Odpowiedni router d...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Odpowiedni router do automatyki: ok. 30 urządzeń

10 Wpisów
7 Użytkownicy
0 Likes
2,223 Wyświetleń
(@pafcio)
Wpisów: 16
Praktykant
Autor tematu
 

Witam

W nowym mieszkaniu będzie zainstalowane kilkadziesiąt urządzeń łączących się z OH po wifi. 11 wyłaczników światła (sonoff switch) oraz 18 wyłączników Sonoff Basic (nie wiem, czy to dużo) Jaki router polecacie do takich zastosowań? Mieszkanie dwupoziomowe. 

Pozdrawiam

Początkujący forumowicz

 
Dodane : 16/05/2019 6:45 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

ja jestem zadowolony z fritz!box'ów po przetestowaniu wielu różnych router'ów

 
Dodane : 16/05/2019 8:43 pm
(@pafcio)
Wpisów: 16
Praktykant
Autor tematu
 

Witam Prezesa

Który model? I ile ich potrzeba?

Jeszcze nie przetestowalem Horizon'a of UPC. Ale sadząc po tym jak często muszę restartoeać to pewnie NIE udźwignie tyle połączeń

Pozdrawiam

  1. Pawel W.
 
Dodane : 16/05/2019 9:39 pm
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3981
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 

u mnie we wiosce jest tylko Internet po ADSL - mam FRITZ!Box 3490 - VDSL VDSL2 Neostrada

aktualnie podłączonych 109 urządzeń, w tym do 10 po kablu. Dwie wydzielone sieci WiFi: jedna po 5Ghz, druga po 2,4 Ghz - na tej 2,4 chodzą mi głównie urządzenia do automatyki.

nie mam potrzeby resetować go, działa mi b.stabilnie

pojemność to 256 urządzeń.

1 router zasila mi cały domek w WiFi  + sterownik do bramy ok 25m od routera.

 
Dodane : 16/05/2019 10:16 pm
(@maras)
Wpisów: 189
Weteran Donator 2K22 Donator 2K19
 

Ja polecam asusa u mnie bardzo stabilne działa.

 
Dodane : 16/05/2019 10:47 pm
(@pafcio)
Wpisów: 16
Praktykant
Autor tematu
 

Witam maras

Ile urządzeń na nim wisi i jaki to model?

Pozdrawiam 

Pawel W.

 
Dodane : 16/05/2019 11:35 pm
lukas121
(@lukas121)
Wpisów: 544
Ekspert Zasłużony dla Forum Donator 2K19
 

Jako że w pracy dużo mam styku z różnymi routerami mogę polecić Asusa. Nie polecam żadnych mało znanych firm i dwóch co uchodzą za dobre czyli Tp-link i D-link ( niestety te nowe modele to badziewie jeśli chodzi o firmware). FRITZ!Box też przerabiałem i nie zrobił na mnie wrażenia szczególnie za cenę jaką trzeba na niego wydać. Jeśli zależy ci na sprawdzonym i wydajnym rozwiązaniu polecam platformę MikroTik. U mnie jako główny pracuje RB3011UIAS-RM i dwa dodatkowe w trybie Ap hAP ac2 RBD52G. Lub jako ap ubiquiti unifi.

 

 

 

 
Dodane : 17/05/2019 8:40 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Jak już piszecie o routerach ASUS to na swój mimo , że dość tani RT-AC1200G+ nie mogę powiedzieć złego słowa  przy 64 urządzeniach pracujących na 2,4 GHz i kilku na 5 GHz  nie pamiętam przypadku żeby się zbiesił 🙂 

 
Dodane : 17/05/2019 9:09 am
kadasz
(@kadasz)
Wpisów: 79
Kontrybutor
 
Dodane przez: lukas121

Jeśli zależy ci na sprawdzonym i wydajnym rozwiązaniu polecam platformę MikroTik. U mnie jako główny pracuje RB3011UIAS-RM i dwa dodatkowe w trybie Ap hAP ac2 RBD52G. Lub jako ap ubiquiti unifi.

Przychylam się do opinii lukas121, konkretne i porządnie rozwiązania MikroTik zarówno do zastosowań domowych jak i firmowych. W firmie użytkujemy tego sprzętu co niemiara, jak dotychczas ani jednej sytuacji awaryjnej. W domu rodzinnym posiadam sieć zbudowaną o urządzenia MT (hEX PoE, wAP LTE i 2 cAP ac) z łączem zapasowym oraz automatycznym mechanizm przełączania, a w mieszkaniu mam hAP ac2, na którym zapięty jest tunel VPN do sieci domowej, dzięki czemu mam do niej bezpośredni wjazd. Ostatnio nawet u brata w jego małej firmie wyrzuciłem jakieś urządzenie końcowe providera internetu i włożyłem CRS326-24G-2S+RM, ponieważ była potrzeba wpięcia więcej kabli więc zamiast wstawiać kolejnego switch'a zredukowałem liczbę urządzeń z trzech do jednego 😆  Urządzenie działa od pół roku - hula tam łącze 600 Mb/s, 18 portów użytych, na wifi +-20 klientów i przez większość czasu nudzi się - max obciążenie ~5%. 

Jedynym mankamentem MikroTik'ów może być jego konfiguracja, szczególnie dla początkującego użytkownika, który już na wstępie może mocno się zrazić do tych urządzeń widząc ogromną złożoność i mnogość opcji, rozwijanych podmenu czy checkbox'ów twierdząc "to sprzęt nie dla mnie". Dlatego też zanim zdecydujemy się na zakup MT wcześniej radziłbym popytać, sprawdzić czy na pewno MikroTik  "to urządzenie dla mnie" 🙂 

 
Dodane : 17/05/2019 11:56 am
(@edass)
Wpisów: 216
Weteran
 

Do listy dobrych routerów dopiszę TP-Linka WDR3600 z OpenWRT na pokładzie. Podłączonych około 30 urządzeń i uptime po kilka m-cy (zazwyczaj do zaniku prądu). 

 

 

 
Dodane : 19/05/2019 10:53 am
Udostępnij: