Obudowa do Cubietruck

Nadszedł moment, kiedy sprzęt sterujący powinien zostać lepiej potraktowany i należy mu się co najmniej dobra obudowa.

Oryginalnie CubieTruck dostarczany jest z kilkoma plastikowymi, przeźroczystymi plastikami, które chronią płytę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tutaj można zobaczyć o czym mówię. Taki montaż płytki ma dobre zastosowania do prototypownia. Kiedy układ nie wymaga już żadnych kombinacji, mamy to co chcemy, nie ma potrzeby ingerencji w płytkę, zworki, kabel itp. wpakowanie całego sprzętu w jedno pudełko staje się zasadne.

Poniżej Cubietruck włożony w najpopularniejszą dla tego modelu plastikową obudowę, którą można zakupić w Polsce za ok 30zl / w Chinach 8$.

 

Dostępne, jest kilka innych obudów, ale nie ma ich za wiele. Poniżej metalowa obudowa w cenach wahających się od 30-55$ w Chinach.

102110006 0

Obudowa do cubietruck

Plastikowa obudowa do Cubietruck jest wystarczająca dla mojego zastosowania. Temperatura wewnątrz utrzymuje się na poziomie 30-max. 40st.C co jest zupełnie niegroźne, aby nie stosować dodatkowego wentylatora (którego nie ma w zestawie)

20150313_181835178_iOS

Obudowa do cubietruck

Dodatkowo otwory u spodu jak i z boku obudowy odprowadzają w części zgromadzone ciepło wewnątrz obudowy.

20150313_182028339_iOS

Obudowa do cubietruck

Sama obudowa jest solidnie wykonana, plastik jest dobrej jakości, w zasadzie urządzenie mogłoby stać w dowolnym miejsce w mieszkaniu i na pewno nie szpeciło by swoją urodę – no chyba, że podepniemy do niego mnóstwo kabli 🙂 – kable bardzo szpecą każde urządzenie. Wraz z obudową dostajemy komplet śrubek + gumowe nóżki amortyzujące ewentualne drgania lub zapobiegają przed zarysowaniem podłoża, na którym CubieTruck jest postawiony.

Obudowa do cubietruck

Obudowa do cubietruck

Wszystkie otwory są bardzo dobrze wycięte i dopasowane, również z boku mamy dwa przyciski reset i przycisk funkcyjny wykorzystywany przy aktualizacji oprogramowania.

Obudowa do cubietruck

Obudowa do cubietruck

 

W przypadku mojego zestawu w obudowę mam wpakowane:

  • baterię Litową 5300 mAh, która umożliwia ok 5 godzinne działania CubieTruck bez zasilania z sieci2.
  • dysk: SSD
  • CubieTruck
Obudowa do cubietruck

Obudowa do cubietruck

 

Bateria jest umieszczona na samym spodzie obudowy. Niestety zasłania otwory wentylatora, natomiast otwory pozwalają właśnie na oddanie ciepła z baterii. Bateria delikatnie rozgrzewa się szczególnie, gdy zasila płytkę i dysk.

Baterię mam przyklejoną do obudowy taśmą montażową, aby nie latała w obudowie. Nie mam jak jej przykręcić, dlatego właśnie taśma.

Nad baterią przykręcony jest dysk śrubami od spodu.

Obudowa do cubietruck

 

No i pewnie jak łatwo domyśleć się na dyskiem przykręcona jest płyta główna CubieTruck.

W obudowie nie ma dużo miejsca na kable, ale nie ma tragedii.

No i Voila – CubieTruck w obudowie.

Obudowa do cubietruck

Zapraszam na forum do dyskusji.

Udostępnij
  • 1
    Share

adrian

Autor blog'a Smartny Dom

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o