Sonoff z czujnikiem temperatury DS18B20 – oprogramowanie do openHAB z MQTT

Sonoff z czujnikiem temperatury DS18B20
Sonoff z czujnikiem temperatury DS18B20

adrian

Zawodowo związany z IT, w przeszłości programista, aktualnie kodujący jedynie hobbistycznie. Pasjonata nowych technologii szczególnie tych, które ułatwiają życie lub wspierają "zielone" środowisko

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacek

Hej mam taki czujnik jak w tym twoim tutorialu: https://www.smartnydom.pl/rozszerzone-mozliwosci-sonoff-zewnetrzny-wlacznik-temperatura/ ale tam nie ma słowa o oporniku. Teraz nie wiem czy montować czy nie?

jacek

Masz może jakieś zdjęcie aby sobie zwizualizować jak to powinno wyglądać. Niby prosta sprawa, ale w sumie nie wiem jak to podłączyć po bożemu.
Z innej beczki, był bym wdzięcznyza jeśli podał byś mi, co mam wpisać w google, aby się dowiedzieć co ten opornik robi w tym przypadku i jak obliczyć potrzeną rezystancję?

Marek

Czy rezystor musi być podłączony na kablu sondy temperatury? Wydaje się, że na jedno by wyszło gdyby go wpiąć do płytki pod obudową. Proszę o wyrozumiałość bo jestem elektronicznym debiutantem. Mam jeszcze pytanie odnośnie przełącznika Sonoff basic. Czy wykorzystując jakieś alternatywne oprogramowanie do eWeLink można uruchomić w przełączniku funkcję termostatu?

Iza Madej

Do Sonoff jest możliwość montażu adaptera
Moduł sieciowy Ethernet ENC28J60
Bardzo to ważne dla mnie

6
0
Would love your thoughts, please comment.x