Yunshan i wyłącznik...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

ESP8266/ESP8285 Yunshan i wyłącznik krańcowy

15 Wpisów
4 Użytkownicy
6 Likes
1,776 Wyświetleń
(@patryk_l)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Cześć, zamówiłem niedawno taki moduł i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy mogę do niego podłączyć wyłącznik krańcowy. To jeden problem. Czy można na AFE mieć na jednym takim module bramę i czujnik otwarcia do niej + czujnik otwarcia do furtki? Nie miałem wcześniej styku z AFE (zaciekawiła mnie perspektywa łatwego skonfigurowania modułu do bramy). Sterownikiem będzie prawdopodobnie HB5 https://www.elektrobim.pl/zasoby/uploads/2016/01/centrala_HB5.pdf

Z góry dziękuję za pomoc 🙂 

 
Dodane : 29/06/2019 9:21 am
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Witaj, możesz podłączyć go pod ten sterownik i mieć możliwość sterowania oraz czujnik otwarcia bramy. Musisz sobie wgrać AFE T5:

https://www.smartnydom.pl/sterowanie-brama-smartfonem-z-afe-esp-domoticz-i-openhab/

Czujnik otwarcia furtki nie jest jeszcze obsługiwany w obecnej wersji oprogramowania.

 
Dodane : 29/06/2019 9:39 am
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: Patryk

Czy można na AFE mieć na jednym takim module bramę i czujnik otwarcia do niej + czujnik otwarcia do furtki? Nie miałem wcześniej styku z AFE (zaciekawiła mnie perspektywa łatwego skonfigurowania modułu do bramy).

Jak dobrze rozumiem to wydaje mi się, że z aktualną wersją AFE T5 też dasz rade

  • jeśli potrzebujesz, otwierać / zamykać bramy - 1 przekaźnik
  • czujnik otwarcia bramy - 1 czujnik otwarcia
  • czujnik otwarcia furtki - 1 czujnik otwarcia

takie coś obsłuży aktualna wersja

PS. aktualnie siedzę nad rozwojem tej wersji, wieć za jakiś czas będzie więcej możliwości

 
Dodane : 29/06/2019 10:31 am
(@patryk_l)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 
Dodane przez: lukas121

czujnik otwarcia bramy

Jako kontaktron czy mogę wykorzystać wyłącznik krańcowy (przepraszam jeśli nie zrozumiałem do końca, ale wolę być pewien)?

Jeśli można by użyć wyłącznika krańcowego to podpinam to gpio5 i gnd?

 
Dodane : 29/06/2019 11:55 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@patryk_l napisz jaką masz bramę ? Tzn lekka ażurowa konstrukcja może na tych siłownikach z elektrobim-u da radę , ale jak brama jest solidna to szkoda pieniędzy . Przerabiałem temat u siebie . Sam sterownik bramy jest bardzo ok , ale siłowniki zdjąłem  po pierwszej zimie i zamontowałem NICE . Ale jak się uprzesz to spokojnie podłączysz te wbudowne krańcówki do GPIO 5 a w zasadzie wystarczy jedna.

 
Dodane : 29/06/2019 12:09 pm
Patryk reacted
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: Patryk
Jeśli można by użyć wyłącznika krańcowego to podpinam to gpio5 i gnd?

gpio5 - gnd jest okay. 

zakladam ze ten wylacznik krancowy to jakis mechaniczny - i nie ma on jakiegos zewnetrznego zasilania

 
Dodane : 29/06/2019 12:23 pm
Patryk reacted
(@patryk_l)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Planuje podłączyć pod ten zestaw: HB5 + siłownikiSam siłownik.

Widziałem tańszą wersję, ale jak zobaczyłem filmik z otwierania takiej bramy to sobie odpuściłem. Te siłowniki będą lepsze? Nie ukrywam, że liczy się dla mnie cena, ale nie chcę kupować 2 razy i jestem w stanie trochę dołożyć do bezproblemowej opcji. Brama dopiero będzie robiona, ale raczej lżejsza konstrukcja (metalowa rama + sztachetki). 

Pod moduł Zamela da się te wyłączniki krańcowe podpiąć, widziałem na innym forum, że trzeba wziąć ze sterownika V+ i Push1 (Źródło). 

 
Dodane : 29/06/2019 12:46 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Zamiast Yunshan proponuje sterownik v2 który ma wszystkie możliwości o których pisałeś :

https://www.smartnydom.pl/sterownik-bramy-wersja-v2/

 

 
Dodane : 29/06/2019 12:58 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@patryk_l jak kupisz te z linku , który podałeś to kupisz dwa razy . mam takie na strychu , jak chcesz to oddam za free . jeden ma wyrobioną plastikową zębatkę , drugi jeszcze trochę działa , oba mają mocno skorodowane wnętrze bo to nie są siłowniki na zewnątrz i jak dostanie się woda a w zimę zamarznie to siłownik nawet nie drgnie. Jak coś od razu rozkręcaj i uszczelniaj.

PS Wieczorem mogę zrobić zdjęcia jak to wygląda

 
Dodane : 29/06/2019 1:05 pm
Patryk reacted
(@patryk_l)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 
Dodane przez: lukas121

Zamiast Yunshan proponuje sterownik v2 który ma wszystkie możliwości o których pisałeś :

https://www.smartnydom.pl/sterownik-bramy-wersja-v2/

Zamówiłem już Yunshana, jeżeli nie da rady to chętnie skorzystam z Twojej oferty. 

isom, W takim razie poszukam czegoś od Nice/Somfy. W tym zestawie ten sterownik z wyprowadzeniami mnie zachęcał i cena dodatkowych pilotów. Ewentualnie patrzyłem jeszcze coś takiego:Linea ARM400.

 

 

 

 
Dodane : 29/06/2019 1:14 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Dopłać trochę i bierz Nice.

 
Dodane : 29/06/2019 1:25 pm
Patryk reacted
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5079
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@lukas121 Święte słowa 🙂 , Trzy stówy więcej a spokój na lata  

 
Dodane : 29/06/2019 1:27 pm
Patryk reacted
(@patryk_l)
Wpisów: 5
Bywalec
Autor tematu
 

Dziękuję wszystkim za pomoc 😀 

 
Dodane : 29/06/2019 1:28 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

Ja mam nice 15 rok na ciężkiej bramie. Mechanika gitara. Sterownik wymieniałem po 10 latach (100zl)

 
Dodane : 29/06/2019 2:16 pm
Patryk reacted
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
Dodane przez: Patryk

 

Pod moduł Zamela (...)

nie szedłbym w Zamel - mało rozwojowe wg mnie

 
Dodane : 29/06/2019 3:50 pm
Udostępnij: