Zużycie energii elektrycznej. OneMeter

adrian

Zawodowo związany z IT, w przeszłości programista, aktualnie kodujący jedynie hobbistycznie. Pasjonata nowych technologii szczególnie tych, które ułatwiają życie lub wspierają "zielone" środowisko

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
are k

Trochę o wadach: – nie zweryfikujemy nim czy licznik od energetyki poprawnie nam nalicza bo pastylka zwyczajnie odczytuje to co mówi licznik – mało kompatybilnych liczników (wspomniane w artykule; to spory problem) – odczytuje tylko kWh, nic więcej – bez bramki bluetooth to katorga w używaniu. Trzeba biegać do licznika z telefonem, odczyt trwa, aż z minutę/dwie (i nie zawsze się udaje). Telefon *musi* mieć dostęp do internetu (aplikacja nie umie przesłać danych później np gdy ten wejdzie w zasięg domowego wifi). Może ktoś napisać, że dziś każdy telefon ma net… tyle, że u siebie musiałem odnaleźć stary tel z… Czytaj więcej »

Last edited 5 miesięcy temu by are k
isom

@adrian Kapitalny opis , mimo, że jednak bardziej do mnie przemawia coś bez baterii i bluetooth , prawie mnie namówiłeś na testy tej pastylki :))

sp5mbx

Witam, tak się złożyło, iż zakupiłem ten OneMeter w maju i „zbieram dane” Oczywiście – równolegle do pastylki doszło Pi z ich wsadem firmowym. Fakt, można doszukiwać się „pewnych” wad – ale jako produkt – za te pieniążki – praktycznie 98 na 100 pkt. Recenzja – super – gdybym miał na jej podstawie kupić OneMeter – TAK. Jeszcze, gdyby był tak samo dokładny opis integracji z HA. ;). Ale i tak DONATE.;).

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x