zewnętrznego IP dostaję informację że serwer odrzucił połączenie.
IP zewnętrzne mam stałe, port zewnętrzny i wewnętrzny ustawiony. W rooterze mam skonfigurowany dostęp do kamer i do rejestratora przemysłowego APAR 205 i wszystko działa bez problemu.

Poniżej przykład z Apara. Dodam że rooter to TP-Link EC230

Dziękuję za wszelką pomoc.

Miras

PS. niestety przykład się nie dodał a właściwie się nie wyświetlał, jak opanuje dodawanie załączników to wrzucę jeszcze raz.


13 Odpowiedzi
adrian
Wpisów: 4083
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@adrian)
Szefu
Dołączył: 12 lat temu

cześć,

  • zakładam, że masz skonfigurowane tak, że na zewnątrz jest jakiś port np. 2300 
  • w routerze robisz port forwarding z 2300 na IP Sonoff'a na porcie 80

??

Pozdrawiam

PS. Screenshoty chyba od drugiego posta (blokada any-spam'owa dla automatów)


isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

@miras a ja nie polecam takich rozwiązań , ale jak kto woli 


Wpisów: 7
Donator 2K22
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@miras)
Bywalec
Dołączył: 4 lata temu

@Adrian, dzięki za info, jakoś nie spojrzałem, sprawdzę najwcześniej w niedzielę bo jestem na wyjeździe.

@isom, Na chwilę obecną zamiast OH lub Domoticza, piszę (dużo powiedziane 😊 )aplikację w Gambasie na Linuxie i tam wykorzystuję wywołania HTTP po IP wewnętrznych ale potrzebuję zapalić światło we wiacie zanim przyjadę do domu więc jest problem z zalogowaniem się do sieci domowej, stąd taki pomysł.

Jednak jestem otwarty na wszelkie pomysły.

Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam


isom
Wpisów: 5319
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 8 lat temu

@miras Skoro piszesz tą aplikację korzystając z Linuxa , to na tym Linux postaw prosty serwer VPN np ZeroTier i będziesz miał dostęp do tego linuxa z sieci wirtualnej , a skoro już będziesz miał to możesz na nim pracować jak w  sieci lokalnej.

Nie namawiam , bo to nie mój cyrk, ale ja bym również ten rejestrator kamer, skonfigurował do połączeń przez chmurę i przestał otwierać jakiekolwiek porty na świat. Jeśli nie masz w tym rejestratorze możliwości połączenia P2P , to zapoznaj się z tym https://www.wireguard.com/

I będziesz miał dostęp do wszystkiego, ale bezpiecznie


Strona 1 / 3
Udostępnij: