Obsługa modułów Shelly z oryginalnym softem dzięki MQTT Shelly w Domoticzu

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Powyższa procedura zadziałała u mnie w przypadku uruchomienia pierwszego urządzenia. Shelly PlugS działa bez zarzutu na oryginalnym firmware oraz pluginie ShellyMqtt. Problem pojawił się przy próbie integracji kolejnego urządzenia. Dodanie Shelly 1PM po kolei: hardware->ShellyMqtt, pojawiają się nowe devices o kolejnych IDx. Konfiguracja firmware w Shelly. Próba zasterowania z Domoticz i niestety problem. Nie można selektywnie sterować urządzeniami Shelly. Prawdopodobnie gdzieś problem z wymianą komunikatów mqtt. Tak się zastanawiam, że nigdzie nie widzę w pluginie konfiguracji IP urządzenia Shelly. W samym firmware Shelly też nie widzę możliwości skonfigurowania IDx. Jak to obejść?

Robert

@isom dzięki za szybką odpowiedź. Tak dodałem uprzednio po raz drugi plugin. Teraz go usunąłem. Nie bardzo rozumiem, jak to dalej skonfigurować. W oryginalnym sofcie Shelly podaję jedynie adres serwera oraz poświadczenia dla MQTT. W tym miesjcu utknąłem 🙁

Robert

Mam ustawienia tak jak na screen’ie, który dołączyłeś. Czyli wychodzi na to, że się niecierpliwością wykazałem 😉 Zrestartowałem domoticz, shelly odłączyłem na chwilę od zasilania. Po restarcie i włączeniu Shelly urządzenia same się pozgłaszały w Domoticz. Wszystko ok. Jedyne co mi nie daje spokoju to fakt, iż switch dodał się podwójnie. Może to wynik moich poprzednich prób dodawania/kasowania pluginu i urządzeń. Odnoszę też wrażenie, że switch ma momenty jakby zawieszania się. 
 
 2020-04-13_153502.png

Robert

@isom dzięki za wyjaśnienie i pomoc. WiFi rzeczywiście może być przyczyną. Przyjrzę się temu. Widzę, że jeszcze dużo nauki przede mną 🙂

Krzysztof Bartczak

Siemanko, 
nie mogę zestawić połączenia między shelly1 a domoticzem postawionym na dokerze. Ponizej screeny z logów dockera, oraz konfiguracji domoticza i shely. Jakieś sugestie?
link do zdjęcia
pełny  log domoticz
ps. nie mogłem załączyć plików graficznych

Sławek Zięborak

Cześć, odgrzeję kotleta – podpowiecie mi dlaczego nie mogę dodać Shelly 2,5 ?? Mam uruchomionego brokera Mosquitto, skonfigurowanego poprawnie, mogę publikować i subskrybować tematy, Shelly skonfigurowane poprawnie, w Domoticz plugin dodany i skonfigurowany w sekcji sprzęt poprawnie, a w urządzeniach nic mi się nie pojawia nowego. Nie mam pomysłu co mogę robić źle. Podpowiedzcie laikowi 🙂


Paweł Grzelak

Witajcie.
Do domoticza dodałem kilka przełączników shelly 2,5 w trybie rolet.
Wszystko udało się skonfigurować, domoticz widzi shelly, odczytuje jego status itd, jednak komunikacja w drugą strone, tj np próba zamknięcia/otwarcia rolety przełącznikiem wirtualnym kończy się bez reakcji. Dotyczy to każdego z przełączników. Nie mam pomysłu co może być nie tak, poproszę o jakąś radę.

Screeny:
https://ibb.co/mHYZkqj
https://ibb.co/5WnwjRx
https://ibb.co/zn4jYxX

ja10hu

witam próbowałem zrobić jak w opisie czysty system smarticz n
zainstalowałem wtyczkę zgodnie z instrukcją schelly 1 ustawione restarty i nic kompletnie
macie morze jakieś pomysły

3.png
ja10hu

ustawienia

1.png
ja10hu

ustawienia

2.png
rzutnik

Padł mi Domoticz więc przy reinstalacji zainstalowałm najnowszego Smarticza, dodałem plugin shelly, skonfigurowałem go i NIC – żaden moduł shelly się nie podłączył. Okombinowałem się i dalej nic. W konsekwencji zainstalowałem starszą wersję Smarticza, po dodaniu pluginu shelly i restarcie od razu są wszystkie moduły Shelly.
Czy w nowym Smarticzu trzeba coś inaczej konfigurować aby moduły Shelly się dodały do Domoticza?

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x