Weather Station – Stacja Pogodowa v2

lukas121

Home Assistant

22
Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się aby komentować
16 Wątek skomentowany
6 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujących
 
Komentarz z największa reakcją
Gorący wątek
6 Liczba komentowanych autorów
mgucadrianWenarziomek_kanzasisom Ostatnio komentowani autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
isom
Użytkownik
isom

Ok dzięki 

isom
Użytkownik
isom

Robiłeś na wzór z jakimś gotowcem ? Pytam o ewentualną kalibrację 

Wenar
Użytkownik
Wenar

czekam z niecierpliwością na czujnik siły wiatru i opadów.a u mnie wygląda to tak jak w załącznikach. 70705173_426983281509586_2825404700499640320_n.jpg 
 pogoda-21-09-2019-20.28.png

Wenar
Użytkownik
Wenar

na grupie fb pojawił się komentarze dotyczące stacji pogody.

„ale czy ten czujnik pyłu nie powinien mieć grzałki by nie zawyżać pomiarów przy dużej wilgotności?”czujniki te mierzą ilość cząstek przez ilość odbitych promieni od cząstek w powietrzu. Gdy jest duża wilgotność to kropelki pary wodnej odbijają światło lasera w czujniku i są traktowane jako zanieczyszczenie. Dlatego stosuje się grzałki by osuszyć powietrze, które dotrze do czujnika. Polecam projekt https://starter-kit.nettigo.pl/2018/12/nettigo-air-monitor-zbuduj-wlasny-czujnik-smogowy-wersja-0-2-1/?fbclid=IwAR0T_oXLQPmDjpWwWAqlwB2gYgDwsarHa954zmwlAFQ_RsIngYMZegP3gZY jest już wersja nowsza na stronie sklepu są gotowe koty do złożenia

Wenar
Użytkownik
Wenar

Mam problem gdyż stacja jest ok 10m od rutera oddzielane dwie ściany nośne. I zasięg jest albo bardzo słaby albo nie ma wcale. Stacja działa przez max 12h po czym należy ją zrestartować. Pytanie 1. Czy ustawienie obu anten pionowo pomoże w zwiększeniu zasięgu?2. Jak wymusić łączenie się stacji nawet na słabym zasięgu?

Wenar
Użytkownik
Wenar

Mam jakiś dziwny problem z tym ESP. Nie loguje mi się do wifi nawet z odległości 4-5 metrów w linii prostej nie ma przeszkód.

adrian
Admin
adrian

@wenar

kabelek od anteny nie rozłączył się z ESP?

Wenar
Użytkownik
Wenar

Jak przeczytałem o antenie to poleciałem to sprawdzić. Wtyczka jest na swoim miejscu, nawet nie drgnęła przy próbie dociśnięcia.Kabel antenowy też wygląda na cały i zdrowy.

Wenar
Użytkownik
Wenar

Najprawdopodobniej trafił mi się wadliwie ESP.Stacja z wgranym ESPeasy i telefon obok siebie. Odległość to ok 5m bez przeszkód w postaci ściany. Zasięg podany przez ruter toTelefon wskazuje -40,stacja -70a laptop leżący pół metra obok -42Postawienie stacji za oknem w linii prostej do rutera przeszkodą tylko szyba wskazanie -84. Odległość 8m.Zaznaczam że ESPeasy nie ma możliwości odczytu PM2.5 i PM10 dla tego czujnika. Wskazania widoczności bardzo nie realne sięgające 1000km wilgotność wskazywana ok 30% gdy czujnik xiaomi wskazuje ok 80%@adrian czy wydałeś już aktualizacje T6?

adrian
Admin
adrian
Dodane przez: @wenar

@adrian czy wydałeś już aktualizacje T6?

Jeszcze nie. Jeszcze trochę muszę nad nią posiedzieć, a od jutra zaczynam serię podróży służbowych więc postęp trochę siądzie. 

U mnie w domu wersja Beta 3 chodzi testowo cały czas – ale używa, z openHab – nie testowałem z Domoticz.

Wenar
Użytkownik
Wenar

Dodane przez: @adrian nie testowałem z Domoticz.

Będę w tygodniu (lub w przyszły weekend) u @lukas121 możemy podłączyć i zacząć testować.

adrian
Admin
adrian

@wenar

Super. Jeśli nie będzie chciał się wgrać przez przeglądarkę (aktualizacja wersji 1.x) to może być konieczne wgranie kabelkiem. W programie do wgrywania konieczne jest ustawienie flash size 4mb

mguc
Użytkownik
mguc

Jakiś progres na dzisiaj ? Kolejne komponenty się pojawiają. Jeszcze tylko kierunek wiatru. A jak wygląda kwestia dostępności poszczególnych komponentów/całości ?
Myślę, aby uzupełnić mój dom o pomiar aktualnych warunków temperaturowo – pogodowych..