termostat pokojowy
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

termostat pokojowy

5 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
989 Wyświetleń
(@onomatopeje)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Poradzicie jakiś termostat pokojowy, który będzie gadał z domoticzem? Preferowane rozwiązania bezprzewodowe. 

Myślałem o np R-8b produkcji Tech ale nie mogę znaleźć w jaki sposób się komunikuje ze swoim sterownikiem. Idealny byłby podtynkowy, który zmieści się do ramki 55x55

 
Dodane : 08/01/2020 3:51 pm
(@mirmil99)
Wpisów: 181
Pomocny
 

jak juz masz Domoticza, to nie termostat pokojowy, tylko czujnik temp. do danego pomieszczenia i element wykonawczy np: do grzejnika, ogrzewania podlogowego czy tez on/off glownego zrodla ciepla, sa skrypty jako gotowce, mozna tez wspomoc sie blockly czy tez lua/dzventz

 
Dodane : 08/01/2020 4:24 pm
(@onomatopeje)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Właśnie szukam czegoś, co wygląda jak termostat pokojowy. Chciałbym nim móc odczytać temperaturę i zadać preferowaną. Ta informacja powinna pójść do Domoticza/OH a on przy zachowaniu wymyślonej logiki zamknie lub otworzy zawór przez np. sonoffa.

 
Dodane : 08/01/2020 4:40 pm
(@mirmil99)
Wpisów: 181
Pomocny
 

to ja jednak zrobilbym to inaczej;), jako pomiar temperatury zwykly AM2302 + TH10 SonOff (i najlepiej pominac to gniazdo i polutowac czujnik z elementem na sztywno) i juz masz odczyt temperatury, i wtedy wodotryski jak chcesz o co chcesz, w sensie co sie zonie podoba to masz na scianie, a Ty po cichutku ustawiasz na telefonie co ma byc;P

 
Dodane : 08/01/2020 5:18 pm
(@onomatopeje)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

@mirmil99 

Niestety taki sonoff nie zmieści się w puszce.

Dlatego podobają mi się termostaty od salusa albo techa. Są po prostu ładne. Sam tego nie zrobię (wydrukuję). Już myślę na zakupem jednej sztuki i rozpracowaniem jej. 

 

 
Dodane : 11/02/2020 4:14 pm
Udostępnij: