Yunshan + Supla Mul...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Yunshan + Supla Multiboard Firmware: 2.7.2

7 Wpisów
4 Użytkownicy
0 Likes
5,300 Wyświetleń
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 761
Mistrz Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
 

Dziś działałem z tym zestawem:

Yunshan + Supla Multiboard Firmware: 2.7.2

Oto moje spostrzeżenia:

1. Na takiej konfiguracji nie działa sensor na GPIO5 natomiast czujnik temp sensor na GPIO3(RX) oraz przekaźnik działają odpowiednio.

Konfiguracja 1
 
 
2. Na takiej konfiguracji moduł nie połączy się z siecią WiFi próbowałem wiele razy resetować poprzez odłączenie zasilania i nic.
 
Konfiguracja 2
 
3. Na takiej konfiguracji nie działa sensor na GPIO5 natomiast przekaźnik i czujnik DHT22 działają odpowiednio.
 
Konfiguracja 3
 
Czy ktoś miał podobny przypadek ?
Czy jest jakaś możliwość aby wykorzystać moduł w całości ? Czyli mieć dwa sensory lub dwie czujki DHT22?
 
Dodane : 01/02/2019 11:56 pm
(@alvaro)
Wpisów: 75
Pomocny
 

Hej! I co poradziłeś sobie jakoś z tym problemem?

Ja chciałem zainstalować 1x DHT22 + 2x sensor (1x brama i 1x okno) i za chiny ludowe nie idzie... Mam nawet problem z 1x DHT22 + 1x kontaktron do bramy, gdyż co jakiś czas nie mam pomiaru temperatury. DHT22 dziła u mnie tylko na RXie... na TXie nie pokazuje temp.

 
Dodane : 20/05/2019 8:57 am
kpisiek
(@kpisiek)
Wpisów: 73
Kontrybutor
 

zawsze rozśmiesza mnie takie pytanie, dlaczego nie idzie? przecież układy ESP są w prawie każdej elektronice smart i mają tą samą zasadę działania, różni się tylko całość elementem wykonawczym i to wszytko 

pokaż schemat na czym zatrzymałeś się alvaro

 
Dodane : 20/05/2019 9:13 am
(@alvaro)
Wpisów: 75
Pomocny
 

Chcę zrobić otwieranie bramy + 1x DHT22 +1x konatktron od bramy + 1x kontaktron do okna. O ile jestem w stanie zrobić sekwencję 1xDHT22 (temperaturę pokazuje okresowo...raz jest, a raz nie ma, zazwyczaj po restarcie urządzenia znowu się pojawia) + otwieranie bramy z kontaktronem - i to jest okej. Dołożeni drugiego czujnika otwarcia okna czy to pod TX, czy RX (zamiana z DHT22) nie działa w ogóle.

Czujnik dht22 musze mieć podpięty pod TXa, bo inaczej przy podpiętym 1 kontaktronie nie pokazuje temperatury ale wszystko inne działa,  natomiast przy podpieciu dwóch sensorow nie jest w stanie się połączyć z serwerem supli.

 
Dodane : 20/05/2019 10:32 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5084
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@alvaro moduł Yunshan jest naprawdę uniwersalny pod tym względem, w przeciwieństwie do softu multi . Wgraj do tego modułu InCan Easy i ustawisz sobie dowolnie GPIO i podłączysz co będziesz chciał . Np DHT na GPIO 02, kontaktron na GPIO 5 czujnik okna na GPIO 14  a na GPIO 4 brama . 

 
Dodane : 20/05/2019 4:10 pm
Daro1003
(@daro1003)
Wpisów: 761
Mistrz Patron Strony Donator 2K19, Donator 2K20, Donator 2K21, Donator 2K23
Autor tematu
 

Zdecydowanie lepiej wszystko działa na InCan Easy.

Dołożyłem jeszcze jeden obwód sterujący do tego modułu i funkcjonuje.

Czujek jeszcze nie testowałem an InCan Easy.

 
Dodane : 20/05/2019 9:13 pm
(@alvaro)
Wpisów: 75
Pomocny
 

A poratuje ktoś wstępną konfiguracją dla Yunshana (najlepiej screenshot), bo nie mam za bardzo czasu wgryzać się w ustawienia, a baba chce mnie już z domu wywalić, że piedrdołami się zajmuję i cały czas z bramą robię zamiast zająć się poważniejszymi rzeczami. Yunshan + brama+DHT22+czujnik zamknięcia+czujnik otwarcia okna (nie potrzebuję dodatkowego przycisku dzwonkowego). Może być takie rozstawienie jak na schemacie poniżej.

https://forum.supla.org/download/file.php?id=1991

Z góry dzięki!

 

PS- oprócz rezystora stosowanego przy dht22 muszę jeszcze gdzieś wlutować żeby to działało z kontaktronami?

 
Dodane : 21/05/2019 8:10 pm
Udostępnij: