Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Rozwiązany] T-6 i pomiar Ciśnienia Atmosferycznego z BME 280- 680

19 Wpisów
4 Użytkownicy
4 Likes
1,873 Wyświetleń
isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

W związku z tym że na drodze wymiany między użytkownikami stałem się posiadaczem eleganckiej obudowy do stacji pogodowej i to jest mobilizacja do przebudowy całej stacji mam pytanie do @adrian . Czy istnieje możliwość dopisania do obsługi czujników mierzących ciśnienie korekty wskazań wynikających z tego że mieszkamy na różnych wysokościach n.p.m ? Przykład z mojego ustawienia https://prntscr.com/p2huil

Oczywiście nie musi to być w takiej formie wystarczy korekta + czyli do wskazań dodaję sobie np 10 i zamiast 990 mam 1000 .

Ponieważ w naszych warunkach depresja nie występuje to wystarczy korekta w górę 

18 Odpowiedzi
lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Dołączam się do propozycji. Jeśli się nie mylę czujnik podaje ciśnienie bezwzględne i pasowała by korekta o wysokość nad poziom morza aby uzyskać wartość względną.

1 Reply
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@lukas121 @isom

  • będzie, czujnik ma parametr konfiguracyjny związany z nmp (przynajmnieh 680 z tego co pamiętam)
  • dodaje też czujnik burzy (dla Waszej wiadomości)
  • będzie można dodać więcej niż 1 czujnik BMEx80 oraz BH1750 - ale trzeba będzie zapewnić im osobną adresację sprzętową
  • analogowe wejście

w drugiej kolejności dodam jeszcze usypianie + co tam dodatkowego wyjdzie po drodze.

Właśnie od kilu wieczorów siedzę i przebudowuję T6

 

isom
Wpisów: 5084
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
Autor tematu
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

Bardzo fajnie , rozumiem że mogę składać klocki a aktualizacja będzie możliwa bez problemowo 

2 Odpowiedzi
adrian
Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
(@adrian)
Dołączył: 10 lat temu

Szefu
Wpisów: 3981

@isom

mam dokładnie taki sam plan

Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Dołączył: 6 lat temu

Ekspert
Wpisów: 490

@isom

To pochwal sie ta obudowa. Chyba tez musze  o tym pomyslec bo mam ja w zwyklej puszce laczeniowej dosyc ladnej  z wycietym okienkiem na lux-y. Ale zbuduje druga. Czujnik na burze juz mam w ten sam dzien dostalem co Adrian. Z tym cisnieniem korekta jak najbardzie by sie przydala. 

Z ta stacja mialem troche problem gdzie ja umiescic bo wi fi tak daleko mi nie siega. Umiescilem w koncu ja pod daszkiem gdzie jest cien od strony poludnia. Plus oczywiscie trzeba bylo pociagnac zasilanie. W baterie i solary chyba juz sie nie bedze bawil za duzo czasu na to.  

 

lukas121
Wpisów: 544
Zasłużony dla Forum Donator 2K19
(@lukas121)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Ładne klocki, a ja jeszcze nie kupiłem czujnika burzy.

Wpisów: 490
Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
(@krzysztofch)
Ekspert
Dołączył: 6 lat temu

Na aliexpres jest taka stacja pogody. Wczoraj ja ogladalem.I mysle sobie ze jak Adrian bedzie sie przymierzal do stacji to moze by cos zrobil jesli to mozliwe na deszcz ( przyda sie do podlewania) lub ( wiatr sila ale to juz nie pilne) chyba ze chetnych jest wiecej na ta obcje.   Nie wiem ile do tego wszystkiego bedzie potrzeba gpio i czy ich wystarczy. Tak jak wspomnialem wczoraj poznym wieczorem szukalem czegos na ten deszcz. Gdyby Adian nie mnial czasu na to to myslalem tak to zrobic , ale jeszcze nie wiem jak dokladnie  

w stacji pogody dodac przelacznik , potem  ,teraz mowie o domoticzu ,bo tylko jego znam, utworzyc push buton w stacji pogody i do niego podlaczyc ten  deszczomierz z ali  . W domoticzu utworzyc cos w rodzaju licznik przyrostowy lub jakis inny licznik i dodawac ile napadalo w danym dniu. Nie musi mi pokazywac narazie dokladne godziny kiedy napadalo. Probowalem patrzec na blokly ale tam bedzie trudno to obsluzyc. Trzeba by bylo napisac lub znalesc jakis programik to obslugujacy . 

To jest tyklo trop chyba najlatwiejszy . Ale jak to ugrysc to jeszcze nie wiem. Moze ktos dorzuci jakis pomysl  i pomoze. Kierunki wiatru az tak nie sa chyba potrzebne. Najwazniejsze po za tym co juz  jest to burze, deszcz, potem wiatr sila . 

 

 
 CDB1960F 7749 4944 8C89 02F9502F55C7
Strona 1 / 3
Udostępnij: