Nadchodzi ciekawy produkt ROW-01

ROW-01 to elektroniczny przełączniki do montaży w puszce podtynkowej

 • 2-kanałowy, czyli dający możliwość sterowania dwoma układami.
 • opary o sieć WiFi. Z filmu z produkcji wygląda, że oparty o układ ESP8266, ale mogę się mylić
 • układ można załączać oczywiście bezprzewodowo za pomocą np smartfona oraz ręcznie przyciskiem w ścianie
  • w materiałów, jakie do tej pory znalazłem, oprogramowanie Supla, dla którego jest realizowany ów moduł,  nie wspiera (jeszcze) pełnej obsługi aktualnego stanu przełączniku, tj. gdy włączy / wyłączy się układ przyciskiem w ścianie Supla o tym „nie wie”
 • jeśli rzeczywiście w module jest użyty układ WiFi ESP8266 to ciekawe, czy ROW-01 dobrze radzi sobie z sytuacjami utraty połączenia WiFi tzn:
  • nie włącza / wyłącza przekaźnika – czyli podpiętego do niego urządzenia elektrycznego (częsty problem urządzeń opartych o esp8266)
  • lub ewentualnie, czy jeśli przy ponownym podłączeniu do WiFi ustawia stan przekaźnika na stan z przed utraty połączenia WiFi
  • czy da się wciąż sterować ręcznie podpiętymi do niego urządzeniami, gdy utraci połączenie z siecią WiFi

Moduł realizowany jest pod projekt Supla przez firmę Zamel z Polski

Producent nie udostępnił mi możliwości przejrzenia się bliżej urządzeniu. Poniżej informacje, które otrzymałem:

Aktualnie przygotowaliśmy pierwszą partię przeznaczoną dla osób, które „wykopały” news-a o produkcie w serwisie wykop.pl oraz dla forumowiczów projektu Supla. Po losowaniu wszystkie egzemplarze ROW-01 zostaną przekazane wylosowanym osobom. Zależy nam na zadowoleniu klientów dlatego postanowiliśmy, że produkt zostanie wprowadzony na rynek dopiero po pozytywnej jego weryfikacji przez pierwszych użytkowników z wykop.pl i forum.supla.org. Produkt będzie można zakupić poprzez sklep internetowy, a o dacie premiery będziemy informować za pośrednictwem naszej strony oraz poprzez media społecznościowe. Cena produktu zostanie podana w dniu wprowadzenia na rynek.

Nie mogę się doczekać, aby wziąć go w swoje ręce 😉


Aktualizacja dot. ROW-01  (marzec, 2017)

Moduł jest już dostępny w sprzedaży. Cena 175zł plus wysyłka. Wg mnie cena nie jest atrakcyjna, żeby porywać się na to urządzenie. Zapewne dla użytkowników Supla jest do rozważenia. Kompaktowa obudowa pozwala na umieszczenie przełącznika w puszcze podtynkowej, a to jest niewątpliwie zaleta.

Podsumowując: na dzień dzisiejszy jest to urządzenie dla osób, które chcą tylko włączać / wyłączać podpięte urządzenie za pomocą smartfona lub zewnętrznego przełącznika. Zdecydowanie nie polecam dla osób, które poważnie myślą o inteligentnych instalacjach w domu / biurze, bo na dzień dzisiejszy nie da się tego zrobić z ROW-01 w połączeniu z Supla. Supla nie ma żadnego silnika reguł, zdarzeń itp.


Jeśli masz pytanie zadaj je tutaj.

Udostępnij
 • 1
  Share

adrian

Autor blog'a Smartny Dom

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o