Weather Station – Stacja Pogodowa v2

lukas121

Home Assistant

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ziomek_kanzas

@lukas121Gdzi można nabyć taką całą kompletną stację pogody?

isom

Ok dzięki

isom

Robiłeś na wzór z jakimś gotowcem ? Pytam o ewentualną kalibrację

Wenar

czekam z niecierpliwością na czujnik siły wiatru i opadów.a u mnie wygląda to tak jak w załącznikach. 70705173_426983281509586_2825404700499640320_n.jpg 
 pogoda-21-09-2019-20.28.png

Wenar

na grupie fb pojawił się komentarze dotyczące stacji pogody. „ale czy ten czujnik pyłu nie powinien mieć grzałki by nie zawyżać pomiarów przy dużej wilgotności?”„czujniki te mierzą ilość cząstek przez ilość odbitych promieni od cząstek w powietrzu. Gdy jest duża wilgotność to kropelki pary wodnej odbijają światło lasera w czujniku i są traktowane jako zanieczyszczenie. Dlatego stosuje się grzałki by osuszyć powietrze, które dotrze do czujnika. Polecam projekt https://starter-kit.nettigo.pl/2018/12/nettigo-air-monitor-zbuduj-wlasny-czujnik-smogowy-wersja-0-2-1/?fbclid=IwAR0T_oXLQPmDjpWwWAqlwB2gYgDwsarHa954zmwlAFQ_RsIngYMZegP3gZY jest już wersja nowsza na stronie sklepu są gotowe koty do złożenia„

Wenar

Mam problem gdyż stacja jest ok 10m od rutera oddzielane dwie ściany nośne. I zasięg jest albo bardzo słaby albo nie ma wcale. Stacja działa przez max 12h po czym należy ją zrestartować. Pytanie 1. Czy ustawienie obu anten pionowo pomoże w zwiększeniu zasięgu?2. Jak wymusić łączenie się stacji nawet na słabym zasięgu?

Wenar

@lukas121Jaki kanał będzie dla tego ESP najlepszy?

Wenar

Mam jakiś dziwny problem z tym ESP. Nie loguje mi się do wifi nawet z odległości 4-5 metrów w linii prostej nie ma przeszkód.

adrian

@wenar

kabelek od anteny nie rozłączył się z ESP?

Wenar

Jak przeczytałem o antenie to poleciałem to sprawdzić. Wtyczka jest na swoim miejscu, nawet nie drgnęła przy próbie dociśnięcia.Kabel antenowy też wygląda na cały i zdrowy.

Wenar

Najprawdopodobniej trafił mi się wadliwie ESP.Stacja z wgranym ESPeasy i telefon obok siebie. Odległość to ok 5m bez przeszkód w postaci ściany. Zasięg podany przez ruter toTelefon wskazuje -40,stacja -70a laptop leżący pół metra obok -42Postawienie stacji za oknem w linii prostej do rutera przeszkodą tylko szyba wskazanie -84. Odległość 8m.Zaznaczam że ESPeasy nie ma możliwości odczytu PM2.5 i PM10 dla tego czujnika. Wskazania widoczności bardzo nie realne sięgające 1000km wilgotność wskazywana ok 30% gdy czujnik xiaomi wskazuje ok 80% czy wydałeś już aktualizacje T6?

adrian
Dodane przez:

czy wydałeś już aktualizacje T6?

Jeszcze nie. Jeszcze trochę muszę nad nią posiedzieć, a od jutra zaczynam serię podróży służbowych więc postęp trochę siądzie.

U mnie w domu wersja Beta 3 chodzi testowo cały czas – ale używa, z openHab – nie testowałem z Domoticz.

Wenar

Dodane przez: nie testowałem z Domoticz.

Będę w tygodniu (lub w przyszły weekend) u możemy podłączyć i zacząć testować.

adrian

@wenar

Super. Jeśli nie będzie chciał się wgrać przez przeglądarkę (aktualizacja wersji 1.x) to może być konieczne wgranie kabelkiem. W programie do wgrywania konieczne jest ustawienie flash size 4mb

mguc

Jakiś progres na dzisiaj ? Kolejne komponenty się pojawiają. Jeszcze tylko kierunek wiatru. A jak wygląda kwestia dostępności poszczególnych komponentów/całości ?
Myślę, aby uzupełnić mój dom o pomiar aktualnych warunków temperaturowo – pogodowych..

wojtek_gtx

Chciałem się też dowiedzieć jak postęp z rozbudową 
Mi zależy na typowej stacji pogodowej na urządzeniu które zmierzy:
Temperature
Wilgotność
Wiatr
Opady 
Nasłonecznienie
Nie interesują mnie pyłki i zanieczyszczenia
W końcu trzeba zainstalować własną a nie korzystać z netu.

wojtek_gtx


Oki jeżeli sprzętowo gotowe to można próbować też na innym sofcie.

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x