Raspberry sterowani...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Raspberry sterowanie 433MHz roletami

55 Wpisów
7 Użytkownicy
4 Likes
8,620 Wyświetleń
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

To tak czy chyba. Ale mniejsza o to. Rf link caly czas nasluchuje. Gdy wcisniesz jakis przycisk na pilocie to pokarze sie po odswierzeniu strony w urzadzeniach nieuzywanych i trzeba je dodac jako push button on. I tak z kazdym. 

Fajnie by bylo gdybys dal jakis filmik jak to u ciebie dziala. Pomalu sam chce zrobic na dwa podwojne okna cos. Ja narazie obmyslam ale moze cos kupie gotowego bo cos stworzyc to tez cenny czas

a to moje ostatnie wypociny

image
 
Dodane : 24/10/2019 1:03 am
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@krzysztofch

co to zrobiłeś bo nie mogę wymyślić?

a ja mam takie urządzenia z RFLINKA

 rflink
 
Dodane : 24/10/2019 1:18 am
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

A masz na kazda rolete tak? tylko nie sceny jak mam ja tylko wlaczniki pusz button on

 F3EE756A BAC2 41F9 A461 51E9840F2CB1
 
Dodane : 24/10/2019 1:25 am
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@krzysztofch

Tak na kazda rolete mam on off

Napisz co to za urzadzenie zrobiles?

 
Dodane : 24/10/2019 1:30 am
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

Jak masz na pilocie trzy przyciski gora , dol, stop to powinien ci rf link wykryc trzy przyciski. Z kazdym robisz button on. W przyszlosci mozesz to sobie inaczej  rozwiazac. Chodzi teraz czy wszystkie trzy dzialaja. Bo moze tak byc ,ze rf link wykrywa tylko dwa gora i dol. Wtedy nic nie da sie  zrobic.Bo to zalezy od tworcy softu na rf link czy uaktualnil i dodal nowe urzadzenia czy nie . Mozna bylo do niego pisac. Ale jak zauwazylem dawno chyba nie bylo aktualizowane.Próbuj i pytaj  

Ja mnialem taka sytuacje na czujniku zamkniecia drzwi  . Rf link wykrywal tylko sygnal otwarcia , a zamkniecia nie i sobie lezy narazie w szufladzie  Takie to uroki  . Najlepiej jest zeby sie wymieniac info ktore urzadzenia dzialaja a ktore nie  

Wracajac co ja robie?

A.... wydrukowana obudowa w 3D plus silkik na 12v-  i narazie sterowanie silnikiem na 433mhz  . Tam mam trzy buttony stop , zamk, otwarte  

To bedzie do zaslon ktore istnieja juz z lancuszkami . Ale nie jest to dobre na 100 %  bo wada 433 jest ze nie mam info zwrotne w jakiej pozycji jest zaslona. Moge dodac na wifi kontraktrony ale to bez sensu lub mysle jaki dac tam na wifi esp.  

Najlepsze to shelly 2.5 ale cena plus (bo potrzebuje z 6 szt) musze sterowac silniczkiem na 12v a nie impulsami jak ma  shelly. Jak by ktos mnial jakis pomysl to chetnie skorzystam .

Z tego co na obecna chwile  przychodzi mi do glowy to 433 jest najtansze a shelly najlepsze 

 

 
Dodane : 24/10/2019 1:48 am
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@krzysztofch

Rolety firmy  YOODA i wykrywa mi tylko góra i dół nie ma niestety stop (ale przynajmniej działa)

do kogo napisać aby uaktualnili soft?

I jeszcze pytanko jak wysyłać komendy do żarówek MiLight z informacją jaki kolor ma się włączyć? Bo chciałbym aby żarówka o danym czasie włączyła się na dany kolor.

 

 
Dodane : 25/10/2019 10:07 am
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

@muchac35

Zarowek takich nie mam wiec nie pomoge. Co to pisania do tworcy softu trzeba wejsc http://www.rflink.nl/blog2/development

 
Dodane : 25/10/2019 11:46 am
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@krzysztofch

Ostatnio dodało mi się takie urządzenie pewnie sąsiada

czy to jest czujnik deszczu?

drugie pytanie czy to: https://allegro.pl/oferta/czujka-czujnik-zalania-wody-433-mhz-alarm-gsm-7617551346

będzie działało z RFLink?

 cos
 
Dodane : 25/10/2019 2:10 pm
(@krzysztofch)
Wpisów: 490
Ekspert Donator 2K20 Zasłużony dla Forum, Donator 2K19
 

Czujnik zalania? Osobiscie uzywam takie i dzialaja

Co do deszczu. Nie wiem , trzeba poobserwowac. Najprawdopodobnie z jakiejs stacji pogodowej. Porozgladaj sie czy sasiedzi nie maja czujnika deszczu. 

Mozesz go tez dodac do systemu i poobserwowac. Jesli to deszcz to tylko odbierasz sygnal i masz gotowe. 

Ale pamietaj nie wkurzajmy sasiadow i nie robmy im cos zlego dla zabawy. 

 image
 
Dodane : 25/10/2019 9:32 pm
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 
Dodane przez: @rafek

Od siebie dodam, że warto w Domoticz'u wyłączyć wykrywanie nowych urządzeń, oczywiście jak już rozpoznasz wszystkie swoje. Ja tego nie zrobiłem i po jakimś czasie miałem bardzo dużo urządzeń (głównie piloty do bram, czujniki sąsiadów, termometry itp). A jak wiadomo każde kolejne urządzenie w Domoticz'u to kolejny numerek idx 🙂

Jak wyłączyć wykrywanie nowych urządzeń? Bo IDX juz mam ponad 100 a ciągle mi dodaje kody z pilotów o zmiennym kodzie a te i tak nie obsługuje RFLink

 
Dodane : 28/10/2019 2:50 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

Wyłączyć w ustawieniach , to przecież banalnie proste https://prntscr.com/pp5r94

 
Dodane : 28/10/2019 3:09 pm
muchac35 reacted
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@isom

Dzięki !!!!!!!!!

Faktycznie banalne!

Jeszce jedno pewnie dla Ciebie banalne pytanie

Automatyczna kopia zapasowa:

Po włączeniu automatycznej kopii zapasowej gdzie jest ona zapisywana?

 
Dodane : 28/10/2019 4:35 pm
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@muchac35 robisz straszny zamęt na tym forum , co chwila pytanie z innej beczki , kto to potem ogarnie ? Ja wiem że ty akurat teraz tego potrzebujesz ale myśl też trochę o innych i zakładaj nowe wątki w działach do tego przeznaczonych. Np szybkie pytanie o rflinka zrobiło się długim wątkiem  . Zastanawiam się czy tego nie wrzucę do działu domoticz i przynajmniej ktoś inny też skorzysta.

Odpowiedz na pytanie o kopię 

/home/pi/domoticz/backups/

 
Dodane : 28/10/2019 6:20 pm
(@muchac35)
Wpisów: 443
Ekspert
Autor tematu
 

@isom

Sory wiem wszystko na raz pytam nie chciałem zakładać tematów w działach bo miało być szybkie pytanie ale tak się poukładało że gdy uzyskałem odpowiedz nasuwało się kolejne pytanie

poprzenoś gdzie trzeba

 
Dodane : 28/10/2019 8:47 pm
(@vel_diablo)
Wpisów: 2
Świeżak
 

Witam serdecznie. Mam pytanie czy ktoś uruchomił Rf link-a na Qnapie w na wirtualnej maszynie lub w kontenerze na Domoticzu lub HA ? Wojtek

 
Dodane : 11/10/2021 3:32 pm
Strona 3 / 3
Udostępnij: