Powiadomienia
Wyczyść wszystko

2 x czujki ruchu oświetleni schodów listwami led

2 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,173 Wyświetleń
gregaicha
Wpisów: 64
Autor tematu
(@gregaicha)
Kontrybutor
Dołączył: 5 lat temu

Chciałbym zrealizować podświetlanie schodów ale do końca nie wiem jak to zrobić wiem co bym chciał

liczę na to że pomożecie mi ogólnie jak to zrealizować wydaje mi się że jest to jakoś możliwe.

co mam:

zasilanie 12v 

listwy led (12V) wklejone pod schody kable schodzi się do centralnego punkut

sieć wifi jeśli jest potrzebna

mam też w sieci domoticza ale wolał bym go nie używać żeby to był oddzielny system  

 

co bym chciał 

2 czujki ruchu na dole i góry które włączają oświetlenie na określony czas fajnie jak mógłbym sterować tym czasem

chciałbym też przycisk który włączy oświetlenie i bądź je wyłączy niezależnie od czujki ruchu może być apka na telfonie  

fajnie by było jak by można wprowadzić jakiś harmonogram np żeby czujki zaczęły działać np od 18 do 6

Co powinienem użyć ???

 

1 Reply
isom
Wpisów: 5079
 isom
Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
(@isom)
Szef wszystkich szefów
Dołączył: 6 lat temu

@gregaicha bez domoticza najprościej to tak, wemos D1 mini z wgranym AFE T3 , dwa czyjniki PIR np HC-SR505 dwa przekaźniki połączone tak żeby niezależnie który zadziała podawały napięcie na ledy , dwa przyciski góra dół najlepiej dzwonkowe i najprostszy programator czasowy np  https://www.elektrykasklep.pl/towar/p5504-emos-programator-czasowy-mechaniczny/

którym podasz lub odetniesz 230V od zasilacza ledów. Ta wersja  nie ma obsługi z apki .

Z domoticzem  Dwa czujniki PIR wemos D1 mini jak wyżej , jeden przekaźnik , dwa przyciski dzwonkowe .

Z domoticzem obsługa wiadomo z apki i kompa dowolne harmonogramy czasowe , 

 

Odpowiedz
Udostępnij: