Wgranie oprogramowa...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Wgranie oprogramowania tasmota przez narzedzie "aktualizacja" ?

13 Wpisów
6 Użytkownicy
0 Likes
2,176 Wyświetleń
(@sedini)
Wpisów: 51
Kontrybutor
Autor tematu
 

Witam mam kilka sonoff,ów basic schowanych pod sufitem podwieszanym i chciał bym wgrać do nich oprogramowanie tasmota przez wifi (ciężko będzie się do nich dostać żeby zrobić to tradycyjnie) mam wgrany afe firmware.

 
Dodane : 11/07/2020 11:07 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Jak działa AFE to zostaw bo narobisz sobie kłopotów . 

 
Dodane : 11/07/2020 1:18 pm
(@sedini)
Wpisów: 51
Kontrybutor
Autor tematu
 

@isom

Tylko mam problem z połączeniem tego z ais-dom (polski asystent) Niżej wrzucę screen z konfiguracji działającego włącznika na tasmocie i z afe. Mógł by ktos mi pomóc to skonfigurować ?

foto1

foto2

foto3

 
Dodane : 11/07/2020 4:29 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

Coś małe te zdjęcia nic nie widać. Wygląda też że masz starą wersję AFE. Może zacznij od aktualizacji do nowej. Tylko wybierz wersję nie do Domoticza. Musisz też sprawdzić, czy możesz od razu przeskoczyć na nową wersję, czy przejść przez którąś kolejną.

 
Dodane : 11/07/2020 8:03 pm
(@sedini)
Wpisów: 51
Kontrybutor
Autor tematu
 

poprawione. Jeszcze jakaś konfiguracja będzie potrzebna ? Nowa wersja wgrana

 
Dodane : 11/07/2020 8:09 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

Rozumiem, że jak masz Tasmote to wszystko działa a z AFE już nie? Jak masz w bramce skonfigurowane, oczekuje ona jakiegoś konkretnego tematu czy możesz dla każdego przycisku zdefiniować swój? 

 
Dodane : 11/07/2020 9:02 pm
(@sedini)
Wpisów: 51
Kontrybutor
Autor tematu
 

http://ai-speaker.com/docs/ais_iot_mqtt/#skonfiguruj-mqtt-za-pomocą-interfejsu-w-aplikacji-na-urządzeniu

 

tu jest opis konfiguracji chyba na sonoffie z AFE da się skonfigurowac ale jak dodać to później do ais-dom z serwerem mosquito ?

 
Dodane : 11/07/2020 9:09 pm
(@steel_rat)
Wpisów: 603
Ekspert
 

Tu masz dokumentację poleceń mqtt wysyłanych z AFE https://www.smartnydom.pl/afe-firmware-pl/integracja/mqtt/

Są one inne, mają inną składnie niż Tasmota. Jak nie możesz przystosować bramki dla takiej składni to będziesz musiał zmienić jednak soft...

U mnie tasmota wysyła takiem polecenia przez MQTT

[21:52:20] cmnd/tasmota_RGB_1/POWER 0
[21:52:20] stat/tasmota_RGB_1/RESULT {"POWER":"OFF"}
[21:52:20] stat/tasmota_RGB_1/POWER OFF
[21:52:25] cmnd/tasmota_RGB_1/POWER 1
[21:52:25] stat/tasmota_RGB_1/RESULT {"POWER":"ON"}
[21:52:25] stat/tasmota_RGB_1/POWER ON

Chyba, że Adrain dostosuje to do twojej bramki. Tylko musi wiedzieć co  za polecenia ona przyjmuje.

 

 
Dodane : 11/07/2020 10:35 pm
(@_marss_)
Wpisów: 173
Pomocny Donator 2K21 Donator 2K18
 

Zmiana z AFE na Tasmota i odwrotnie wymaga wymazania pamięci. Kilka razy mi się udało bez wymazania, ale potem działy się cuda, więc nie polecam.

 
Dodane : 12/07/2020 4:27 pm
matulekpl
(@matulekpl)
Wpisów: 71
Kontrybutor
 

no dobra, a jak zrobić to przejście z AFE na TASMOTA?

chciałbym zrobić takie przejście dla SONOFFA 4CH PRO. Po prostu TASMOTA daje więcej opcji konfiguracji przez MQTT. Chociażby PulseTime.

 
Dodane : 07/05/2023 12:29 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Dodane przez: @matulekpl

no dobra, a jak zrobić to przejście z AFE na TASMOTA

Jak bardzo chcesz to musisz robić flash przez konwerter, ale PulseTime w AFE jest i dla Sonoff 4ch nie widzę zbyt wiele korzyści taką zamianą

1

 

 
Dodane : 07/05/2023 7:13 am
matulekpl
(@matulekpl)
Wpisów: 71
Kontrybutor
 

@isom problem W tym, że w Tasmocie można to ustawienie zmieniać poprzez komendę MQTT, a w AFE nie.

flashowanie będzie trudne, musiałbym wymontować sonoffa ze skrzynki itp… myślałem, że da się łatwiej…

 
Dodane : 07/05/2023 8:12 am
(@mig41)
Wpisów: 615
Ekspert
 

Na początek możesz spróbować wgrać na żywioł plik tasmoty przez przeglądarkę ( może wersję lite na początek i jakąś starą wersję - wtedy będzie mniejsza) , i jak się nie uda to dopiero wtedy wyciągać sonoffa.

Wg mnie powinno się wgrać bez problemu.

Tylko wersję lite , a nie minimal -bo ta nie ma obsługi wifi , i nie pojawi się sieć do logowania.

 
Dodane : 07/05/2023 10:21 am
Udostępnij: