3 minuty czytania

17 komentarzy

 1. adrian pisze:

  Dzięki @krl – b.dobra instrukcja

 2. Mateusz pisze:

  Konfiguracje mają błędne formatowanie przez co nie działa. Mam także problem z ui-lovelace.yaml. Prośba o podesłanie całego pliku 🙂
  Tutaj poprawiona wersja dla configuration.yaml ( https://pastebin.com/raw/tX5GSA7P )

 3. kadasz pisze:

  @mlerczak jeśli chodzi i post na głównej masz rację patrząc na zawartość plików yaml widać okiem, że formatowanie jest rozjechane (gdzieniegdzie za dużo spacji) tam jednak post umieszczał @adrian i zapewne gdy go wrzucał schemat plików się zepsuł. W tym samym wątku na forum w dziale Systemy do sterowania automatyką, kategoria Home Assistant sprawdzałem i powinno być dobrze  obecnie jestem na wyjeździe jak znajdę więcej czasu wrzucę całe pliki do pobrania. 

 4. dandi352 pisze:

  https://pastebin.com/rVC08FGU – kod
  https://ibb.co/5nTfkWV – zdjęcie

  hmmm. Wydaje mi się że wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją, i pojawiły mi się sensory, ale niestety brak jakichkolwiek danych. Widzicie może gdzieś błąd w konfiguracji ?

 5. Wenar pisze:

  Airly jest od najnowszej wersji HA wspierane „natywnie. Bez konfiguracji pojawia się tylko wynik z pm1 nie ma pm 2.5 oraz pm 10 pozostałe dane są.

 6. Czy jest szansa na podobny przewodnik tylko z dodaniem LookO2?

   • @adrian Jest, ale mnie osobiście to przerasta… mam HACS, zainstalowałem aplikację… i co dalej?
    Dodaje do configuration.yaml linie z przykładem (z podlinkowanej strony). Zmieniam tylko stację i api (i tu pytanie jak powinna wyglądać linia !secret look2.api_key jako ciąg znaków tylko, czy powinno zostać .api_key?). Po zapisaniu dostaje komunikat „Platform error sensor.looko2 – Exception importing custom_components.looko2.sensor"
    Czy trzeba stworzyć jeszcze jakiś plik i gdzie?
    Niestety chyba potrzebuje obrazkowej instrukcji for dummies…

    • Wenar pisze:

     @mateuszoblucki a to goole wyłączyli?
     tysiące filmów na yt w wielu językach.

     • @wenar Bardzo proszę, napisz mi jak zadać pytanie w google, aby dowiedzieć się jak skonfigurować Looko2 w Home assistant. Jakoś te tysiące filmów gdzieś mi się chowają… ale może to przez wiele języków.
      PS. Dziękuje za pomoc.

     • Wenar pisze:

      @nuvem po zrobieniu czegokolwiek w hacs należy zrobić restart.
      uzyj instrukcji.
      https://github.com/PiotrMachowski/Home-Assistant-custom-components-Looko2
      „reszta sama się dzieje"
      i to pomocne
      https://looko2.pl/aktualnosci/instrukcja-dla-looko2-v4/
      reszta to tez czytanie ze zrozumieniem i własna inicjatywa.

     • Nuvem pisze:

      @wenar Dziękuje. Bardzo mi pomogłeś.
      Tak, głupi jestem, czytać nie umiem i dlatego się pytam. Tylko, że dyskusja typu „nie wiem, ale się wypowiem" nie ma sensu, tym bardzie że nie do końca jest na temat opisanego artykułu. Idę sobie pooglądać tysiące poradników na youtubie.

     • adrian pisze:

      @nuvem przeczytałem ich instrukcję, żeby spróbować to u siebie skonfigurować, ale natrafiłem na pkt. że mam do nich napisać maila, żeby mi łaskawie klucz dali (albo nie) – trochę to jakaś amatorszczyzna z ich strony i nie chce mi się do nich pisać po klucz. Jak chcesz to możesz mi wysłać na priv swój i potestuje u siebie i jak wykminię co i jak to dam Ci znać.

      pzdr.a

     • adrian pisze:

      @nuvem daje znać, że na podstawie klucza, który podesłałeś mi,  to coś z tym zrobimy, ale zrobimy to po mojemu (pewnie) nie jak w tym gitHub. Przy kawce teraz odczytałem dane z Twojego czujnika. 

      To czego nie dostaniesz to danych historycznych. Tylko ostatni odczyt. Nie widzę możliwości zadania „pytania" o dane z przeszłości.

      Usunąłem z tego poniżej Twój ID Czujnika, klucz, nazwę i lokalizację, żeby nie było publicznie tutaj..

      Pzdr.a

      { "Device": "", "PM1": "30", "PM25": "46", "PM10": "65", "Epoch": "", "EpochHumanDate": "2023-02-09", "EpochHumanTime": "12:37:38", "Lat": "", "Lon": ", "IJP": "3", "IJPStringEN": "Moderate", "IJPString": "Umiarkowany", "IJPDescription": "Jakośc powietrza jest akceptowalna. Zanieczyszczenia powietrza mogą stanowić zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko. Warunki dobre na aktywności na zewnątrz.", "Color": "#ffff00", "Temperature": "1", "Humidity": "64", "AveragePM1": "28", "AveragePM25": "44", "AveragePM10": "61", "Name": "", "Indoor": "0", "PreviousIJP": "3", "HCHO": "0", "AverageHCHO": "0", "IJPDescriptionEN": "Air quality is acceptable. Air pollution can endanger people at risk. Conditions good for for outdoor activities. " }
 7. adrian pisze:

  nie znam, nie uzywam HA

  ja to całe

  !secret looko2.api_key

  zamieniłbym na klucz,

  jak nie działałoby to w drugiej kolejności dałbym ten api key w apostrofy  klucz ale nie wiem sam, bo to jakoś nie jest spójne w HA wg mnie, czasami z " czasami bez

Dodaj komentarz