OpenHAB 2.4 i MQTT ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

OpenHAB 2.4 i MQTT binding-mqtt - 2.4.0 AFE sterownik bramy

3 Wpisów
2 Użytkownicy
0 Likes
1,779 Wyświetleń
(@maglo18)
Wpisów: 12
Bywalec
Autor tematu
 

Mam problem z uruchomieniem sterownika v2 do bramy od kolegi z forum. Z racji ze brak mi pomysłów i braku znajmości openHab pisze tutaj. Bridge MQTT działa , binding w openhab tez działa ale sterownik nie reaguje na komendy.

Mqtt.things

//Bridge mqtt:broker:newBroker [ host="localhost", secure=false, username="*****", password="*****" ] {

Bridge mqtt:broker:newBroker [ host="localhost", secure=false ] {

Thing mqtt:topic:sonoff "Brama" {

Channels:

Typeswitch: brama_wjazdowa "Switch brama" [ stateTopic="/brama/gate/state", commandTopic="/brama/gate/cmd", on="on", off="off" ]




}

}
 
 
brama.items
Switch brama_wjazdowa "Brama [%s]" (gSonoff) { channel="mqtt:topic:sonoff:brama_wjazdowa" }
W MQTTfx widzę że przycisk wysyła komendy
 
 
Dodane : 22/02/2019 2:15 pm
Tagi tematu
adrian
(@adrian)
Wpisów: 3973
Szefu Admin Zasłużony dla Forum, Patron Strony
 
 
Dodane : 22/02/2019 3:51 pm
(@maglo18)
Wpisów: 12
Bywalec
Autor tematu
 

Oczywiście trzeba było zmienić na toogle. Zrobiłem "switch' który steruje bramą ale patrząc na artykuł naszego kolegi z forum to trochę amatorsko to wygląda u mnie. Próbuje przekształcić na nową obsługę MQTT ale nie bardzo to jeszcze rozumiem.

//Bridge mqtt:broker:newBroker [ host="localhost", secure=false, username="*****", password="*****" ] {

Bridge mqtt:broker:newBroker [ host="localhost", secure=false ] {

Thing mqtt:topic:sonoff "Brama" {

Channels:

Typeswitch: brama_wjazdowa "Switch brama" [ stateTopic="/brama/gate/state", commandTopic="/brama/gate/cmd", on="toggle", off="toggle" ]

Typeswitch: brama_wjazdowa_state_contact "Stan [%s]" [ stateTopic="/brama/gate/state", commandTopic="/brama/gate/cmd", open="OPEN", closed="CLOSED" ]

// Type string : brama_wjazdowa_state_text "Opis [%s]" <gate> [ stateTopic="/brama/gate/state", commandTopic="/brama/gate/cmd", on="toggle", off="toggle" ]

Type contact : brama_wjazdowa_contactron_1_state "Stan [%s]" [ stateTopic="/brama/C1/state", OPEN="open", CLOSED="closed" ]

Type contact : brama_wjazdowa_contactron_2_state "Stan [%s]" [ stateTopic="/brama/C2/state", OPEN="open", CLOSED="closed" ]

}

}

 Jak dodaje kolejny wpis w items to poprzedni znika

Switch brama_wjazdowa "Brama [%s]" (gSonoff) { channel="mqtt:topic:sonoff:brama_wjazdowa" }

//Contact brama_wjazdowa_state_contact "Stan [%s]" {channel="mqtt:topic:sonoff:brama_wjazdowa_state_contact"}

Chciałbym osiągnąć przynajmniej informację o stanie zamknięcia bramy i jednym przyciskiem sterować zamykaniem i otwieraniem.

 

 
Dodane : 23/02/2019 8:02 pm
Udostępnij: