adrian

Jestem związany zawodowo z informatyką; kiedyś pracowałem jako programista, a teraz czerpię radość z hobbystycznego kodowania. Moja pasja skupia się na nowych technologiach, zwłaszcza tych, które mają potencjał ułatwić życie ludziom oraz wspierać ochronę środowiska naszej planety

9 komentarzy

 1. tiwek pisze:

  Szkoda, że wymaga kabla N. Te 17 mm grubości robi wrażenie. Pewnie zmieściłby mi się do puszki 40.

 2. Czy Sonoff mini extreme ma opcję w jakiś sposób podłączenia do Apple homekit? Największą wartość Smart Home dostrzegam w obsłudze poziomu soft’u mobile’owego a nie dedykowanych appek. Widziałem różne bridge, pytanie jak można do tego podejść? Zakupiłem (za szybko) 4 sztuki Sonoff Mini Extreme i mam ogromną potrzebę podłączyć je do Homekit. Czy powinienem podłączyć Sonoff Mini Extreme do bridge Sonoff Zigbee, następnie Sonoff Zigbee do bridge np. Zemismart albo czegoś innego? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc 🙂 

 3. adrian pisze:

  Cześć Piotrek, 

  Opcja 1: sprzedaj, poczekaj jakieś 2 miesiące i kup wersję tego przełącznika, która będzie Matter ready. Będziesz mógł go podłączyć bezpośrednio do HomeKit. Mam taki u siebie na testach, ale jeszcze ich nie sprzedają. Aktualne wersje MINIR4 nie będą miały aktualizacji firmware, aby były kompatybilne z protokołem Matter. Taka informacje dostałem od producenta.

  Opcja 2: Jeśli masz jakiś RPi to możesz zainstalować na nim HomeBridge i dodatek Ewelink, Będzie działać 

  Opcja 3: Kupic Sonoff iHost. Od firmware 1.8 jest Matter ready (Beta wersja) i będzie działać z HomeKit lub jeśli będzie jakiś problem to na iHost można tez zainstalować HomeBridge. (Mogę mieć jakieś kody na kilka % taniej jak będziesz zainteresowany) 

  Opcje 4 Jakieś zmiany firmware na alternatywny, ale nie śledzę czy są kompatybilne z HomeKit. Coś tam pewnie się znajdzie. 

  1. pzdr. Adrian
 4. Adrian, dzięki za odpowiedź. 
  Raczej jak już zakupiłem, to chciałbym to wykorzystać. 
  Rozważam kwestię iHost, natomiast pojawiają mi się pytania. Czy do iHost można podłączać urządzenia smart innych producentów, następnie implementować je do homekit? 
  Jaki jest koszt iHosta? 

 5. adrian pisze:

  (Odpowiem jutro muszę wyłączyć telefon – samolot)

 6. @adrian Dzięki za odpowiedź. Raczej będę się decydował na iHost, natomiast pojawia się kolejne pytanie. Czym jest wersja mocniejsza iHosta i ta druga? Będę mega wdzięczny za kod 🙂 

  • adrian pisze:

   @piotrsmagala są dwie wersje tego iHosta

   • słabsza i mocniejsza

   Ja sugeruję mocniejszą: mocniejszy procesor, 4GB Ram itd. Tutaj trochę o tym mówię. Sugeruję mocniejszą, bo będziesz instalował dodatkowe oprogramowanie (np HomeBridge) 

   Słabsza też będzie okay, ale nie duża różnica, a lepszy sprzęt.

   Jeśli zdecydujesz się:

   • Kup iHost RV1126 4GB (mocniejszy) z tego linku będziesz miał już zaaplikowaną zniżkę 
   • Później jak wciśniesz Proceed Checkout wprowadź mój kod: ITEAD6537SONOFF
   • Cena brutto powinna wyjść $94 czyli 376pln w zależności od kursu banku
   • Darmowa wysyłka 2-3 tyg. dużo już u nich kupiłem
   • lub z Allegro najtaniej znalazłem 534pln, czyli o 130+ pln więcej.

   Pzdr. adrian

    

 7. @adrian, ogromne dzięki! Napewno skorzystam!!!! 

Dodaj komentarz