Zasilacze dopuszkow...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Zasilacze dopuszkowe

7 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
1,595 Wyświetleń
(@pafcio)
Wpisów: 16
Praktykant
Autor tematu
 

Witam wszystkich

Jutro otrzymam router (Asus 1200G+), o który zapytałem w moim ostatnim poście. Teraz muszę ugryźć kwestię jego położenia. W miejscu, w którym zostanie zainstalowany (mniej więcej środek mieszkania) nie mogę mieć na ścianie gniazdka zasilającego. Najlepiej aby router prawie dokładnie przylegał do ściany, zaś z niego będą wychodzić skrętki do urządzeń stacjonarnych, które ich potrzebują oraz - no właśnie potrzebują on zasilenia. Mam możliwość schowania jakiegoś zasilacza właśnie do puszki 

Jakie są wasze doświadczenia z zasilaczami pulsara: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-dopuszkowy-pulsar-psc12015-12v-1-5a-8141534462?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=Cj0KEQjw3PLnBRCpo8PCoaGM99MBEiQAppRuC1b7p29uSz8STbHuka4CHKNo1xHhoOMMXGOwZ8EUUa0aArrd8P8HAQ

Jak trzymają napięcie wtórne (12v) no i oczywiście czy nie uszkodzą tegoż routera?

Puszka, w którą mógłbym zmieścić tena zasilacz to: https://www.speckable.pl/produkt/1604/Puszka-uniwersalna-KUH-1-KOPOS.html. Simet (niebieska) jest za mała.

Pozdrawiam

Pafcio

 
Dodane : 09/06/2019 10:36 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Zasilacz jako taki jest ok, używam tego typu do zasilania kamer przemysłowych , jest tylko jeden szkopuł zasilacz daje na wyjściu 12V  / 1,5 A natomiast ASUS potrzebuje 2A  , szukaj mocniejszego PULSARA , lub razem ze skrętkami poprowadź przewód 2 x 1mm do zasilenia routera z oryginalnego zasilacza. Swoją drogą takie centralne umiejscowienie routera jest zalecane , ale nie wymagane , najpierw podłącz router tam gdzie jest taka możliwość i przetestuj , ten model ma dobry zasięg WIFI i może okazać się że nawet z narożnika mieszkania ogarnie wszystko.

 
Dodane : 10/06/2019 5:44 am
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Możesz też puścić zasilanie przez skrętkę używając adaptera POE ale szukaj takiego z portem gigabit.

 
Dodane : 10/06/2019 7:22 am
kadasz
(@kadasz)
Wpisów: 79
Kontrybutor
 
Dodane przez: lukas121

Możesz też puścić zasilanie przez skrętkę używając adaptera POE ale szukaj takiego z portem gigabit.

Ale to urządzenie nie ma PoE

 
Dodane : 10/06/2019 8:46 am
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Adaptery masz na jedną i na drugą stronę (z gniazdem lub wtyczką)

 
Dodane : 10/06/2019 1:58 pm
kadasz
(@kadasz)
Wpisów: 79
Kontrybutor
 
Dodane przez: lukas121

Adaptery masz na jedną i na drugą stronę (z gniazdem lub wtyczką)

Jasne, można zastosować splitter PoE, pytanie jednak jak daleko miałoby być umiejscowione urządzenie od źródła zasilania. Jeżeli jest to jakaś mała odległość - spoko,  w innym przypadku problemem zasilania urządzeń niskim napięciem są spadki napięcia na przewodach zasilających. Trzeba wtedy na wejściu stosować większe zasilacze, dobrze też jak urządzenie końcowe ma zakres napięcia na jakim może działać - w firmie mieliśmy taką sytuację z AP'ami  😉 

 
Dodane : 11/06/2019 12:46 pm
(@pafcio)
Wpisów: 16
Praktykant
Autor tematu
 

Witam wszystkich

Chciałem się podzielić z wami swoimi doświadczeniami na temat tego routera od strony jego zasilenia. 

Zasilacz faktycznie 2 amperowy - przynajmniej ze specyfikacji. Po podłączeniu routera do sieci faktycznie sprawdzają się opinie o jego nadmiernym grzaniu. Dlatego na ebay zamówiłem trochę wiekszy, ale tak aby go można było jeszcze zmieścić do puszki kieszeniowej (wziąłem z zapasem na 3A pamiętając o tym o tym grzaniu)

Ze specyfikacji oryginalnego zasilacza wynika, iż pracując na 2 amperach (sądząc po jego temperaturze) powinien potrzebować ok 17,3kWh (2x12x24x30) energii elektrycznej na miesiąc

Ten z eBay, nie dość że jest chłodny na 30 dni potrzebował ok 6kWh energii zaś maksymalna moc, na jaką miał zapotrzebowanie to 11W (tj, ok 1.5A)

Link: https://www.ebay.pl/itm/AC-100-240V-To-DC-12V-3A-Buck-Converter-Isolated-Step-Down-Power-Supply-Board/182633774367

Pozdrawiam

 
Dodane : 06/08/2019 11:13 am
Udostępnij: