Supla dla ESP8285 -...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Supla dla ESP8285 - Sonoff 4CH Pro R2

6 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
3,162 Wyświetleń
(@kocurr)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

Dzień Dobry,

Jestem świeży w temacie, ale ręce mi już opadają. Czy na sprzęt podany w tytule istnieje możliwość wgrania multiboarda Supli?

Męczę się od 4 godzin, wgrywam za pomocą kolejnego softu (Flash Download Tool 1.2, teraz Flash Download Tool 3.6.6) i sonoff nie wstaje. Ustawienia standardowe (40 mhz, DOUT, 8 MBIT - najpierw blank w 0x00000, pozniej BINY).

Niestety, ale nie wiem co zrobić dalej - nie zrobiłem backupu oryginalnego firmware. Z góry dziękuję za poradę.

 
Dodane : 15/08/2019 2:31 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5083
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@kocurr do sonoff 4ch pro da się wgrać na 100% , więc myślę że do tego też . Rozumiem że przed podłączeniem konwertera do kompa zwierasz GPIO 0 do masy i po wgraniu softu odłączasz na chwilę zasilanie i po ponownym podaniu zasilania czekasz nawet do 1 minuty na pojawienie się sieci supla ?

 

 sonoff 4ch pro R2
 
Dodane : 15/08/2019 7:13 am
(@kocurr)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

@isom

Oczywiście - zwieram, na początku miałem z tym problem, ale bez wejścia w tryb flashowania nie przechodzi do procedury download. Reasumując - tak, zwieram :).

Czekałem, wciskałem przyciski - nic się nie świeci, martwy.

 
Dodane : 15/08/2019 9:03 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5083
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@kocurr Flash Download Tool 1.2 uruchamia obok głównego okna konsolę , widzisz w niej postęp w % przy wgrywaniu i co dostajesz w konsoli po wgraniu ? Najlepiej wrzuć zrzuty , bo ciężko zgadywać co może być nie tak

Jak na zrzutach będzie wszystko ok to podeślę ci na maila soft dedykowany tylko do 4ch , ale najpierw wstaw okno z adresami pod które wgrywasz i konsolę

 
Dodane : 15/08/2019 9:41 am
(@kocurr)
Wpisów: 3
Bywalec
Autor tematu
 

@isom

Odpaliło! Jednak programując w nocy - zabrakło cierpliwości 😉 

Pojawił się inny problem - nie działają fizyczne przyciski od uruchamiania przełączników. Czy jest na to jakiś sposób ? Boje sie, że przez to nie będę mógł zaprogramować pilotów RF

 
Dodane : 15/08/2019 11:12 am
isom
 isom
(@isom)
Wpisów: 5083
Szef wszystkich szefów Moderator Zasłużony dla Forum, Donator 2K19, Donator 2K20
 

@kocurr przeszedłeś przez całą konfigurację ? po pierwszym połączeniu z modułem wybierasz tylko sonoff 4ch i SAVE , potem znów trzeba rozłączyć na chwilę zasilanie i ponownie połączyć się z 192.168.4.1 wtedy możesz ustawić typ przycisków na monostabilne , wyjścia przekaźników na HIGH i ustawić diodę config . Innych czarów nie ma po zapisaniu moduł powinien połączyć się z cloudem , a przyciski fizyczne powinny działać 

 
Dodane : 15/08/2019 1:18 pm
Udostępnij: