3 minuty czytania

7 komentarzy

 1. bartolomeo pisze:

  Hej @isom, generalnie bardzo fajna apka i swoją funkcję spełnia jak trzeba. Przez przeglądarkę podgląd i inne funkcje działają bez zarzutu, nawet zdalnie… To moja pierwsza 'kamera’ w Domoticzu i moim zdaniem ta funkcjonalność jest fatalna – na pewno nie działa to tak jak u Ciebie na filmiku. Obraz wyświetla się przez max. 2-3 sekundy, po czym się zatrzymuje i tyle z podglądu przez Domoticz… To w sumie i tak coś, bo w aplikacji Domoticz na smartfonie podgląd w ogóle nie jest dostępny… Planowałem zakup kamery zewnętrznej stricte pod Domoticz, ale jak to ma tak działać, to się zastanawiam czy brać w ogóle kryterium kompatybilności z Domoticz pod uwagę. Coś mogę zrobić, żeby to działało stabilnie? Próbowałem pogorszyć rozdzielczość i jakość obrazu i to nic nie pomogło, pomijając fakt, że to nie do tego się dąży w monitoringu..

 2. isom pisze:

  @bartolomeo nie wiem na czym masz domoticza ,  podgląd z kamer mam na bieżąco w aplikacjach na smartfonie ( domoticz i homehabit), przez przeglądarkę w miniaturach na pulpicie ( motyw Aurora ) i w pełnym oknie dostępnym w domoticz .Domoticz stoi na RBPI 3B+ system na SSD 120GB Partycja system 30 GB reszta prywatne  dane foty itp. 

 3. bartolomeo pisze:

  Domoticza mam na Raspberry Pi 4B+, 1GB RAM, karta SD 16GB, motyw machinon (nie odnajduję w nim pełnego okna do podglądu nawet)… I z tym homehabitem to mnie mocno zaskoczyłeś. Instalowałem ostatnio tę aplikację i łączyłem się z Domoticzem, który tam jest aktualnie w fazie eksperymentalnej i nie korzystam z niego, ze względu na słabe możliwości konfiguracji. Dodałem przełącznik, odczyty temperatury, ale już termostatu czy tym bardziej kamery…. ? Wyświetla się wtedy jedynie komunikat „no matching items".

 4. isom pisze:

  @bartolomeo tak powstają mity , że aplikacja jest do bani , słabo to coś Ty konfigurujesz a nie aplikacja homehabit jest winna  zobacz HomeHabit.pnga kamera w mahinon to tak 
   mahinon-kam.jpg

 5. bartolomeo pisze:

  Niech Ci będzie, że słabo konfiguruję, ale to nadal wina aplikacji. Gdyby była bardziej domyślna, to by działało. A tak serio, to w takim razie tę apkę na pewno będę musiał jeszcze zgłębić, bo termostatu tak na szybko teraz nadal nie umiem ogarnąć… Ale graficznie to jest to czego mi trzeba!Kontynuując wątek kamery, to wrzuciłem właśnie na próbę tę kamerkę do HomeHabit’a i efekt jest dokładnie taki sam jak w Domoticzu. Pojawia się obraz z kamerki, po czym następuje odliczanie sprzed ilu sekund jest obraz i po chwili wyświetla się „image format error". Coś gdzieś się gubi…Tak jak już wspominałem kiedyś. Jak komuś ma nie działać, to na pewno będzie to u mnie 😉 Powinienem być beta-testerem. 

 6. isom pisze:

  @bartolomeo Twoja sytuacja z kamerą przypomina mi taki czas kiedy powiesiłem kamerę na domku ogrodowym i do routera po wifi było jakieś 15m + ściany domu, wtedy  i w domoticzu i w apce siłą rzeczy też zrywało połączenie. Przeniosłem kamerę na ścianę domu i problem się rozwiązał. Wiesz już co sprawdzić ?

 7. bartolomeo pisze:

  Coś w tym może być. Mam router nad klatką schodową, ale faktycznie nie dawał rady ze względu na strop który wg. producenta „zapewnia komfort akustyczny – ogranicza przenikanie dźwięków uderzeniowych i powietrznych", moim zdaniem skutecznie blokuje również rozprzestrzenianie innych fal niż dźwiękowe, w tym tych na 2.4 GHz ;). Dałem wtedy repeater na parterze i generalnie nie mam problemów z zasięgiem. Na pewno to jeszcze sprawdzę – postawię kamerkę tuż obok routera, ale dopiero w przyszłym tygodniu… Chociaż to i tak trochę dziwne, skoro przez przeglądarkę mam płynny i ostry obraz. Aczkolwiek czytałem gdzieś zanim napisałem na tym forum, że Domoticz pracuje na pojedyńczych klatkach (shot.jpg) i sam skleja je jakby w film. Nie korzysta ze streamu video tak jak działający podgląd przez przeglądarkę. Obstawiam, że całość się tutaj wywala i dlatego to co sugerujesz ze zmniejszeniem odległości od routera może faktycznie przynosić skutek, bo dane szybciej docierają do celu.Jak coś skutecznego zdziałam to się podzielę, a jeśli komuś się urodzi jakikolwiek inny pomysł i zechciałby się nim podzielić, to chętnie również wypróbuję.

Dodaj komentarz