Tuya sterowanie pie...
 
Notifications
Clear all

Tuya sterowanie piecem CO z główek termostatycznych ZigBee3.0  

  RSS
loloslol
(@loloslol)
Nowy

Witam,

Mam pytanie do użytkowników znających interfejs i możliwości Tuya Smart Life, zakupiłem zestaw termostatów do kaloryferów z centralką ZigBee 3.0, które będą sterowane z aplikacji Tuya smart Life:

https://pl.aliexpress.com/item/4000741148396.html

Termostaty działają zero-jedynkowo zamykając lub otwierając elektrozawór na kaloryferach w zależności od temperatury w pomieszczeniach. Potrzebuję przełącznik, który można by podłączyć do pieca CO, który załączał by piec gdy którykolwiek z termostatów ma otwarty elektrozawór. Piec załącza się po zwarciu obwodu, Czyli reasumując gdy dowolny z termostatów otwiera elektrozawór wysyła sygnał włącz do przełącznika przy piecu, a przełącznik zwiera obwód sterujący piecem i włącza go. Wyłączenie pieca CO, czyli rozwarcie obwodu sterującego powinno nastąpić gdy wszystkie termostaty będą miały pozamykane elektrozawory, czyli zamykające się elektrozawory nie powinny wyłączać pieca dopóki nie zamknie się ostatni.

Czy może ktoś podpowiedzieć czy i jaki przełącznik sterowany z Tuya można by wykorzystać do takiego sterowania pieca i czy istnieje możliwość w Tuya stworzenia takiej logiki jak opisana powyżej?

Cytuj
Dodane : 01/06/2020 9:27 pm
Udostępnij: