Smartfon lub tablet z androidem i kamerą współpraca z domoticzem – tani monitoring

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bartolomeo

Hej @isom, generalnie bardzo fajna apka i swoją funkcję spełnia jak trzeba. Przez przeglądarkę podgląd i inne funkcje działają bez zarzutu, nawet zdalnie… To moja pierwsza 'kamera’ w Domoticzu i moim zdaniem ta funkcjonalność jest fatalna – na pewno nie działa to tak jak u Ciebie na filmiku. Obraz wyświetla się przez max. 2-3 sekundy, po czym się zatrzymuje i tyle z podglądu przez Domoticz… To w sumie i tak coś, bo w aplikacji Domoticz na smartfonie podgląd w ogóle nie jest dostępny… Planowałem zakup kamery zewnętrznej stricte pod Domoticz, ale jak to ma tak działać, to się zastanawiam czy… Czytaj więcej »

bartolomeo

Domoticza mam na Raspberry Pi 4B+, 1GB RAM, karta SD 16GB, motyw machinon (nie odnajduję w nim pełnego okna do podglądu nawet)… I z tym homehabitem to mnie mocno zaskoczyłeś. Instalowałem ostatnio tę aplikację i łączyłem się z Domoticzem, który tam jest aktualnie w fazie eksperymentalnej i nie korzystam z niego, ze względu na słabe możliwości konfiguracji. Dodałem przełącznik, odczyty temperatury, ale już termostatu czy tym bardziej kamery…. ? Wyświetla się wtedy jedynie komunikat „no matching items”.

bartolomeo

Niech Ci będzie, że słabo konfiguruję, ale to nadal wina aplikacji. Gdyby była bardziej domyślna, to by działało. A tak serio, to w takim razie tę apkę na pewno będę musiał jeszcze zgłębić, bo termostatu tak na szybko teraz nadal nie umiem ogarnąć… Ale graficznie to jest to czego mi trzeba!Kontynuując wątek kamery, to wrzuciłem właśnie na próbę tę kamerkę do HomeHabit’a i efekt jest dokładnie taki sam jak w Domoticzu. Pojawia się obraz z kamerki, po czym następuje odliczanie sprzed ilu sekund jest obraz i po chwili wyświetla się „image format error”. Coś gdzieś się gubi…Tak jak już wspominałem… Czytaj więcej »

bartolomeo

Coś w tym może być. Mam router nad klatką schodową, ale faktycznie nie dawał rady ze względu na strop który wg. producenta „zapewnia komfort akustyczny – ogranicza przenikanie dźwięków uderzeniowych i powietrznych”, moim zdaniem skutecznie blokuje również rozprzestrzenianie innych fal niż dźwiękowe, w tym tych na 2.4 GHz ;). Dałem wtedy repeater na parterze i generalnie nie mam problemów z zasięgiem. Na pewno to jeszcze sprawdzę – postawię kamerkę tuż obok routera, ale dopiero w przyszłym tygodniu… Chociaż to i tak trochę dziwne, skoro przez przeglądarkę mam płynny i ostry obraz. Aczkolwiek czytałem gdzieś zanim napisałem na tym forum, że… Czytaj więcej »

7
0
Would love your thoughts, please comment.x