Asystent AI
Symulacja licznika ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Domoticz Symulacja licznika impulsów

14 Wpisów
4 Użytkownicy
1 Reactions
3,287 Wyświetleń
(@superprzemo)
Wpisów: 14
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 
[#2631]

Witam,

Mam utworzony wirtualny licznik impulsów jako odczyt zużytego gazu, natomiast "impulsy" (odczyt zamknięcia i otwarcia drzwi) odczytywane są przez czujnik otwarcia drzwi xiaomi (kontaktron w tym czujniku wyłapuje impuls z tarczy gazomierza).

Odczyt z czujnika "closed" to impuls z gazomierza, "open" to brak impulsu.

Jak najprościej zamienić odczyt z czujnika otwarcia drzwi na odczyt licznika impulsów (1 impuls to 0.01m3)?

 

 


 
Dodane : 25/11/2021 11:37 pm
(@superprzemo)
Wpisów: 14
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Ok, udało mi się to osiągnąć przez skrypt dzvents, może komuś się przyda:

return {
active = true,
on = {
devices = { 265, }  --idx czujnika otwarcia drzwi
},

execute = function(domoticz, device)

local iCounter = domoticz.devices(261)  --idx licznika przyrostowego gazu
local zmienna = 1

if device.state == 'Closed' then
zmienna = (iCounter.counter + 1)
iCounter.incrementCounter( ( -1 * iCounter.counter *1) + zmienna )

end

end
}

 

Podzielnik trzeba ustawić w wirtualnym czujniku


 
Dodane : 27/11/2021 4:42 pm
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Moglbys przyblizyc troche temat?

Jaki dokladnie czujnik otwarcia drzwi(jakis link)?

Jaki dokladnie typ czujnika w domoticzu?


 
Dodane : 04/01/2023 7:59 pm
(@superprzemo)
Wpisów: 14
Praktykant
Autor tematu
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @kniazio

Moglbys przyblizyc troche temat?

Jaki dokladnie czujnik otwarcia drzwi(jakis link)?

Jaki dokladnie typ czujnika w domoticzu?

Odczyt gazu jest za pomocą zadajnika impulsu gazomierza podłączonego do czujnika otwarcia drzwi Mija (Xiaomi) ZIGBEE.

Mam podłączoną bramkę Xiaomi, która raportuje otwarcie i zamknięcie "drzwi" (impuls z zadajnika) do Domoticza. Na podstawie zliczonych impulsów Domoticz oblicza ilość zużytego gazu.

 


 
Dodane : 04/01/2023 10:15 pm
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @superprzemo

Dodane przez: @kniazio

Moglbys przyblizyc troche temat?

Jaki dokladnie czujnik otwarcia drzwi(jakis link)?

Jaki dokladnie typ czujnika w domoticzu?

Odczyt gazu jest za pomocą zadajnika impulsu gazomierza podłączonego do czujnika otwarcia drzwi Mija (Xiaomi) ZIGBEE.

Mam podłączoną bramkę Xiaomi, która raportuje otwarcie i zamknięcie "drzwi" (impuls z zadajnika) do Domoticza. Na podstawie zliczonych impulsów Domoticz oblicza ilość zużytego gazu.

 

Jaki typ virtualnego czujnika dales w domoticz?

Czy zamiast tego czujnika otwarcia drzwi moglby byc np Wemos z kontaktronem? Do tego Easyesp z pluginem pulse counter?

obraz

 
Dodane : 04/01/2023 10:42 pm
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 240
Weteran Donator 2K23
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@kniazio 

Jeśli tylko kupisz sobie własny gazomierz i zamontujesz go na instalacji za którą odpowiadasz jako właściciel nieruchomości to sobie możesz tam zamontować co tylko zechcesz, ale na nie swojej własności a takową jest gazomierz, który zamontował PGNiG to możesz sobie zamontować, to na co wyrazi zgodę dział telemetrii i co posiada odpowiedni certyfikat ATEX.


 
Dodane : 04/01/2023 11:18 pm
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @mariusz-2

@kniazio 

Jeśli tylko kupisz sobie własny gazomierz i zamontujesz go na instalacji za którą odpowiadasz jako właściciel nieruchomości to sobie możesz tam zamontować co tylko zechcesz, ale na nie swojej własności a takową jest gazomierz, który zamontował PGNiG to możesz sobie zamontować, to na co wyrazi zgodę dział telemetrii i co posiada odpowiedni certyfikat ATEX.

Ooooo to moze kolega powie czy mozna nabyc u dostawcy takowe urzadzenie legalne zeby mozna bylo odczytywac zuzycie zdalnie.

 


 
Dodane : 05/01/2023 7:18 am
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 240
Weteran Donator 2K23
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@kniazio 

Dostawca nie posiada urządzeń na sprzedaż. A rodzaj impulsatora zależy od rodzaju gazomierza.

Ja użyłem takiego http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/nadajnik-impulsow-ni-3-dtr.pdf

 

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informuję, że istnieje możliwość zamontowania nadajnika impulsów NI-3, ale w szczególnych warunkach. Do nadajnika impulsów typu NI-3 nie wolno podłączać urządzeń bez ważnego atestu EX (ATEX) iskrobezpieczności. W celu wyrażenia zgody na montaż nadajnika impulsów NI-3 oraz urządzeń końcowych, niezbędne jest zastosowanie bariery separacyjnej.

Dostawy nadajnika impulsów IN-3 oraz niezbędnych urządzenia – wykonuje Klient. Jednocześnie informujemy, że w przypadku wymiany gazomierza lub potrzeby wykorzystania przez PSG wejścia do liczydła gazomierza zastrzegamy sobie możliwość odpięcia nadajnika impulsów IN-3.

Dziękuję za przesłane dokumenty i oczywiście wyrażamy zgodę na montaż nadajnika impulsów NI-3 do gazomierza miechowego.

Po zaopatrzeniu się w niezbędne materiały i urządzenia, bardzo proszę o informację zwrotną w celu ustalenia terminu montażu i uczestnictwa nieodpłatnego naszych pracowników.

 

 


 
Dodane : 05/01/2023 8:44 am
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @mariusz-2

@kniazio 

Dostawca nie posiada urządzeń na sprzedaż. A rodzaj impulsatora zależy od rodzaju gazomierza.

Ja użyłem takiego http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/nadajnik-impulsow-ni-3-dtr.pdf

 

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informuję, że istnieje możliwość zamontowania nadajnika impulsów NI-3, ale w szczególnych warunkach. Do nadajnika impulsów typu NI-3 nie wolno podłączać urządzeń bez ważnego atestu EX (ATEX) iskrobezpieczności. W celu wyrażenia zgody na montaż nadajnika impulsów NI-3 oraz urządzeń końcowych, niezbędne jest zastosowanie bariery separacyjnej.

Dostawy nadajnika impulsów IN-3 oraz niezbędnych urządzenia – wykonuje Klient. Jednocześnie informujemy, że w przypadku wymiany gazomierza lub potrzeby wykorzystania przez PSG wejścia do liczydła gazomierza zastrzegamy sobie możliwość odpięcia nadajnika impulsów IN-3.

Dziękuję za przesłane dokumenty i oczywiście wyrażamy zgodę na montaż nadajnika impulsów NI-3 do gazomierza miechowego.

Po zaopatrzeniu się w niezbędne materiały i urządzenia, bardzo proszę o informację zwrotną w celu ustalenia terminu montażu i uczestnictwa nieodpłatnego naszych pracowników.

 

 

Ok Czyli mam sobie kupic odpowiednie urzadzenie/nia i zglosic to do dostawcy aby przyjechali zamontowac.

A powiedz mi co jest na koncu tego kabla od czujnika ktory zamontowales. Czym zliczasz te impulsy. Czym je wysylasz do np Domoticza, HA?

 


 
Dodane : 05/01/2023 11:15 am
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 240
Weteran Donator 2K23
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dodane przez: @kniazio

A powiedz mi co jest na koncu tego kabla od czujnika ktory zamontowales. Czym zliczasz te impulsy. Czym je wysylasz do np Domoticza, HA?

Użyłem LIW-01 (na serwerze supla-cloud) https://supla.zamel.com/product/licznik-impulsow-wi-fi-liw-01/

oraz SBEx-1 https://labor-automatyka.pl/pl/separatory-dwustanowe-binarne-ex/193-sbex-1.html  

Poszukaj może jest tańsze rozwiązanie.

W Domoticzu - ściągam dane z supla- cloud za pomocą HTTP/HTTPS poller i skryptu lua. Ale to nie jest "łatwa" droga.

liw

W HA za pomocą mqtt-bridge z serwera mqtt-supli.


 
Dodane : 05/01/2023 7:28 pm
kniazio
(@kniazio)
Wpisów: 210
Pomocny Donator 2K21
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

Dzieki za info ale wybacz. Drogo.

Taniej bedzie kupic licznik gazu za 240 zl jako podlicznik i zrobic na nim co ci sie podoba . Chociazby konaktron + wemos


 
Dodane : 05/01/2023 7:40 pm
(@mateusz89l)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mariusz-2 Cześć, czy możesz podzielić się twoją wersją skryptu pod licznik gazu?


 
Dodane : 02/12/2023 1:05 am
Mariusz
(@mariusz-2)
Wpisów: 240
Weteran Donator 2K23
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mateusz89l 

Konfiguracja --> sprzęt   

URL to

 https://twoj_serwer_supa.supla.org/direct/id_linku_bezposredniego/wygenerowane_haslo/read?format=json 
1

plus 2 lub 1 (jak wolisz) wirtualne liczniki

3

Putty --> w katalogu  /domoticz/scripts/lua_parsers tworzysz swój licznikgaz.lua

2

z zawartością jak niżej, gdzie 47 i/lub 48 to Twoje idx utworzonego sprzętu.

s = request['content'];
local gaz = domoticz_applyJsonPath(s,'calculatedValue')
domoticz_updateDevice(47,'',gaz)
domoticz_updateDevice(48,'',gaz)

 
Dodane : 02/12/2023 8:11 pm
(@mateusz89l)
Wpisów: 2
Świeżak
Translate
English
Spanish
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Chinese
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Dutch
Polish
Turkish
Vietnamese
Thai
Swedish
Danish
Finnish
Norwegian
Czech
Hungarian
Romanian
Greek
Hebrew
Indonesian
Malay
Ukrainian
Bulgarian
Croatian
Slovak
Slovenian
Serbian
Lithuanian
Latvian
Estonian
 

@mariusz-2 Dzięki za wstawkę. Licznik podłączony do domoticza. Informacyjnie jeżeli macie domoticza postawionego na dockerze i podmapowany katalog /userdata pod volumin to trzeba przekopiować folder scripts do userdata. Inczaczej pokazuje że nie ma takiego pliku. 

 

cp -r /opt/domoticz/scripts/ /opt/domoticz/userdata/

 
Dodane : 04/12/2023 10:41 pm
Mariusz zareagował
Udostępnij: