Forum Smart'ny Dom

Najlepszy firmware ...
 

Najlepszy firmware pod Sonoff z czujnikiem temperatury  

  RSS
axl2
 axl2
(@axl2)
Nowy

Witam,

Mam sonoff basic z czujnikiem temp. DS18B20 i wgraną Suplą. Czujnik jest podpięty pod temperaturę na piecu dlatego zależy mi aby można było zadać na apce żądaną temperaturę po której przekroczeniu telefon będzie mnie alarmował. Niestety w supli tego nie ma. Czy jakiś inny soft typu AFE, GeekHome, ewelink jest w stanie mi to dostarczyć? i przy okazji czy sonoff wytrzyma podpięcie grzałki bojlera 3000W :/ ?

Dzięki za pomoc

Cytuj
Dodane : 08/07/2019 12:56 pm
isom
 isom
(@isom)
Zasłużony Moderator

@axl2 zacznę od tego że sam sonoff basic nie wytrzyma obciążenia 3000 W , jedno co możesz zrobić to dodatkowy przekaźnik np FOTEK SSR 40A  AA  podłączony tak jak na foto 

Ewentualnie do tego bojlera zamiast sonoffa zastosować Shelly 1PM z zabezpieczeniem termicznym i przeciążeniowym, zakładając , że bojler włącza się max kilka razy na dobę i nie jest to praca ciągła powinien dać radę.
Co do powiadomień to fakt sama Supla jeszcze nie zapewnia powiadomień , ale za pomocą skryptów i automate jest to możliwe.
Jeżeli nie dajesz sobie rady ze skryptami do supli , to bez kombinacji i własnych serwerów, z tego co znam to Shelly oferuje powiadomienia na telefon i e-mail , tylko niestety soft shelly nie pozwala na obsługę DS18B20 , więc trzeba by zrobić kombinację sonoff + np shelly 1 . Sonoff z AFE T1 ma wbudowany termostat , sonoff by załaczał przekaźnik shelly a shelly wyśle powiadomienia na wszystkie telefony zgłoszone do clouda. Trochę zagmatwane ale powiadomienia działają 100/ 100.
OdpowiedzCytuj
Dodane : 08/07/2019 2:33 pm
Udostępnij:Udostępnij
  • 1
    Share
  
Pracuję

Proszę Zaloguj Się lub Zarejestruj