adrian

Jestem związany zawodowo z informatyką; kiedyś pracowałem jako programista, a teraz czerpię radość z hobbystycznego kodowania. Moja pasja skupia się na nowych technologiach, zwłaszcza tych, które mają potencjał ułatwić życie ludziom oraz wspierać ochronę środowiska naszej planety

8 komentarzy

 1. Maciek pisze:

  Dzięki za wszelkie informację.Szkoda, że flashowanie utrudnione. Sprzęt by się świetnie nadał jako sterowanie do elektrozaworów 24V np do podlewania trawnika.Niestety w sonoff 4ch minimalne napięcie jest za wysokie do tego celu.Jeśli byś chciał odsprzedać wersję z wgranym firmware to jestem chętny. Nie mam lupki i obawiam się lutowania do ESP.

 2. Maciek pisze:

  Dzięki za info. Nie wiedziałem że wersja pro może być zasilana niższym napięciem.

 3. michal.zd pisze:

  Witam.
  Mam inną wersje podobnego ustrojstwa, nazywa się to w sklepach: Sonoff 4CH DC 5-32V Sterownik Wifi beznapięciowy
  Wygląda podobnie do opisywanego GeekCreit. Róznica, ma dodatkowo cztery przyciski. Kontroler sterujący, a nawet dwa, jest ten sam:
  PSF-B04 wewnątrz kryje się ESP8285 oraz drugi kontrolerek to klon Intela8051.
  On to właśnie odpowiada za modyfikację działania przekaźników. Jak komuś przeszkadza, można go wylutować. Jest gdzieś w necie opis jak to zrobić, chyba na forum supli.
  Rozkład połączeń jest 100% zgodny z Sonoff 4ch – sprawdziłem.
  PS. niestety, też trzeba wlutować kabelki bezpośrednio do pinów modułu PSF-B04, tak jak opisał Adrian w poradniku.
  Ja wlutowałem tylko dwa: UART TX i RX, masę podpiąłem krokodylkiem do masy gniazda usb, a i zasilenie podałem przez usb.

Dodaj komentarz